silnik gumówkowy Joe'ja z 1914 roku

Postprzez JoYY_WoooDD » Pon Lip 18, 2005 1:22 pm

Kiedyś miałem taki szalone pomysły żeby np
-zrobić taki silnik który składął by się z zamkniętego cylindra, w którym na okrężnie ustawionych zaczepach znajdowały by się nawinięte paseczki gumy, i był by taki węzełkowo-sprężynkowy mechanizm który w momencie gdy jedna guma pokręciła wirnik przez jakieś 25sekund i zaczyna się rozluźniać, spręzynka przełączała wy inną gumę na obracanie wału, fajnie to wyglądało w mojej wyobraźni jednak za mało mam talentu żeby chociaż spróbowac podejść do próby wykonania tego :oops:
-innym pomysłem z moich młodych lat był silnik, (podobnie jak są na CO2) silnik na proszek do pieczenia i wodę, nie wiem czy pamiętacie taką zabawę w której do jajko-niespodzianki wsypywało się trochę proszku do pieczenia , dowy i odrzucało, jajko po chwili explodowało
-a niedawno naszła mie taka myśl jaki to szalony musiał być gość który kiedyś spobie pomyślał:"benzyna zapalona wybocha...a co by było gdyby uwięzić tą moc, ilośc bezyny zmniejszyć do kontrolowanej dawki, zamknąć w cylindrze, zapalić, a cała moc wybuchu skierować w kierunku prostym która rozpręzyła by cylinder w którym by się to znajwoało i obruciła tłok a on koło które poruszyło by do przodu całą ta machinę....."
-ale odchodze od tematu :twisted: , mam pytanie czy ma ktoś jakies fotki modelu mikrosamolotu, wykonanego np z foli przezroczystej i drucików, z kąd wziąśc takie druciki
-oraz drugie, czy jest gdzies na forum prosty opis jak zrobić przekładnię do gumówki, tzn miejsce zakończenia przody gumy która obraca śmigiełko
JoYY_WoooDD

Postprzez cewoj » Sob Lip 23, 2005 1:27 pm

Kupiłem ostatnio na Allegro dwie książki o samolotach z napędem gumowym. Podaj swojego maila, jak będe miał chwilę wolnego, to zeskanuje i prześlę Ci materiały, o które prosisz.
Pozdrowienia
Czarek
cewoj

Miejscowość: Tczew

Postprzez kaspa » Sob Mar 31, 2007 2:09 pm

jak bys mogl to i mi na e-maila wyslij thx ;o)
kaspa

Postprzez kaspa » Sob Mar 31, 2007 2:10 pm

moj e-mail to kacperio@interia.pl
kaspa

Wróć do Wolnolatające, gumówki i na uwięzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość