depron (nie RC)

depron (nie RC)

Postprzez mcinek » Wto Lip 19, 2005 10:11 pm

Witam. Jesli nie trafilem do odpowiedniego dzialu, to z gory przepraszam, gdyz jest to moj pierwszy post. Zaczne moze od historii :)

Wyjechalem z kumplami do pracy do anglii, siedzimy juz dwa tygodnie i nikt z nas nie znalazl roboty.Siedzimy tylko w domu, bo na zadne uciechy nas nie stac i wpieprzamy mrozone pizze z tesco. A poniewaz sa one podawane na okraglych, ok. 75cm srednicy, plackach z depronu 5mm postanowilem... zbudowac maly samolocik :) Niestety pierwsze proby nie byly zbyt udane, poniewaz nie bardzo sie na tym znam, ale postanowilem sie zabytac kolegow modelarzy (czyli was :))

Zalozenie jest takie, ze ma to byc samolocik typu tych takich gotowych, leciutkich co to tylko leca przed siebie, ale dlugo i prosto co daje duzo radochy rzucajacym :) Jakbyscie mogli mi cos poradzic, co do ksztaltu skrzydelka, kadlubka i stateczniczkow... I jak to powinno byc wzgledem siebie ustawione - niestety z teorii budowania samolotow jestem kompletna PRZEPRASZAM, ale bardzo chcialbym dowiedziec sie wiecej. Co do materialow, to sa to wspomniane przeze mnie kola depronu o srednicy 75cm i jakis klej. Wymagania -> leciec prosto i jak najdluzej przed siebie :) Mam nadzieje, ze uda wam sie cos z tego wykombinowac :)

Pozdrawiam i z gory dziekuje za inspiracje
Marcin
Awatar użytkownika
mcinek

Miejscowość: Tarchomin

Postprzez Wolf15 » Wto Sty 16, 2007 8:58 pm

No dobra to cie troche pomęcze :twisted: :

1.Teoria: model musi mieć wymiary,skrzydło musi mieć profil(do gumówek najlepiej wygięta płytka),a kadłub jakiś prosty.

2.Pytanie: jaki duży chcesz mieć ten samolut ?? Nie wiem tak gdzieś z 40-50 cm rozpiętości ??

3.Jak odpowiesz na drugie pytanie to ci narysuje plany zeskanuje i prześle ;o)

najlepiej żebyś mi odpowiedzial na gg ;o) to pomyślimy :lol: 8-)
Wolf15

Miejscowość: Dobczyce

Prośba

Postprzez Bartek93 » Śro Lut 27, 2008 6:56 pm

Własnie zaczołem zwoją kariere modelarza i z tą ma prośba czy mógłby narysować mi ktoś plany budowy jakiegoś prostego szybowca typu jaskółka.Z góry dziekuje[/list]
Bartek93

Postprzez Piotrdb97 » Nie Lut 13, 2011 7:25 am

Nie mam planów jaskółki ale wlasnego modelu szybowca jak ktoś chce pisać pod gg 10353712 Tylko to jest do wykonania z balsy ! ;o)
Jakie założenie masz ? Proste walczyć i wygrywać
Awatar użytkownika
Piotrdb97

Miejscowość: Werbkowice

POMOC

Postprzez kovoko » Pon Lut 21, 2011 7:40 am

kovoko

Wróć do Wolnolatające, gumówki i na uwięzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość