witam

witam

Postprzez wojhyj » Pią Lut 20, 2009 11:43 pm

witam wszystkich modelarzy niedawno ukończyłem model Teda Fanchera EXCITATION czy miał ktoś ten model i może mi coś o nim powiedziec jakie posiada własności lotne na co zwrucic uwage przy oblocie?
wojhyj

Miejscowość: tuszów

Postprzez berrrcik21 » Nie Lut 22, 2009 9:48 am

Witam,
gratuluje modelu :) Co do oblotu to polecam książkę Piotra Z. "Sekrety modeli akrobacyjnych na uwięzi", tak jest dokładnie wszystko wyjaśnione. Rozumiem, że to Twój pierwszy duży model na uwięzi, tak? Na pewno będzie się lepiej zachowywał w locie jak mniejszy model, będzie mniej podatny na małe podmuchy wiatru, będzie się łatwiej prowadził no i naciąg będzie oczywiście odczuwalnie większy.
Pozdrawiam,

Robert :)
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa.
Demokryt
berrrcik21

Miejscowość: Częstochowa

Postprzez wojhyj » Pon Lut 23, 2009 2:24 pm

pierwszy duży model na uwięzi a małymi latam od roku chciałem się dowiedzieć czy ktoś takim modelem latał i czy się dobrze "kręci" akrobacje
wojhyj

Postprzez woj-tech » Wto Lut 24, 2009 11:43 am

Witam
Dobra konstrukcja modelu to tylko część sukcesu w lotach. Można poprzez złe ustawienia lub krzywe połączenie elementów zepsuć własności lotne. Przede wszystkim trzeba pokombinować
- silnik-śmigło
- wyważenie
- obciążnik prawego płata
- wyprowadzenie linek
każdy z tych elementów ma znaczenie i tylko kwestia wytrwałości pozwoli uzyskać zadowolenie z lotów.
Może wrzucisz jakieś zdjęcia modelu to pewnie każdy by chętnie popatrzył.
Pozdrawiam

Miejscowość: Dęblin

model na uwiezi

Postprzez jerzyT » Wto Mar 24, 2009 10:38 pm

Modelem na uwiezi jeszcze trzeba sie nauczyc latac żeby robic petle i latac pewnie na plecach w odwrotna stronę.
Ale nie zalamuj sie i życze przyjemnosci z latania i nie rozbijania modelu.
jerzyT

Miejscowość: Gorzow wlkp

Postprzez wojhyj » Pią Mar 27, 2009 6:31 pm

Przepraszam że tak dlugo nie bylo fotek ale chciałem go oblatac a oto link http://picasaweb.google.pl/lh/photo/KXRKmX-jvGVN2AnWdde4Jg?authkey=Gv1sRgCMDlgO3bsPbOAQ&feat=directlink bez owiewki
wojhyj

Postprzez wojhyj » Pią Mar 27, 2009 6:57 pm

"Ale nie zalamuj sie"jak bym chciał sie załamać to już bym to zrobił na początku było ciężko rozbiłem 11 razy samolot teraż tez mi się to zdarza ale mniej
wojhyj

Wróć do Wolnolatające, gumówki i na uwięzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość