folia termokurczliwa ?

folia termokurczliwa ?

Postprzez Maciekz48 » Czw Lis 11, 2004 4:01 pm

Mam pytanie czym się różni folia termokurczliwa od papieru japońskiego
Awatar użytkownika
Maciekz48

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Cinek777 » Wto Cze 14, 2005 3:45 pm

Witam,
Jak sama nazwa wskazuje folia termokurczliwa kurczy się pod wpływem temperatury, więc przykleja się ją na model za pomocą ciepła, np.żelazka. Folia po podgrzaniu sama się "przykleja" i naciąga więc nie trzeba nitrocellonu.
Natomiast do klejenia, naprężania oraz impregnowania papieru chińskiego oraz innych papierów służy owy nitrocellon. Pełni on tą samą rolę co żelazko w folii termokurczliwej, dodatkowo impregnuje papier. W wypadku folii nie impregnuje się niej. Dodatkowo folia ma tę poważną zaletę, że dużo łatwiej da ją się naprężać i wyrównywać fałdy przez dłuższe podgrzanie.

Pozdrawiam,
Cinek
Awatar użytkownika
Cinek777

Miejscowość: Parczew

Postprzez Grzecho » Nie Kwi 23, 2006 7:41 pm

Witaj. To jest mój pierwszy wpis na forum. Sklejam modele kartonowe, RC jak i również wolnolatające. Mam na imię Mateusz. Uczęszczam na Modelarnie w Parczewie, gdzie składamy modele RC, gumówki i wolnolatające. Wystarczy już tego, przejdzmy do rzeczy. Napisał ci już o tym
Cinek777, że się kurczy itd. Jest jeszcze jedna istotna rzecz. Papier japoński jest dużżoo lżejszy od folii termokurczliwej. Im lżejszy model tym lepsze osiągi.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Grzecho

Miejscowość: Parczew

Wróć do Wolnolatające, gumówki i na uwięzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość