Nasze zakupy - pojazdy wojskowe

Relacje warsztatowe z budowy modeli pojazdów wojskowych.

Nasze zakupy - pojazdy wojskowe

Postprzez Kaiser » Wto Sty 10, 2006 6:57 pm

Na którymś z zagranicznych forów spotkałem taki temacik, w którym odwiedzający go modelarze pokazują zdjęcia swoich zakupów modelarskich. Temat wydaje mi się interesujący, można podpatrzeć pewne rzeczy, zobaczyć nowości, przeczytać kilka słów opinii świerzego nabywcy itd...

Co o tym sądzicie?

Ja obiecuję umieścić fotki tego co zakupiłem w ostnim czasie jak tylko dorwę się do aparatu czyli wieczorkiem.

25 VII 2010 - zmiana tytułu tematu by mod Robert P.
ImageImage
Awatar użytkownika
Kaiser

Miejscowość: Kraków

Postprzez MiniMan » Wto Sty 10, 2006 9:33 pm

Ciekawe pomysł.

Ostatnio nabyłem tokarka/zabawka firmy Unimat na allegro.

Image

Dopiero zaczynam się uczyć jak używać, ale już widzę że jest dość ograniczone, ale jednak plastic toczy bez najmniejszego wysłku.

oto przykład (próby robienie filtr do oleju):
Image

Również udało mi się (po długim szukaniu) tu w Polsce przypadkowo trafić na zestaw Rustall -

Image

Jest to bardzo ciekawe zestaw płynów i pigmentów do starzenie modeli. Na razie eksperientuję, ale wygląda obiecująco. Zestaw zawiera rdza w płynie, czarny "wash", coś w rodzaju bezbarwnego lakieru, który się kładzie w sposób "plamisty" oraz butelka z bardzo drobny ziemie w pudrze prosto z hrabstwo Mendoncino w Kalifornii :).

Nabyłem bardzo fajne narzędzie do pogłębienie linii podziału Hasegawa. Myśle, że rownież znajdzie wielu inne zastosowań.

Image

Również baaardzo mogę polecić zestaw piłki Hasegawa. Mają bardzo drobne zęby i są bardzo cieniutki więc są świetne do wycinanie drwi itd bo nie tracisz przy okazji poł modeli. Nie są tani (ok 60zł), ale jeśli dobrze je traktujemy będą długo służyli.

Image

Najtańszym moim wynalazkiem ostatnio, niestey nie mogę pokazać. Od dłuszego czasu bez efektu szukałem baaaardzo cięnkie druty (0,20mm) do waloryzacji komora silnikowego. Kilka dni tem w domu mi sie wypaliło micro transformator do halogenów. Z ciekawoości otworzyłem a w środku mały magnes owinięty kilka metrów ciękim, emaliowanym dricikiem o średnicy 0,22mm :)

Zaczęłem ostatnio również używać stary karty kredytowe i kubeczkii po jogurcie jako źródło taniego plastiku do przeróbek - czy to się liczy? ;)

Nie wiem, czy to oto chodziło, ale temat mi się podoba więc myślałem, że coś przynajmniej zacznę.

Pozdrawiam wszystkich!
MiniMan

Postprzez michau » Wto Sty 10, 2006 10:22 pm

Widze ze przynajmniej nie mam problemow z drucikami bo mam znajomego ktory pracuje w nawijalni i... zrobilem takie oczy jak zobaczyłem różnorodność drucikow miedzianych: w przedziale od grubości ludzkiego włosa a nawet cieńsze do ok 1mm było ich chyba z 25 rodzajów...
Awatar użytkownika
michau

Postprzez Kaiser » Wto Sty 10, 2006 11:12 pm

Tak dokładnie o to chodziło.

A teraz to co ja obiecałem, czyli moje zakupy w ostatnim czasie:

Image

Co tu pisać skoro o Marderze Tamiyi napisano już chyba wszystko... Blaszki Abera też wszyscy znają i chwalą, lufa Jordi poza hamulcem ok, a friule no cóż troszkę pracy przy nich będzie :?

Image

Sd.Kfz 11 AFV w ramkach model wygląda na śliczny jak będzie dalej postaram się przedstawić w serialu odcinkowym. Blachy - wiadomo ok, koła Mig'a - fajny gadżet, a gąski AFV-a niewarte ceny sklepowej, mnie się odpukać trafiły jako gratis

Image

A na koniec bardzo ciekawy album, wybór najlepszych dziesięciu dioram z Armour Modellinga - zdjęcia wiadomo japońskie :shock: , o dziwo anglojęzyczne komentarze :D , natomiast jakość wykonania niektórych modeli czy figurek daje do myślenia i albo zdjęcia są tak dobre, że ukazują każde najdrobniejsze niedociągnięcie, albo japońscy modelarze niedorównują japońskim fotografom :P

No to by było na tyle jak narazie
ImageImage
Awatar użytkownika
Kaiser

Postprzez tomqu1 » Wto Sty 10, 2006 11:17 pm

Moje zakupy z ostatniego tygodnia:
Image Image
tomqu1

Miejscowość: Kraków/NH

Unimat

Postprzez Greif » Śro Sty 11, 2006 12:27 am

Mmmm widze że Kolega nabył Unimat fajna rzecz dla modelarza jak znalazł. A jaka cena u nas pytam tak z ciekawości?
Pozdrawiam
Greif

Miejscowość: Motherwell/Scotland

Postprzez MarCiu » Śro Sty 11, 2006 1:36 am

MiniMan napisał(a):Ciekawe pomysł.

Ostatnio nabyłem tokarka/zabawka firmy Unimat na allegro.

Image

Dopiero zaczynam się uczyć jak używać, ale już widzę że jest dość ograniczone, ale jednak plastic toczy bez najmniejszego wysłku.

WOW przynaj sie ile za cos takiego dales??
Ja oddal bym lewe jajko za cos takiego :D

Pozdrowka MarCiu
Cytat dnia:
...czy skalpele lekarskie są ostrzże od noża Ak-3...
Awatar użytkownika
MarCiu

Miejscowość: Lubsko - Lubuskie

Postprzez Muminek » Śro Sty 11, 2006 8:46 am

Kaiser napisał(a):Tak dokładnie o to chodziło.

A teraz to co ja obiecałem, czyli moje zakupy w ostatnim czasie:

Image

Co tu pisać skoro o Marderze Tamiyi napisano już chyba wszystko... Blaszki Abera też wszyscy znają i chwalą, lufa Jordi poza hamulcem ok, a friule no cóż troszkę pracy przy nich będzie :?

Image

Sd.Kfz 11 AFV w ramkach model wygląda na śliczny jak będzie dalej postaram się przedstawić w serialu odcinkowym. Blachy - wiadomo ok, koła Mig'a - fajny gadżet, a gąski AFV-a niewarte ceny sklepowej, mnie się odpukać trafiły jako gratis

Image

A na koniec bardzo ciekawy album, wybór najlepszych dziesięciu dioram z Armour Modellinga - zdjęcia wiadomo japońskie :shock: , o dziwo anglojęzyczne komentarze :D , natomiast jakość wykonania niektórych modeli czy figurek daje do myślenia i albo zdjęcia są tak dobre, że ukazują każde najdrobniejsze niedociągnięcie, albo japońscy modelarze niedorównują japońskim fotografom :P

No to by było na tyle jak narazie

ile dałeś za samego Mardera a ile za dodatki
i czy by nie dało rady zrobić scana albumu?? :D
Muminek

Miejscowość: Olsztyn

Postprzez Kaiser » Śro Sty 11, 2006 10:05 am

Co do skana to nie mam skanera :(

A co do dodatków za Mardera zapłaciłem w okolicach 70 złotych, natomiast wszystkie pozostałe dodatki to koszt rzędu 220 zł
ImageImage
Awatar użytkownika
Kaiser

Postprzez draz » Śro Sty 11, 2006 12:35 pm

To i ja sie pochwale.

Wiadomo co

Image

TS'y do malowanie tego wszystkiego:

Image

Preeciki i rurki do robienia amortyzatoriw w 1/24 ( oprzekroju 2mm, 1,5 mm i 1mm)
Image

Uchwyt X-acto do trzymania wiekszych koncowek:

Image
Bartosz Obara
Image
Awatar użytkownika
draz

Miejscowość: Katowice

Postprzez Maciej Tarabuła » Śro Sty 11, 2006 12:47 pm

Kaiser napisał(a):Co do skana to nie mam skanera :(

A co do dodatków za Mardera zapłaciłem w okolicach 70 złotych, natomiast wszystkie pozostałe dodatki to koszt rzędu 220 zł

:shock: :shock: :shock: kurka ja najwięcej dałem 90 zł za sam model, gdyby rodzice sie dowiedzieli na co wydaje tyle kasy to by mnie zdrowo opierdzielili...
Awatar użytkownika
Maciej Tarabuła

Miejscowość: Warszawa Mokotów

Postprzez draz » Śro Sty 11, 2006 1:00 pm

gdyby rodzice sie dowiedzieli na co wydaje tyle kasy to by mnie zdrowo opierdzielili...

Dlatego ja moim nie mowie.
Bartosz Obara
Image
Awatar użytkownika
draz

Miejscowość: Katowice

Postprzez Kiidd » Śro Sty 11, 2006 1:13 pm

draz napisał(a):Dlatego ja moim nie mowie.

... i tej sypatycznej Pani, co ją masz od pewnego czasu "na warsztacie" też nie mówisz :lol:
Ja pochwalę się dopier wieczorem ... a będę się chwalił:
:arrow: BMW 507 - Revell 1/24
:arrow: FORD GT - Fujimi 1/24
Awatar użytkownika
Kiidd

Postprzez Kaiser » Śro Sty 11, 2006 1:41 pm

Zdecydowanie kobiety i rodzina nie powinni wiedzieć ile wydajemy na swoje hobby, no chyba, że chcemy aby ich uśmiechy wyrażające politowanie przerodziły się w :evil: . Ja i tak mam spoko bo kobieta wie i nie narzeka nawet, chyba woli żebym wydawał na modele niż na inne rozrywki :P
ImageImage
Awatar użytkownika
Kaiser

Postprzez Michał MSJ Jaskólski » Śro Sty 11, 2006 2:07 pm

Maciej Tarabuła napisał(a): :shock: :shock: :shock: kurka ja najwięcej dałem 90 zł za sam model, gdyby rodzice sie dowiedzieli na co wydaje tyle kasy to by mnie zdrowo opierdzielili...

Czyli co, jakbyś wydał to na wódkę albo dragi to by cię nie opierdzielili?
Chyba lepiej na modelarstwo niż na jakieś używki?
Festung Breslau
Image
Awatar użytkownika
Michał MSJ Jaskólski

Miejscowość: Łódź

Następna

Wróć do Warsztat - pojazdy wojskowe

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 4 gości