[W] T-55 SKIF 1:35

Relacje warsztatowe z budowy modeli pojazdów wojskowych.

[W] T-55 SKIF 1:35

Postprzez clint » Sob Sty 15, 2011 8:52 pm

Witam!ja startuje w moim debiutanckim konkursie z T-55 Skifa 1:35,będzie to mój pierwszy czołg :D ,zamierzam go zrobić z pudełka plus jakieś dodatki własnej roboty,malowany będzie pędzelkiem także trochę pracy mnie czeka :shock: co z tego wyjdzie zobaczymy. :?:
Image
Image
clint

Postprzez PiotrEl » Sob Sty 15, 2011 10:38 pm

Witamy w konkursie :)
Trochę pracy nad nim Cię czeka, ale widziałem kilka bardzo ładnych modeli zrobionych z tego zestawu.
To co mnie najbardziej zastanawia to korona na głowie orła :lol:
Image
Awatar użytkownika
PiotrEl

Postprzez Tomek Mroczkowski » Sob Sty 15, 2011 11:03 pm

A mnie kształt kół :D
Image
Awatar użytkownika
Tomek Mroczkowski

Miejscowość: Frombork

Postprzez clint » Wto Sty 18, 2011 10:01 am

No tak korona heh dobra :D ,co do kół to pewno się nie spodobają bo czytałem wiele opini na temat kół jakie robi SKIF! :oops: no nic ale jak wspomniałem robię go prosto z pudełeczka.Za to mam pytania do kolegów,zagłębiłem się w instrukcję(pobrana z neta do tego modelu,nie wiem czemu nie było w modelu?ale że to był prezent więc go nie oddawałem)i zastanawia mnie karabinek na wieży!mianowicie pod lufą ma takie (nie wiem jak to się fachowo nazywa)dwie mniejsze lufy,i wszędzie gdzie widziałem jak koledzy robili to te lufy są równolegle do lufy karabinu ułożone,a tutaj mam na instrukcji ze mają być pod skosem!myślę że jest to przekłamanie?ale wolę się upewnić!
tak to wygląda na mojej instrukcji:
Image
Image
Pytanie2:Wersja na instrukcji jest rosyjska?czy były też takie polskie wersje z takim wieżami chodzi mi o ułożenie elementów na niej?
Pytanie3:Czy w tej wersji występowały na łączeniu lufy z wieżą okładziny z materiału?
To by było na tyle(narazie),pytania może błache,błędów na pewno się nie ustrzegę wiem już to teraz,ale lepiej żeby było ich jak najmniej przy pierwszym pancerniaku :roll:
clint

Re: [W] T-55 SKIF 1:35

Postprzez Paweł Czarnocki » Śro Sty 19, 2011 4:10 pm

clint napisał(a): Skifa 1:35,będzie to mój pierwszy czołg

I nie będzie szkoda jak się coś nie uda. Ale sądzę, ze na pierwszy model się nadaje. Ma kupę błędów ale potraktujesz go jako manekina testowego. Pomożemy Ci jak tylko możemy. Może chcesz jakieś linki do jego fotek, walkaroundów ? Coś jak to ?

http://www.primeportal.net/apc/t-55.htm Tylko uważaj bo tych czołgów było masa wersji, odmian itp. Groszek z kapustką totalny
Image

Zakup w MARTOLI portfela nie boli.
Awatar użytkownika
Paweł Czarnocki

Miejscowość: SIEDLCE

Postprzez klajus » Śro Sty 19, 2011 5:17 pm

A może będziesz robił wersję bez dalmierza?
Chętnie odkupię te elementy... :roll:
Pozdrawiam, Paweł Klaja
http://pawelklaja.blogspot.com
Image
klajus

Miejscowość: Jülich/Niemcy

Re: [W] T-55 SKIF 1:35

Postprzez clint » Śro Sty 19, 2011 6:07 pm

Paweł Czarnocki napisał(a):
clint napisał(a): Skifa 1:35,będzie to mój pierwszy czołg

I nie będzie szkoda jak się coś nie uda. Ale sądzę, ze na pierwszy model się nadaje. Ma kupę błędów ale potraktujesz go jako manekina testowego. Pomożemy Ci jak tylko możemy. Może chcesz jakieś linki do jego fotek, walkaroundów ? Coś jak to ?

http://www.primeportal.net/apc/t-55.htm Tylko uważaj bo tych czołgów było masa wersji, odmian itp. Groszek z kapustką totalny
Witam,nie będzie mi szkoda,bo na pewno coś się nie uda, jak sam powiedziałeś ma kupę błędów a ja zrobię go tak jak jest z pudełeczka.Skoncentruję się najbardziej żeby wyszedł jak najczyściej,dokładnie spasowany,ładnie wymalowany,no a przy okazji żeby nie przekłamywał się oryginałem prawdopodobnie będzie to wersja ''defiladowa'' taki eksponacik jak stoją,stały przed jednostkami wojskowymi.To taka asekuracja mała żeby się nie pogrążyć za bardzo na początku,bo z brudzeniami różnie jest.Ja osobiście nie lubię bardzo brudzić ale z czasem może coś zrobię,bo mnie korci! :lol: A fajnie że jest konkurs bo to dodatkowo motywuje do pracy,bo tak to różnie nie chce się,czasu nie ma a tu jak już się zgłosiłem to nie ma uproś,rękawy zakasać i działamy :D A pomoc przy budowie(linki itd.) jak najbardziej bardzo się przyda,dziękuję z góry.Oto niektóre efekty pracy,z racji że maluję pędzelkami to muszę na bieżąco podmalowywać elementy,farbki olejne!schną w miarę uprzedzając pytanie bo używam sykatywy(przyspiesza schnięcie)
Wnętrze jest skromne,takie zostawiam choć parę rzeczy przerobię,jak chociaż parę elementów dodałem do silnika własnej robótki.
Image
wyrzłobiłem otwory na pociski bo jakos tak dziwnie wyglądały.
Image
Image
Image
i silniczek z dodatkami(własnej robótki)
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
clint

Postprzez Alabama » Czw Sty 20, 2011 12:47 am

Witam.
Jak dla mnie sam środek wygląda ładnie,ale chyba przydało by mu się lekkie brudzenie itp.
No chyba,że nie skończyłeś :) .
Awatar użytkownika
Alabama

Miejscowość: Pruszków

Postprzez clint » Śro Maj 04, 2011 7:51 pm

Witam,po krótkiej nieobecności :) ,środek jest trochę przybrudzony,za jasno wyszło zdjęcie,tu jest już poprawione,myślę że więcej nie warto brudzić,gdyż jak wspomniałem wcześniej chcę go utrzymać w formie eksponatu(dość odpicowanego :P )
Image
Image
Image
Własnoręcznie wykonane blaszki,uchwyty,naboje przy km-ie itp.
8-)
troszkę mnie to kosztowało przy tych beczkach,ale fajnie wyszło.
Image
Image
Image
Image
słabo widać,ale otwór w lufie obowiązkowy :lol:
Image
tej blaszki nie robiłem
Image
naboje z drucika,i uchwyty km-u.
Image
Image
Image
Image
różna perspektywa,żeby lepiej było widać :shock:
Image
Image
na klapie też dodałem coś od siebie.
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
C.d zabawy z blaszkami własnej robótki :)
Image
Image
Image
Image
To by było na tyle dzisiaj,jutro wrzucę dalszą część,elementy modelu już wszystkie mam posklejane(tzn te co mają być przy mojej wersji)tylko jeszcze nie złożyłem poszczególnych części tj.wieży do kadłuba,gąsek ponieważ muszę na bieżąco podmalować,bo maluję olejnymi i pędzelkiem i trzeba troszkę odczekać,a jeszcze maluję wieże od środka.Spód już pomalowany(nie licząc przetarć itd.to zrobię już na całości) żeby mi było łatwiej potem,bo nie wszędzie się mogę dostać pędzelkiem :) ,i tak trzeba się troszkę pobawić z tym.Dużo czasu zeszło na tych blaszkach :twisted: no ale przyjemność jest że się samemu je wykonało.
clint

Postprzez Tomek Mroczkowski » Śro Maj 04, 2011 8:22 pm

No nie, te uchwyty z tyłu są za wielkie i za bardzo przy wieży. Beczki i KM do poprawki, widać ślady po łączeniach.
Image
Awatar użytkownika
Tomek Mroczkowski

Postprzez clint » Czw Maj 05, 2011 8:36 am

Tomek Mroczkowski napisał(a):No nie, te uchwyty z tyłu są za wielkie i za bardzo przy wieży. Beczki i KM do poprawki, widać ślady po łączeniach.
Witam,a grubość drutu uchwytów,czy chodzi ci tylko o wielkość?no uchwyty troszkę za bardzo przy wieży(łatwiej było przykleić) :oops: poprawię.
clint

Postprzez Tomek Mroczkowski » Czw Maj 05, 2011 9:10 am

I grubość i rozstaw nóżek.
One są dużo mniejsze, porównaj sam: Image
Image
Awatar użytkownika
Tomek Mroczkowski

Postprzez clint » Czw Maj 05, 2011 1:36 pm

Dzięki ;o) .
clint

Postprzez clint » Nie Maj 22, 2011 6:48 pm

dalsza część prac,tu już poprawione na wieży uchwyty!
Image
Image
Image
haki własnej roboty
Image
Image
Image
prowizorycznie złożony,jeszcze ze starymi uchwytami na wieży!
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Ostatnie poczynione prace,model sklejony,wieża,klapy silnika osobno,bo będą zdejmowane,aby można pokazać wnętrze czołgu,nałożylem3warstwy farby,na razie się ostro świeci (jak psu....)ale to normalne przy farbach olejnych do obrazów,to minie samo,tylko trzeba poczekać dość długo,potem na to werniks matujący i będzie ok.także na to nie zwracajcie uwagi koledzy,zostanie mi jeszcze zrobienie przetarć,malutkie brudzenie gdzie nie gdzie itd.niestety już wiem że się nie wyrobię do końca terminu,bo efektu nie błyszczenia nie dam rady przyspieszyć!bo tak to bym się wyrobił(a wystawienie takiego błyszczącego do konkursu to nie bardzo!!!!!)!no nic trudno,przynajmniej konkurs mnie zmobilizował do wzięcia się za model! :lol:
Image
Image
Image
Image
Pozdrawiam i życzę powodzenia w konkursie,a foty jak skończę teciaka zamieszczę ;o)
clint

Postprzez Jarekk » Nie Maj 22, 2011 9:18 pm

Nie mogłem znaleźć w temacie informacji w jakim konkursie startujesz. Polskie barwy?
Jeśli tak, to deklaracja "robię z pudła" nie powinna zwalniać Ciebie z przeglądania w Internecie zdjęć polskich T-55. Nasze T-55 tej rury z prawej strony wieży nie miały. :?
Image
Image
Awatar użytkownika
Jarekk

Miejscowość: Mermaid City

Następna

Wróć do Warsztat - pojazdy wojskowe

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości