Niemiecki pociag pancerny 1:35 Trumpeter

Relacje warsztatowe z budowy modeli pojazdów wojskowych.

Re: Niemiecki pociag pancerny 1:35 Trumpeter

Postprzez CCC » Czw Sty 05, 2012 11:44 am

"Koła" prawie gotowe. Przemalowywane dwa razy. Znacznie zwiększyłem intensywność kolorów, ponieważ po wklejeniu w model całość znajduję się w mało widocznej ciemnej niszy. Zresztą podejrzewam, że po ustawienie składu podglądanie od dołu będzie raczej niemożliwe.

Image
Jarek Czerniecki
Awatar użytkownika
CCC

Miejscowość: Gdańsk

Postprzez CCC » Czw Sty 05, 2012 7:31 pm

A teraz potrzebuję małej pomocy - jak wyglądało łącznie między dwoma wagonami. Ilość haków i klamr jest naprawdę spora. Każdy wagom posiada komplet zaczepów, a nie wszystkie są użyte pomiędzy dwoma wagonami połączonymi ze sobą.Potrzebuję w miarę czytelnych zdjęć połączonych dwóch wagonów.
Jarek Czerniecki
Awatar użytkownika
CCC

Postprzez kondziu83 » Pią Sty 06, 2012 2:09 am

W Warszawie, w muzeum kolei, stoi kawałek Twojego pociągu. Zapraszam do obejrzenia :D. Być może w przyszłym tygodniu będę przejeżdżał obok, zajrzę i cyknę jakąś fotkę. Jak coś to wrzucę.
Awatar użytkownika
kondziu83

Miejscowość: warszawa

Postprzez CCC » Pią Sty 06, 2012 2:41 pm

Działko plot prawie na ukończeniu. Projekt niektórych blaszek jest całkowicie nieprzemyślany, niektórych elementów nie da się zgiąć tak jak by to chciał producent. Do tego bardzo słaba instrukcja dotycząca blaszek. Lufy w modelu są za długie i chociaż mają dosyć ładną rzeźbę jak na plastik, daleko im do metalowych luf RB, szczególnie jeżeli chodzi i tłumiki (należy użyć zestawu dłuższego 65). Wymieniłem w całości.

Image
Ostatnio edytowany przez CCC, Nie Lut 12, 2012 4:36 pm, edytowano w sumie 1 raz
Jarek Czerniecki
Awatar użytkownika
CCC

Postprzez CCC » Sob Sty 07, 2012 3:22 pm

Gotowa wieża, metalowe "kółeczka" nie były widoczne na większości zdjęć. Miejsca wklejań jeszcze będą nieco zaszpachlowane. Być może wieżę użyję do innego wagonu. Metalowa lufa z gwintem była by przydatna - niestety nie ma:(
Różnokolorowy plastik to efekt szpachlówki w aerozolu psikniętej miejscowo w w trakcie pracy.

Image

Image
Ostatnio edytowany przez CCC, Nie Lut 12, 2012 8:33 pm, edytowano w sumie 1 raz
Jarek Czerniecki
Awatar użytkownika
CCC

Postprzez CCC » Śro Sty 25, 2012 12:01 pm

Wagon p/lot już prawie na ukończeniu

Image
Image
Image
Image
Image
Jarek Czerniecki
Awatar użytkownika
CCC

Postprzez CCC » Śro Sty 25, 2012 2:02 pm

Drugi wagonik jest w budowie - artyleryjski. Wagony będą zdublowane i przy kolejnych będzie więcej pracy ponieważ część będzie nieco otwarta. Niestety Trumpeter nie daje takich możliwości.

Image

Image
Jarek Czerniecki
Awatar użytkownika
CCC

Postprzez asto » Sob Sty 28, 2012 7:58 pm

śledzę wątek od początku, zaciekawiło mnie wnętrze wagonów i ciekaw jestem co zmajstrujesz w środku tam gdzie będzie on widoczny :)
asto

Miejscowość: Warszawa

Postprzez CCC » Nie Lut 12, 2012 4:37 pm

We wszystkich wagonach trzeba odtworzyć liczne spawy. Te są najdłuższe wokół całego wagonu.

Image

Kolejne powstający wagon na ukończeniu to wagon artyleryjski. Niestety w tym przypadku dól wanny z nadbudową buł fatalnie spasowany.

Image
Image
Image
Ostatnio edytowany przez CCC, Nie Lut 12, 2012 8:51 pm, edytowano w sumie 1 raz
Jarek Czerniecki
Awatar użytkownika
CCC

Postprzez CCC » Nie Lut 12, 2012 8:48 pm

Następny wagonik to platforma desantowa czołgu Pzkpfw 38. Na platformie umieściłem pojazd na podwoziu Pzkpfw 38 dal oddania proporcji.W modelu Trumpetera znajduje się model czołgu Pzkpfw 38.

Image
Image

Ostatni z zakrytych wagonów po jednej stronie lokomotywy to wagon desantowy ( szturmowy). Tą stronę pociągu chcę zrobić zamkniętą ale dla małego urozmaicenia z otwartymi drzwiami.
Wnętrza wagonu nie będzie dlatego też samo wejście przesłonięte będzie siatką maskującą.
W modelu wewnętrzną część drzwi nie istnieje dlatego też należało wykonać całkiem nowe od podstaw uwzględniając wewnętrzne, bardziej skomplikowane mechanizmy. Dodatkowo należy wykonać podłogę w odpowiednich miejscach.
Tradycyjnie do odtworzenia liczne spawy. Chcę żeby wagon posiadał kilka karabinów maszynowych w odpowiednich miejscach. Wymagało to przerobienia całkowitego specjalnych szczelin wraz z systemem otwierania. Model posiada tylko szczeliny w wersji zamknięte. "Otworzyłem" siedem luków na MG. Wystawać będą same lufy RB

Image

Image

Image
Jarek Czerniecki
Awatar użytkownika
CCC

Postprzez CCC » Pon Lut 13, 2012 12:01 am

Nie wytrzymałem klejenia i coś sobie pomalowałem> Kolor Bazowy do tego oczywiście jeszcze dwu barwny kamuflaż. Światło ustawiłem nieco z góry i od strony prawej wagonu, Tył wagonu( działko plot ) i bok lewy mają pozostać w głębszym "cieniu"

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Jarek Czerniecki
Awatar użytkownika
CCC

Postprzez asto » Pon Lut 13, 2012 9:30 am

kibicuję, świetnie Tobie idzie :)
asto

Miejscowość: Warszawa

Postprzez CCC » Pon Lut 13, 2012 3:34 pm

O malowaniu. Model jest duży i ma duże płaszczyzny pod różnymi kontami zasłaniającymi się nawzajem. Bryła jest jednolita a wagony podobne wiec należałoby to i owo podkreślić malowaniem Przesadzony koloryt zniknie w znacznym stopniu i ulegnie ujednoliceniu. Oglądając różne modulacje rożnych typów rodzajów tyle ilu modelarzy i chwała im za to, można zauważyć trzy główne nurty modulacji. Pierwszy , imitujący światło polegający na rozjaśnianiu każdego panelu w sposób identyczny od góry do dołu symetrycznie po obu stronach modelu, jeżeli jakiś panel znajdował się poniżej był tak samo rozpoczynany. Pomimo biegania z lampką dookoła modelu i świecenia na nie go podobnej symetrii oświetlenia nie uzyskałem. Idealnie z góry i to każdego elementu oddzielnie. Drugi to malowanie całych płaszczyzn oddzielnie jednolicie ale różnymi kolorami. Wychodziły modele ładne i przyjemne w odbiorze jako bryła ale nie mające wiele wspólnego z realiami ( ale fakt ładne). Trzeci to próba zróżnicowania kolorów "ustawiając" światło zdecydowanie z jednej strony. Ryzykowne ale ciekawe doświadczenie.
Model był wielokrotnie podmalowywany, po każdym etapie był fotografowany i graficznie zmieniałem kontrast tak aby przerysować znacznie oświetlenie i ocenić jego prawidłowość. Mam nadzieję że poniższe fotki pokazują o co chodziło. zmieniono kontrast który pokazuje "źródło i kierunek" światła na modelu. Czasem nieco dodatkowo zróżnicowałem całą płaszczyznę żaby camo nie wyglądało jak nałożone na oświetlany pojazd pd kamuflażem. Co czasem widać przy modulacji koloru bazowego a braku modulacji "kamo"

ImageImage
ImageImage
Jarek Czerniecki
Awatar użytkownika
CCC

Postprzez dr_arkeville » Pon Lut 13, 2012 8:45 pm

Szybciutko i sprawnie ci to idzie. Zaczynam wierzyć ,że doczekamy końca :D
dr_arkeville

Postprzez CCC » Pon Lut 13, 2012 8:46 pm