KW-1 1941 Hobby Boss 1:48

Relacje warsztatowe z budowy modeli pojazdów wojskowych.

KW-1 1941 Hobby Boss 1:48

Postprzez EasyPlayer » Sob Lut 16, 2013 5:26 pm

Zaczynam budowę czołgu KW-1- rosyjskiej potęgi. Teraz wszystkie części mają kąpiel w gorącej wodzie ze zmywaczem do naczyń. Mam zamiar zastosować na nim wash oraz trochę brudzenia (żadnej rdzy! :D ). Model pomaluję pędzelkami, we wiosennym malowaniu. Farba Humbrol 116 jako kolor bazowy, do gąsienic Humbrol 53 MET, do peryskopów czarny mat Model Master, a do światła przedniego Humbrol 11 MET. Przed washem lakier matowy Humbrola (także nałożony pędzelkiem). Do samego washa mam rozcieńczalnik i użyję czarny mat MM. Sklejam Revellem z igłą. Zdjęcia z prac powinny być dość regularnie (co jakieś 2 dni, może nawet częściej), wrzucane będą prawdopodobnie około 19:00. To ze spraw organizacyjnych chyba tyle. Oczekuję pomocy i wskazówek od was podczas budowy. Pozdrawiam. :D
PS. Zachęcam do komentowania.
Image
----------------------------------------------------------------------------------------------
Image
----------------------------------------------------------------------------------------------
Image
Image
Awatar użytkownika
EasyPlayer

Re: KW-1 1941 Hobby Boss 1:48

Postprzez EasyPlayer » Nie Lut 17, 2013 10:02 am

Nowe zdjęcia z wieczornych prac, żeby nie być do tyłu z wysyłaniem. Trochę musiałem piłować tu i tam (a i tak jeszcze będę musiał poprawić w kilku miejscach). I teraz pojawił się drobny problem. Na zdjęciu przodu widać, że w miejscu gdzie jest wizjer są odstępy pomiędzy właśnie tym elementem i "pancerzem". Konieczna będzie szpachlówka ?
Image
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Image
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Image
Dlaczego nikt nie komentuje???
Awatar użytkownika
EasyPlayer

Postprzez mnak24 » Nie Lut 17, 2013 4:43 pm

Nie ma czego komentować, robie KW-2, kadłub jest spoko, przedni wizjer jest niedopasowany, za duźy otwór, trza niestety szpachlować.
Mówią mi, że muszę mieć coś w sobie, skoro mi się chce robić t co robię
mnak24

Miejscowość: Brodnica

Postprzez EasyPlayer » Nie Lut 17, 2013 5:47 pm

mnak24 napisał(a):Nie ma czego komentować

Wystarczy "spoko, będę śledził postępy". :) Jeśli chodzi o szpachlówkę, to kupię ją po złożeniu wieży (tam też coś może nie pasować). Będę potrzebował wskazówek jak i czym to nakładać. :) W weekend prace idą bardzo szybko, więc kolejne zdjęcia ok. 19:00. W tygodniu tempo się zmniejszy. :(
Awatar użytkownika
EasyPlayer

Postprzez mnak24 » Nie Lut 17, 2013 6:29 pm

Widzę, że masz to co ja, w tygodniu brak czasu ;o) Szpachlę nakładam jakimś patyczkiem, drewnianym czy plastikowym, to bez różnicy, nie może być za duży, bo będzie się licho nakładało. Najlepiej patyczek od loda itp.
mnak24

Postprzez EasyPlayer » Nie Lut 17, 2013 7:10 pm

Czas mam, tylko, że mniej niż w weekend. :) Jeszcze pomyślę jaką szpachlę kupić (a kupię ją w następną sobotę, więc na koniec tygodnia tj. piątek, prace przystopują). Co do samego użycia tego specyfiku. Z tego co wiem nie trzeba jej rozcieńczać, wręcz przeciwnie. Warto trochę odsączyć z niej płyn. Zgadza się?
Awatar użytkownika
EasyPlayer

Postprzez EasyPlayer » Nie Lut 17, 2013 9:07 pm

No to kolejna porcja zdjęć. Kadłubek prawie gotowy. Jutro zajmę się błotnikami, i później zaczynam wieżę. Fotki:
Image
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Tu też to widać- szpachlówka będzie potrzebna
Image
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Na tym wypukłym miejscu, które w rzeczywistości było (chyba) wywietrznikiem, będzie "metalowa" linka trzymająca klapę w zamknięciu. Zamontuję ją na końcu. Nie dałbym rady pomalować jej na inny kolor, jak byłaby już przyklejona. :)
Image
Image
Trochę niewyraźne, ale ogólnie widać
Image
A to otwory własnej roboty na "błotnikach". Wykonane igłą, rozgrzaną wcześniej nad świeczką. Na razie wygląda przeciętnie, ale jak pomaluję itd., to będzie ślicznie. :D
Image
Awatar użytkownika
EasyPlayer

Postprzez EasyPlayer » Pon Lut 18, 2013 8:57 pm

Kolejna porcja zdjęć. Dokleiłem błotniki, kończąc budowę wanny (z wyjątkiem jednego elementu, o którym wspominałem wcześniej). Proszę bardzo:
Image
-----------------------------------------------------------------------------------------------Image
Prawy pojemnik trochę odstaje, ale nie z powodu tego, że źle przypasowałem. Raczej przypiłowałem za mocno. Poprawię szpachlówką.
Image
I teraz pytanie. Co to jest? Może dodatkowy zbiornik z paliwem? Bo nie wiem na jaki kolor to malować, tzn. jeśli jest to zbiornik, to kolor kamuflażu, a jeśli nie?
Image
I tu to samo: co to jest? Problem koloru ten sam. :( Mam na myśli ten płaski element. Chociaż w sumie, też nie wiem co za hak. Pomóżcie! :)
Image
Tu na zdjęciu nie widać, ale pomiędzy pierwszą blaszką i kadłubkiem jest odstęp. Jak kupię szpachlówkę w sobotę, to poprawię i to.
Image
To tyle na dzisiaj. Jutro zacznę sklejać wieżę. Komentujcie, pozdrawiam. :)
Awatar użytkownika
EasyPlayer

Postprzez mnak24 » Pon Lut 18, 2013 9:15 pm

Ta tuba to chyba wyciory, albo klamoty, drugie to piła. Dużo wylewek kleju posiadasz, napraw to.
mnak24

Postprzez EasyPlayer » Pon Lut 18, 2013 9:31 pm

mnak24 napisał(a):Dużo wylewek kleju posiadasz, napraw to.

Klej oczywiście zauważyłem. Jednak te wylewy są takiej grubości, że nic nie robią. Mimo to postaram się je usunąć. Na tą chwilę odkładam wannę na bok. Jak pisałem zaczynam wieżę. Gdy ona będzie już złożona, wprowadzę wszelkie poprawki.
Awatar użytkownika
EasyPlayer

Postprzez EasyPlayer » Wto Lut 19, 2013 6:33 pm

Dzisiejsze zdjęcia z budowy wieży.
Image
Image
Element ruchomy, do którego będzie armata jest jakby krzywo... :(
Image
...dlatego na sucho zamontowałem kolejną część. I tak to wygląda. Na 100% wszystko jest złączone dokładnie. Da się coś z tym zrobić? Mam wrażenie, że będę musiał tak to zostawić.
Image
Kolejny raz zachęcam do komentowania i podpowiadania. Pozdrawiam! :)
Awatar użytkownika
EasyPlayer

Postprzez mnak24 » Wto Lut 19, 2013 6:42 pm

Na jeden bolec włóż słabiej, klej złączy i będzie prosto.
mnak24

Postprzez EasyPlayer » Wto Lut 19, 2013 8:30 pm

mnak24 napisał(a):Na jeden bolec włóż słabiej, klej złączy i będzie prosto.

Teraz wymyśliłem, że mogę lewą krawędź przypiłować. Wtedy powinno być równo. Jeszcze dodam, że wieża wymaga trochę szpachlowania, które oczywiście wykonam. :)
Awatar użytkownika
EasyPlayer

Postprzez mnak24 » Wto Lut 19, 2013 8:46 pm

A może samo jażmo jest odwrotnie włożone :idea:
mnak24

Postprzez EasyPlayer » Wto Lut 19, 2013 8:50 pm

Nie. Są dwie dziurki. Jedna mniejsza, druga większa. Poza tym "dziura" na armatę nie może być odwrotnie. :)
Awatar użytkownika
EasyPlayer

Następna

Wróć do Warsztat - pojazdy wojskowe

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości