KW-1 1941 Hobby Boss 1:48

Relacje warsztatowe z budowy modeli pojazdów wojskowych.

Re: KW-1 1941 Hobby Boss 1:48

Postprzez mnak24 » Nie Mar 17, 2013 9:25 pm

Syf na pędzlu lub w farbie :? Zetrzyj papierem ściernym.
Mówią mi, że muszę mieć coś w sobie, skoro mi się chce robić t co robię
mnak24

Miejscowość: Brodnica

Postprzez dragon_x » Nie Mar 17, 2013 10:16 pm

Witam,
przepraszam, że się wtrącam. Co prawda ja maluję akrylami ale pędzlem. Na model kładę średnio 6-8 warstw rozcieńczonej farby (używam pactr i dedykowanego thinnera), na to sido i na ro wash olejny.
Malowanie wieloma warstwami ma tę zaletę, że nie zalewa detali i nie widać pociągnięć pędzla a powierzchnia jest ładna i równa, bez "baboli".
Co do sidoluxu to musi to być nabłyszczacz a nie środek do mycia. ja nakładam 1-2 warstwy pędzlem, bardzo ładnie się rozprowadza po powierzchni.
dragon_x

Miejscowość: Bydgoszcz

Postprzez EasyPlayer » Pon Mar 18, 2013 3:59 pm

Już ścieram. Mam nadzieję, że nie naruszę za bardzo plastiku. :| Ale nadal nie wiem czym rozcieńczać Humbrola, a na forach nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Nic dziwnego-wybór jest ogromny, ale może jednak ktoś wie coś o jakimś uniwersalnym super-specyfiku. :D
Awatar użytkownika
EasyPlayer

Postprzez dragon_x » Pon Mar 18, 2013 6:29 pm

EasyPlayer napisał(a):Już ścieram. Mam nadzieję, że nie naruszę za bardzo plastiku. :| Ale nadal nie wiem czym rozcieńczać Humbrola, a na forach nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Nic dziwnego-wybór jest ogromny, ale może jednak ktoś wie coś o jakimś uniwersalnym super-specyfiku. :D

a może lepiej się na akrykle przenieść? mniej problemów i nie "waniają" :)

co do zmycia humbrola, polecam ten wątek; http://www.modelarstwo.org.pl/forum/viewtopic.php?t=24399.
dragon_x

Postprzez EasyPlayer » Pon Mar 18, 2013 7:27 pm

Już sobie poradziłem papierem i pilnikiem do paznokci. :) I nawet wieża nie ucierpiała. Zostały niewielkie ślady farby, ale chyba nie będą przeszkadzać. Na akryle prędzej czy później się przesiądę (pewnie lepiej prędzej to zrobić :))
Awatar użytkownika
EasyPlayer

Postprzez sickboy69 » Wto Mar 19, 2013 12:00 am

Nie w tym rzecz czy malujesz emaliami czy akrylami tylko w tym czy robisz to poprawnie. Kiedyś były głównie emalie, aerograf to było marzenie i jakoś człowiek sobie radził. Trzeba się po prostu przyłożyć: wymyć pędzel przed malowaniem, odtłuścić model, rozcieńczyć farbę i malować wzdłuż płaskim miękkim pędzlem, pasek za paskiem, jak wyschnie to następna warstwa, następna i następna aż uzyskasz pożądany efekt. Jestem mega szczęśliwy że mam aerograf i dobry kompresor... oczywiście są spece którzy malują pędzlem i ma to ręce i nogi ale po co się męczyć?
Awatar użytkownika
sickboy69

Miejscowość: ŁÓDŹ

Postprzez EasyPlayer » Nie Mar 24, 2013 11:19 am

Kolor bazowy na wieży już jest. Nie wyszło idealnie (dopiero na zdjęciach zauważyłem jeszcze kilka rzeczy do poprawki), ale nie mam już chęci poprawiać wszystko po raz kolejny. I tak musiałem to zrobić kilka razy, a właściwie ostatnie 2 dni spędziłem na poprawach.
Image
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Image
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Image
Image
Przepraszam za jakość zdjęć.
Awatar użytkownika
EasyPlayer

Postprzez Corporal_PL » Nie Mar 24, 2013 3:51 pm

Nie przepraszamy tylko poprawiamy :)
Nie umiecie szanować własnej armii-będziecie szanować obcą.

Prawdziwy żołnierz nie walczy dlatego,że nienawidzi to co jest przed nim ale dlatego, że kocha to co jest za nim.

Pieniądze szczęścia nie dają ale za pieniądze można kupić czołg, a czołg daje szczęście.
Awatar użytkownika
Corporal_PL

Miejscowość: Żagań

Postprzez EasyPlayer » Nie Mar 24, 2013 5:03 pm

Corporal_PL napisał(a):Nie przepraszamy tylko poprawiamy :)

Z mojego aparatu i tak więcej nie wyciągnę. Chyba że będzie słońce ładnie świeciło. :-)
Awatar użytkownika
EasyPlayer

Postprzez EasyPlayer » Sob Mar 30, 2013 4:28 pm

Wanna pomalowana na zielony. Jeszcze do pomalowania zostały szczegóły (które na wieży są już gotowe).
Image
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Image
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Image
Image
Image
Na kołach w KW-1 nie ma bandaży, a z tego co widziałem stal po prostu się brudziła. Poniżej zdjęcie z muzeum. Na fotkach z II wś niewiele widać, ale stan kół jest raczej podobny do tego, jaki widać w egzemplarzu muzealnym. Mam pomysł żeby po prostu pomalować brzegi czarną lub ciemnoszarą farbą. Ewentualnie pigment. Jak będzie lepiej?
Image
Image
Zdjęcie pochodzi z galerii na stronie svsm.org
I jeszcze jedno pytanie. Chciałbym zrobić delikatne obicia farby. Jakim kolorem najlepiej? Przed czy po nałożeniu lakieru?
Awatar użytkownika
EasyPlayer

Postprzez Grzegorz H. » Nie Mar 31, 2013 10:56 am

Co o kół, to proponuję zobaczyć jak Dumo zrobił tutaj,
obicia też podpatrzyć możesz ;o)
Awatar użytkownika
Grzegorz H.

Postprzez EasyPlayer » Nie Mar 31, 2013 12:03 pm

Akurat mam Humbrol 11, więc pomyślę o takiej opcji starcia kół. Jeszcze żeby zabrudzić "jedenastkę" jakiś filtr. :) Tylko obicia i filtr lepiej zrobić przed, czy po lakierowaniu?
Awatar użytkownika
EasyPlayer

Postprzez Andrzej Jasiński » Nie Mar 31, 2013 12:47 pm

Akurat 11 to jest takie sreberko. Jeżeli chcesz zrobić polerowaną, taką świeżo wyjeżdżoną stal :mrgreen: , to kup POLISH STEEL Humbrola - 27003. Po wypolerowaniu efekt super....Cuś jak na focie, w rzeczywistości wygląda lepiej - ciężko sfotografować...........

Image
Awatar użytkownika
Andrzej Jasiński

Miejscowość: wrocław

Postprzez EasyPlayer » Nie Mar 31, 2013 4:50 pm

Model master 1406 daje podobne efekty.
Awatar użytkownika
EasyPlayer

Postprzez EasyPlayer » Wto Kwi 02, 2013 3:54 pm

Powoli do przodu.
Image
------------------------------------------------------------------------
EDIT: Tak sobie oglądam tę piłę i myślę- czy ten kawałek "oddzielony" od reszty narzędzia tnącego nie jest elementem umocowania? Coś mi się wydaje, że tak i że będę musiał to częściowo przemalować. :)
Image
------------------------------------------------------------------------
Image
Awatar użytkownika
EasyPlayer

PoprzedniaNastępna

Wróć do Warsztat - pojazdy wojskowe

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości