Stug III F/8 Dragon 1/35

Relacje warsztatowe z budowy modeli pojazdów wojskowych.

Stug III F/8 Dragon 1/35

Postprzez uncel » Sob Wrz 28, 2013 9:48 pm

Witam,

ostatnio jakos mnie natknelo zeby powrocic do zabawy z bardzo mlodzienczych lat :)
wiec na pierwszy moj model padl wybor na Stuga 3 od dragona, doswiadczenia specjalnie nie mam, conieco czytam na bierzaco
na temat roznych technik, narazie sklejony jako tako na 3 czesci (wanna + srodek, gora i tylna klapa)

malowanie srodka narazie: czarny podklad mr hobby 1500 black, na to biala tamiya, czarny to pactra, obtarcia farby zrobione rozmieszanym model colo natural gun metal z czarna pactra, bo jakis za jasny ten metal mi wychodzil:), na to wszystko wrzucony sidolux, a brudzenia narazie zrobione olejna mig cos tam, kolor shadowbrown, jak olejna przeschnie to sprobuje to jeszcze przejechac jakims matem.. (jak kupie:))

generalnie jakos mi to idzie i nawet fajna zabawa, szczegolnie po dzisiejszym brudzeniu, wiem ze chyba przesadzilem troche, ale co tam:)

narazie mam jedno pytanie tak na bierzaco, czym kleic metalowe czesci (sa w zestawie), jakas kropelka czy superglutem? czy moze jest cos specjalnie pod to?

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
uncel

Re: Stug III F/8 Dragon 1/35

Postprzez Bartłomiej Kamiński » Sob Wrz 28, 2013 10:44 pm

fajnie wygląda takie brudzenie ! :)
trochę mocno ale jest zabawa :)

detale metalowe klejami cyjanoakrylowymi - np. superglut (który jest... kiepski)
W jakim malowaniu będzie docelowo?
Pozdroofka Enten
Mały człowieczek z osiem-sześć roku...
Awatar użytkownika
Bartłomiej Kamiński

Miejscowość: Otwock

Postprzez szymonsz » Nie Wrz 29, 2013 10:13 am

Zapowiada sie ciekawie, brudzenie dokonane jednym kolorem farby olejnej?

Co do blaszek, osobiscie uzywam "Mr. Just" od Gunze, tylko pedzelek trzeba troche przyciac bo za duzy jest. Swietnie lapie wszystkie detale.
szymonsz

Postprzez uncel » Pon Wrz 30, 2013 9:41 pm

metalowe rzeczy przykleilem narazie superglutem.. kropelka na tacke, potem wykalaczka i packanie metlaowego elementu, nie bylo tragedii, niestety na weekend nie ma zadnego sklepu modelarskiego we wro otwartego wiec tak wyszlo:)

tak, brudzenie jednym kolorem olejnej, chcialem uzyc jasniejszego jeszcze brazu, ale olalem ten pomysl po utrzymaniu tego efektu, a ze aktualnie nie mam zadnego innego koloru w olejnych to tak zostaje, do srodka i tak bedzie mozna zagladnac tylko przez wlazy wiec powinno byc ok:)

tutaj maly update, podoklejana kolejna czesc PRZEPRASZAM, srodek psikniety pol polyskiem dla ochrony (nie wiem przed czym w sumie:)) no i podklad na kolach + karabinach,

wlasnie sie w sumie zastanawiam w jaki sposob malowac wszelkiego rodzaju lekkie uzbrojenie, karabiny pistolety, itp, tj jakich kolorow uzywac, sam czarny srednio wyglada, probowalem na to narzucic delikatnie vallejo natural steel mocno rozcieczone i tez nie jestem zadowolony

Image

Image

Image

Image
uncel

Postprzez szymonsz » Wto Paź 01, 2013 8:23 am

Ogolem w prawdziwym swiecie, wiekszosc elementow broni jest czarna - niestety. Mozesz sprobowac Gearman Grey od vallejo z odrobina Metal Medium + delikatne highlighty, nie bedzie to wygladalo jak "czarna dziura". Dodatkowo chwyt i czesc loza w MP40 byly chyba bakielitowe albo drewniane - ciemny braz, to chyba zalezalo od okresu wojny.
szymonsz

Postprzez uncel » Wto Paź 01, 2013 2:15 pm

poszukam gdzies na necie jak to robia "inni" :), tj malowanie broni w malej skali,

jaskier: po ilu latach? to jest moj pierwszy model w sumie, jakies 15 lat temu w podstawowce cos tam sklejalem, ale raczej bez malunkow,
wiec wystarczy troche pogrzebac w necie, troche pomyslec i mozna sie bawic:)
uncel

Postprzez uncel » Śro Paź 02, 2013 12:38 am

jakos nie moglem zdecydowac sie w jakiej pozycji zrobic wlazy.. wiec dorobilem zawiasy (:

calosc zajela jakos 3godziny roboty, troche kombinowania czym by tu zrobic tak male dziurki w plastiku, rozwiazaniem na problem byla apteka czynna do 21
znajdujaca sie 100m od domu, niestety najwezsze igly jakie mieli na stanie to 0,4mm i wyszlo akurat tak na styk,

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
uncel

Postprzez szymonsz » Śro Paź 02, 2013 1:00 pm

Uh ;-) trzeba miec zdrowie do takiej drobnicy. Swietne! ;-)
szymonsz

Postprzez uncel » Nie Paź 13, 2013 10:52 pm

hah, niestety poleglem na kamuflarzu zimowym, nie wiem czy za malo dalem lakieru do wlosow czy moze zbyt dlugo to robilem, tak czy siak, da rade zmyc farbe calkowicie z modelu? wykompac go w czyms? chetnie bym wrocil do golego plastiku i zaczal jeszzce raz:)
uncel

Postprzez Corporal_PL » Nie Paź 13, 2013 11:05 pm

Roztwór Kreta do przetykania rur i zejdzie jak złoto. Czyściłem tak kilka modeli.
Nie umiecie szanować własnej armii-będziecie szanować obcą.

Prawdziwy żołnierz nie walczy dlatego,że nienawidzi to co jest przed nim ale dlatego, że kocha to co jest za nim.

Pieniądze szczęścia nie dają ale za pieniądze można kupić czołg, a czołg daje szczęście.
Awatar użytkownika
Corporal_PL

Miejscowość: Żagań

Wróć do Warsztat - pojazdy wojskowe

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości