T-90A MENG 1:35

Relacje warsztatowe z budowy modeli pojazdów wojskowych.

T-90A MENG 1:35

Postprzez vlad_8011 » Czw Paź 31, 2013 3:03 pm

Witam forumowiczów, dziś oczekuję przyjścia nowego tanka mianowicie T-90. Na forum jestem nowy i nie prowadzę żadnego warsztatu, jeśli wyrażacie jakiekolwiek zainteresowanie piszcie, nie jest to mój pierwszy model, było ich sporo, ale jako udane uważam ostatnie 5 , tak więc zobaczymy co mi wyjdzie z tego. Planuję od siebie dodać jedynie regulację wysokości lufy, jak zrobiłem to w T-90 Zvezdy.
Awatar użytkownika
vlad_8011

Miejscowość: Tenczynek

Re: T-90A MENG 1:35

Postprzez vlad_8011 » Nie Lis 03, 2013 12:38 pm

Jak obiecywałem, model przyszedł wczoraj, coś tam pokleiłem i wyszło mi w pełni ruchome zawieszenie
Image

Image
Ostatnio edytowany przez vlad_8011, Nie Lis 03, 2013 12:42 pm, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
vlad_8011

Postprzez Corporal_PL » Nie Lis 03, 2013 12:38 pm

Nima zdjęć
Nie umiecie szanować własnej armii-będziecie szanować obcą.

Prawdziwy żołnierz nie walczy dlatego,że nienawidzi to co jest przed nim ale dlatego, że kocha to co jest za nim.

Pieniądze szczęścia nie dają ale za pieniądze można kupić czołg, a czołg daje szczęście.
Awatar użytkownika
Corporal_PL

Miejscowość: Żagań

Postprzez vlad_8011 » Nie Lis 03, 2013 12:42 pm

Już są :
Image

Image
Awatar użytkownika
vlad_8011

Postprzez vlad_8011 » Nie Lis 03, 2013 12:51 pm

Koła będą zakładane pod koniec, malowanie z Kaukazu, robione będzie pędzlem, tradycyjnie, pigmenty washing - na wszystko przyjdzie czas, puki co biorę się za silnik , efekty już wkrótce :) O zawieszeniu powiem tak: zero problemów i wszystko działa, jest w pełni pracujące
Awatar użytkownika
vlad_8011

Postprzez vlad_8011 » Pon Lis 04, 2013 5:16 pm

Silnik na chwilę odłożyłem, zająłem się za to podwoziem :
Skleiłem koła (nie montuję dopóki nie pomaluję wanny - czekam na farbę), złożyłem gąskę (druga w trakcie montażu).
Image
Teraz, gdy kończę gąski, mogę powiedzieć, że ich składanie to czysta przyjemność, te cienkie pręciki w ogniwkach są nawet wytrzymałe, aczkolwiek dotychczas jeden (od strony Zewnętrznej) zdołałem ułamać. Najtrudniej jest przy ich wycinaniu z ramki, mogą się rozjechać, więc trzeba przycisnąć mocno palcem do blatu biurka, a drugą łapą ciąć - plastik na gąsienicach jest o wiele twardszy niż na reszcie modelu ale poza tym wycinaniem to łatwizna. Te klamerki, które dodajemy na brzegi ogniwek s gumowe, zaskakują na pręciki ogniw i nie schodzą łatwo, zero problemu.

Teraz przybliżają się kroki montażu lufy i jarzma, i mam problem, zrobienie ruchomego jarzma to nie problem, już to robiłem ale mam problem z 2 częściami i nie wiem jak zrobić je ruchome proszę, doradźcie coś, w poprzednim T-90 (zvezda) ich nie montowałem wogóle, ale ten model jest o wiele droższy i chciałbym by miał wszystko kompletne.
Image
Image
Awatar użytkownika
vlad_8011

Postprzez onkos1 » Wto Lis 05, 2013 12:14 am

Gaski... Dwa wieczory siedzialem przy moich w AUFie...Wyszly super, a potem je pomalowalem i zostawilem do wyschniecia na stole w ogrodzie...i durny kot sobie wyscigi zrobil...wiec potem przez 20 minut wolalem: gaski, gaski do domu... :cry: siersciuch zginie... :twisted:
Awatar użytkownika
onkos1

Miejscowość: huntingdon,uk

Postprzez vlad_8011 » Wto Lis 05, 2013 8:51 pm

No cóż, dla tego nie mam kotów :P Pomalowałem silnik i całe wnętrze spod klapy, ale za kij nie chce się wpasować wszystko do kupy, za mało tam miejsca, idę się dalej męczyć. Co do gąsek są już skończone, dosztukowywanie zrobię jak je będę zakładał, koła mają pomalowane I warstwą "oponki" i czekają na II warstwę, zdjęcia wrzucę do 21.00 jak uda mi się to wszystko upchnąć (bak, silnik i 2 gaśnice) chyba zrobiłem błąd przy silniku, ale szedłem wg instrukcji. No cóż zobaczę.
Awatar użytkownika
vlad_8011

Postprzez onkos1 » Wto Lis 05, 2013 9:51 pm

Coś musiałeś namotać. Meng robi naprawde dobre modele i wszystko pasuje jak ulał. Jak tamiya.
Awatar użytkownika
onkos1

Miejscowość: huntingdon,uk

Postprzez vlad_8011 » Wto Lis 05, 2013 10:30 pm

Chyba rzeczywiście namotałem. Silnik wyszedł tak jak na fotce , nie wiem czemu jest jakby krzywo, jak już było powiedziane - części same wchodzą tak jak trzeba - złożone poprawnie, a jednak wyszło krzywo - nie mam pojęcia dlaczego. Niech już tak zostanie bo nie na moje nerwy ciągłe wyciąganie go z miejsca. Koła pomalowane (oponki) i górna część kadłuba przyklejona. Oto Efekty :
Image
Image
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
vlad_8011

Postprzez vlad_8011 » Wto Lis 05, 2013 10:39 pm

I już. Na chamca sprostowałem, jak będzie założona klapa to zamieszczę zdjęcia dalszego postępu a resztę tych (zdjęć krzywego silnika) wywalę. Muszę przyznać że jedna część mnie zawiodła - przedni sensor (wysokiej częstotliwości) na wieży - w zvezdzie były w środku grube szkiełka - tu jest plastik ! Będzie trzeba kombinować.... mam materiału dużo na owe szkiełka - planuję dodatkowo zrobić soczewki na wizjerze dowódcy a'la tutaj http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=87& ... view=print tą samą metodą. Ale to nie dziś, już mnie głowa od chemii boli ;)
Awatar użytkownika
vlad_8011

Postprzez vlad_8011 » Śro Lis 06, 2013 8:37 pm

No i tak to ogólnie wygląda.
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
A teraz wizjer kierowcy:
Image
Image
Image

Przypomniałem sobie o tym "idealnym spasowaniu" przy kole napinającym - nie pasowały do siebie 2 połówki koła - trzeba było obrabiać, silnik obniżyłem, bo inaczej klapa się nie domykała - i tu duuuuuży minus. Ale na pocieszenie dodam że ów klapa jest dodatkowa jedna - można zrobić otwieraną (samemu robić zawiasy - dostępne w zestawie), lub zamontować już z gotowymi zawiasami (nieruchomymi) - i ta klapa jak na razie załączona jest do zestawu "do rozdania", podobnie jak kilkanaście ogniwek gąsiennic z ich łącznikami i ząbkami, także jak ktoś jest na zapotrzebowaniu, możemy się dogadać - oddam za free. Uprzedzam że ogniwek jest mało, sam muszę sobie parę zostawić na godzinę W, ale resztę oddam w dobre ręce, mogą służyć jako takie doczepiane na pancerz (zapasowe) lub jak kto woli :)

Jutro biorę się za wieżę, bałem się tego i nadal się boje, tutaj będzie najwięcej przeróbek i roboty, ale mam nadzieję że wszystko wyjdzie tak jak zakładam. Co do ruchomych elementów z pierwszych postów mam 2 sposoby, jak zamontuję (OBY!!!!!) to opiszę ten prawidłowy.
Awatar użytkownika
vlad_8011

Postprzez vlad_8011 » Pią Lis 08, 2013 4:14 pm

AAAAAAAle się wkurzyłem! jeszcze ochłonąć nie mogę. Robiłem unoszoną lufę, straciłem dzień, bo poxipol bezbarwny nie złączył mi elementów - po dniu schnięcia nadal się kleiły, mało to dziś rozkleiły się kolejne elementy nim klejone, odradzam klej w zupełności, nie klei wogóle, kleiłem różnymi poxipolami ale ten jest jakiś trefny. Na wczoraj rozklejone elementy naniosłem poxipol szary - chwycił, a dziś znowu.... szlag! proporcje były dobre, data dobra więc po prostu odradzam ten klej. mam nadzieję że główne elementy skleiłem dobrze (te dziś klejone) jak nie , to bd musiał wszystko rozklejać i kleić na nowo. Tak to wyglądało wczoraj, dziś rozkleiła się część połączona z jarzmem, znowu schnie, wieczorem się za to wezmę, za ten czas zrobiłem wizjery i inne bajery wrzucę następnym razem jak skończę wszystkie.
Image
Image
Image

Mam problem - jak wygląda odsłonięty celownik noktowizyjno-termowizyjny ESSA z odsłoniętym obiektywem? nie wiem jak go w środku zrobić

PS: chciałem zrobić cały element razem z emiterami shtory ruchomy, niestety nie da się, zrobię ruchome te "pałeczki" i na tym się chyba skończy...
Awatar użytkownika
vlad_8011

Postprzez vlad_8011 » Sob Lis 09, 2013 11:17 pm

Ja jestem i ładuję nowe zdjęcia, ale czy WY jesteście? Nie wiem czy jest sens prowadzić ten warsztat skoro nikt nie podpowiada/nie radzi/nie krytykuje. Na ostatnim zdjęciu widać jak zrąbałem tylną klapę od wewnątrz i nie mam lakieru którym mógłbym to poprawić, nie wiem czy ma to być wogóle srebrne czy zielone. Tak czy owak chyba to zdrapię (schodzi jak zdrapka). Oto efekty pracy:
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Dodam, że już w pełni funkcjonuje regulacja lufy, na shtorę też mam pomysł. Może razić gdzie nie gdzie ubytek plastiku, ale jestem wyposażony w szpachlę Wamodu ( 2 składnikową) więc dam radę je połatać. Dodaję od siebie jeszcze regulację CKM tak, by można było ruszać wieżyczką dowódcy, oraz owym Ciężkim Karabinem Maszynowym (KORD). nie wiem co jeszcze mogę zrobić ruchome - na pewno shtory (emiterów) nie zdołam zrobić skorygowanych razem z lufą bo po prostu elementy zestawowe na to nie pozwalają (nawet po obróbkach) - są dokładne, ale nie aż na tyle by to było możliwe. Muszę tylko zrobić coś by lufa zbyt łatwo nie opadała, ale wystarczy dokręcić nakrętki i po sprawie.
Awatar użytkownika
vlad_8011

Postprzez krzychu95 » Nie Lis 10, 2013 12:19 am

Mi jak narazie się podoba, a to łączenie na lufie będziesz korygował?
krzychu95

Miejscowość: Kalisz

Następna

Wróć do Warsztat - pojazdy wojskowe

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości