T-90A MENG 1:35

Relacje warsztatowe z budowy modeli pojazdów wojskowych.

Re: T-90A MENG 1:35

Postprzez vlad_8011 » Sob Maj 10, 2014 2:46 pm

Ja widzę dokładnie to co fotografowałem (twarze ludzi). Ujmuję na pierwszym planie to co pojawiło się nowego, Jeżeli ktoś chce zobaczyć tło to może przejrzeć poprzednie zdjęcia na których ono się znajduje. Zdjęcia robię aparatem 5mpx z telefonu Samsung S5610 przy niemal jaskiniowym oświetleniu i trzęsącymi się rękoma - myślę, że można to potraktować jako wystarczające usprawiedliwienie.
Awatar użytkownika
vlad_8011

Miejscowość: Tenczynek

Postprzez vlad_8011 » Sob Cze 28, 2014 10:04 pm

Witam po długiej przerwie. Model dostał całkowicie nowy odcień żółci tak, że teraz wygląda jak należy. Ponadto planuje poprzypinać mu plandeki i tu pojawia się problem: gdzie i jak? Szukałem zdjęcia Ruskich teciaków z plandekami ale nie mogłem znaleźć zbyt wiele.
Takie mam plandeki i myślałem o takim ułożeniu ale trochę to dziwnie wygląda. Wiem że raczej przypnę je pasami w skali 1:35 i linkami do zasobników. Tylko jak je ułożyć, gdzie?
Image
Awatar użytkownika
vlad_8011

Postprzez CCC » Nie Cze 29, 2014 12:53 pm

Przepraszam ale odcień żółci to ma cale zdjęcie, więc trudno coś zobaczyć i wypowiadać się o malowaniu.
Jarek Czerniecki
Awatar użytkownika
CCC

Miejscowość: Gdańsk

Postprzez vlad_8011 » Nie Cze 29, 2014 1:06 pm

Co do fotek, to proszę te w lepszej jakości. Oto jak na chwilę obecną prezentuje się model :
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Co przerobione to chyba widać, dodam tyle, że zdjąłem tylny "unditching log" (nie znam polskiej nazwy) dzięki czemu bardziej bojowo teraz wygląda, wieża skorektowana (wysokość, nachylenia), Cały model przeszedł okropne zabiegi o czym wolę nie pisać, jedynie gąski i peryskopy/wizjery/przyrządy optyczne zostały nietknięte. chciałem się wziąćś za silnik, poprawić go, ale jak przyjdzie mi go wyciągać a potem na czuja wsadzać to nie chce mi się za to brać, jeszcze te filtry, bak co go blokują - NIE! Pomóżcie co do tych plandek, jest tylko parę fotek pokazujących owe plandeki (w tym przypadku na prawym zasobniku wieży), to parę z nich :
Image
Image
Awatar użytkownika
vlad_8011

Postprzez vlad_8011 » Sob Lip 12, 2014 4:17 pm

Witam. Mam Dobrą wieść. Od dawna patrzę na układ Karabinu maszynowego w moim T-90A i stwierdzam, że skoro karabin można ustawić jak się chce to i celownik trzeba by skorygować i teraz działa - celuje tam gdzie karabin. To tyle z dobrych wieści. Zła jest taka, że chyba odkryłem ogromny mankament i w rzeczywistych maszynach (T-90). Otóż chodzi o ustawienie karabinu w najniższej pozycji tak, aby celował w ziemie gdzieś przed czołgiem - to nie możliwe. Może celować jedynie na wprost na ustaloną wysokość (chyba). Zdjęcie bardziej wyrazi o co mi chodzi:
Image
Image
Pytanie: Jak wycelować w cel znajdujący się poniżej określonej granicy (Czerwona linia)? Na czrwono zaznaczyłem również punkty kolidujące, które skuutecznie blokują ruchome części w moim przypadku (1:35) jak i w realnym (prawdziwym). Odpowiedzcie mi zatem jak zachowuje się ten pręt - czy się wygina (jest elastyczny) i jak to przenosi się na ruch celownika (taka mała rolka po lewej stronie KM-u z kwadratowym szkiełkiem)
Awatar użytkownika
vlad_8011

Postprzez Jakub Chowaniec » Sob Lip 12, 2014 4:43 pm

No wiesz co do tej wady "fabrycznej" to może być różnie...
Ps. Swoją drogą miałem w szkole nauczyciela od technicznych co twierdził, że poprawiał producentów sowieckich w latach 70-80 XX w. Min. pisał do głównego biura prod. MiGa o zmianę elektroniki z analogowej na cyfrową i w odpowiedzi otrzymał, że dopiero w nowoprojektowanym MiG'u 32 (sic :!: ) wprowadzają takie rozwiązanie :mrgreen: No fantazje to on miał, ale wiedzę o elektronice też.
Image
Image
Jakub Chowaniec

Miejscowość: Żabnica

Postprzez KacperPerschke » Nie Lip 13, 2014 1:29 am

vlad_8011 napisał(a):… Zdjęcia robię aparatem 5mpx z telefonu Samsung S5610 przy niemal jaskiniowym oświetleniu i trzęsącymi się rękoma - myślę, że można to potraktować jako wystarczające usprawiedliwienie.
Zastosuj 8 kroków do nirwany.
KacperPerschke

Miejscowość: Warszawa

Postprzez vlad_8011 » Czw Lip 17, 2014 11:37 am

Jakub Chowaniec napisał(a):No wiesz co do tej wady "fabrycznej" to może być różnie...
Ps. Swoją drogą miałem w szkole nauczyciela od technicznych co twierdził, że poprawiał producentów sowieckich w latach 70-80 XX w. Min. pisał do głównego biura prod. MiGa o zmianę elektroniki z analogowej na cyfrową i w odpowiedzi otrzymał, że dopiero w nowoprojektowanym MiG'u 32 (sic :!: ) wprowadzają takie rozwiązanie :mrgreen: No fantazje to on miał, ale wiedzę o elektronice też.

Co do analogów to inna sprawa, podobno Amerykańce testowali EMP na migu (chyba 21) i EMP nie sprawdzilo się. Owszem, spaliło niektóre układy, lecz myśliwiec wciąż mógł korzystać z podstawowego uzbrojenia i samodzielnie wylądować na lotnisku. Amerykanie byli zdumieni. Rozkręcili samolot na czynniki pierwsze i zobaczyli układy elektroniczne rodem z II wojny światowej (ciosane siekierą i baaardzo duże i proste). Jaki z tego morał? Najnowsze, najwygodniejsze, najdroższe NIE ZNACZY TRWAŁE I NIE ZAWSZE WYDATNE. Nie wiem czy to prawda bo po necie o tym nie szukałem, mówił mi o tym kolega, co "siedzi" w lotnictwie od 18 lat i brał odemnie wszystkie czasopisma o lotnictwie, które zostawił mi brat po wyprowadzce (jakieś 50 kg gazet - 10 kartonów :) ).

KacperPerschke napisał(a):
vlad_8011 napisał(a):… Zdjęcia robię aparatem 5mpx z telefonu Samsung S5610 przy niemal jaskiniowym oświetleniu i trzęsącymi się rękoma - myślę, że można to potraktować jako wystarczające usprawiedliwienie.
Zastosuj 8 kroków do nirwany.

Dzięki, Postaram się. Jak dotychczas, zdjęcia robię na jakimkolwiek statywie (prowizorycznym, z tego co mam pod ręką) ale worka z czymś sypkim nie próbowałem. Nie mam niestety ustawień ISO i Przysłony, posiadam tryb Makro, oraz balans Bieli, Scenerie, punkt pomiarowy (matrycowy, centralnie-ważony, punktowy) no i rozdzielczość (używam 2560x1920) w ustawieniach. Mam jeszcze jakąś cyfrówkę (OLYMPUS X-44), ale powiem szczerze, że nawet najlepiej nastrojona robi gorsze zdjęcia od telefonu. Być może zainwestuję w nowy sprzęt, ale nie jestem na bieżąco (nie wiem jaki wybrać), I chwilowo mam inny priorytet co do wydatków. Cóż, wygląda na to że ten wekend będę miał wolny, popracuję nad sobą i zdjęciami. Zauważyłem , że na trzęsące się ręce, chociaż nie wiem jak mocno, pomaga magnes musujący (przynajmniej mi). 2 tabletki, krzywa mina, 15 minut i można cykać fotki. Problem w tym, że ten patent odkryłem po robieniu ostatnich zdjęć, w pracy :)
Awatar użytkownika
vlad_8011

Postprzez vlad_8011 » Pią Lip 18, 2014 1:54 pm

Nic więcej tym aparatem nie zdziałam, zrobiłem co się dało, chciałem najlepiej odzwierciedlić kolory i błotko na kołach wyszło ciut zbyt żółte, w rzeczywistości jest idealnie pasującym blado-brązowym. Może to przez kredę szkolną która w nim jest (dodana dla lepszej faktury kurzu/błota) i aparat to wychwytuje, choć i tak wygląda najbardziej zbliżenie do realu zdjęcie nigdy nie odda tego jak widzi to oko. Porobiłem tyle zbliżeń, żebyście zobaczyli wszytko co przerobiłem. Ten drucik miedziany (przy celowniku karabinu plot.) nie jest tak widoczny jak się dociśnie obie ruchome części do siebie, jednak je rozsunąłem by lepiej było widać jak to zrobiłem ruchome.
Na początek 2 te same zdjęcia w scenerii "automatycznej" a następnie "pochmurno", czyli tak jak mam za oknem. Wyraźnie widać że odcień żółci nie zmienia się zbytnio o ile wogóle się zmienia.
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
vlad_8011

Postprzez krzychu95 » Pią Lip 18, 2014 3:09 pm

Bardzo ładny model :D
Podobają mi się ślady eksploatacji/zużycia, jedyne co mi nie podchodzi to te koce (ale to moja opinia).
krzychu95

Miejscowość: Kalisz

Postprzez vlad_8011 » Sob Lip 19, 2014 11:01 am

krzychu95 napisał(a):Bardzo ładny model :D
Podobają mi się ślady eksploatacji/zużycia, jedyne co mi nie podchodzi to te koce (ale to moja opinia).

Dzięki Krzyś :). Cieszę się, że się podoba i dodam że element który ci się nie podoba, mnie też jakoś nie przekonuje, to po prostu eksperymentalnie tak..... Plandeka nie jest w żaden sposób przyklejona, trzyma się tylko na tych 3 pasach więc w każdej chwili mogę zrobić ciach, ciach, ciach :D Ale poczekam jeszcze, może komuś podejdzie :P A co do śladów eksploatacji to polecam kredki "bambino" - efekt trwały a jak nie wyjdzie to gumką do mazania można usunąć. Jak się ma sporo odcieni to możemy zrobić naprawdę ciekawe efekty baaardzo małym kosztem
Awatar użytkownika
vlad_8011

Postprzez Corporal_PL » Nie Lip 20, 2014 3:45 pm

Czy ten model zaznał washa?
Nie umiecie szanować własnej armii-będziecie szanować obcą.

Prawdziwy żołnierz nie walczy dlatego,że nienawidzi to co jest przed nim ale dlatego, że kocha to co jest za nim.

Pieniądze szczęścia nie dają ale za pieniądze można kupić czołg, a czołg daje szczęście.
Awatar użytkownika
Corporal_PL

Miejscowość: Żagań

Postprzez vlad_8011 » Śro Lip 23, 2014 2:02 pm

Wash jest widoczny, aczkolwiek był robiony delikatnie i kilka razy. Niemniej jednak były miejsca poprawiane żółtym i tam washa nie ma, są tam użyte inne techniki, gdyż uznałem, że wash się tam nie sprawdzi. Poza tym nie lubię robić washa - na ekranach Kontakt-5 widać jak mi to wychodzi, wszędzie tylko nie tam gdzie trzeba, zasycha tworząc widoczne obramowanie które wygląda brzydko

PS: w wekend może coś PRZEPRASZAM ale najlepiej widać że jest nałożony na śrubach mocujących na wieży, Wash wykonałem rozcieńczając czarny akryl i wodę w różnych proporcjach i wychodzi jak wychodzi :/
Awatar użytkownika
vlad_8011

Postprzez vlad_8011 » Nie Lip 27, 2014 12:39 pm

vlad_8011 napisał(a):Wash jest widoczny, aczkolwiek był robiony delikatnie i kilka razy. Niemniej jednak były miejsca poprawiane żółtym i tam washa nie ma, są tam użyte inne techniki, gdyż uznałem, że wash się tam nie sprawdzi. Poza tym nie lubię robić washa - na ekranach Kontakt-5 widać jak mi to wychodzi, wszędzie tylko nie tam gdzie trzeba, zasycha tworząc widoczne obramowanie które wygląda brzydko

PS: w wekend może coś PRZEPRASZAM ale najlepiej widać że jest nałożony na śrubach mocujących na wieży, Wash wykonałem rozcieńczając czarny akryl i wodę w różnych proporcjach i wychodzi jak wychodzi :/

Nie wiem czy mam wirusa, czy ktoś edytuje moje posty ale napisałem coś zupełnie innego, miało być : W Wekend może coś podziałam (...).
Awatar użytkownika
vlad_8011

Postprzez vlad_8011 » Nie Sie 03, 2014 2:37 pm

Kolejne Uaktualnienie, nowe efekty:
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
vlad_8011

PoprzedniaNastępna

Wróć do Warsztat - pojazdy wojskowe

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości