T-90A MENG 1:35

Relacje warsztatowe z budowy modeli pojazdów wojskowych.

Re: T-90A MENG 1:35

Postprzez vlad_8011 » Czw Lut 13, 2014 2:05 pm

Corporal_PL napisał(a):Przydałaby się jeszcze jakaś żołnierzyca z chorągiewkami kierująca ruchem :)

A no tak, żołnierzy zapomniałem dać! Jeszcze muszę poprawki porobić i będą do końca miesiąca wraz z galeriami
Awatar użytkownika
vlad_8011

Miejscowość: Tenczynek

Postprzez vlad_8011 » Sob Mar 01, 2014 4:19 pm

Żołnierze są, ale wrzucam zdjęcia T-90 i drugiej makiety którą przerabiam. Mam problem z oświetleniem, jak nie wstanę (czy to wcześnie rano czy normalnie to słońce nie oświetla mi normalnie całego pokoju, na zewnątrz makiet wynieść nie mogę, bo zajdą psią sierścią latającą po podwórku) to cały czas mam kijowe oświetlenie. Model to nie problem wyniosę, ale z makietami (dużymi i delikatnymi na małych klatkach schodowych) to już większy problem. Będę jutro robił zdjęcia przy świetle żarówkowym, trudno miałem obiecana supercyfrówkę ale nici wyszły.
Oto Prace nad T-90 - podniesiona wieża(nieskończone - podczas zdjęć zahaczyłem o bluzę y wyrwało mi 2 klejone mocowania, które świecą się na zdjęciach, tusz przy jarzmie) tak, jak to wygląda w realnym egzemplarzu (kolejny błąd Menga) oraz oczyszczony z nadmiernego brudu
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
A to przerabiana makieta
Image
Awatar użytkownika
vlad_8011

Postprzez krzychu95 » Sob Mar 01, 2014 4:48 pm

Będą to klimaty górskie?
krzychu95

Miejscowość: Kalisz

Postprzez vlad_8011 » Sob Mar 01, 2014 5:05 pm

Tak. Przypominam że to INNA makieta, akcja na niej to 2 Wojna Światowa, tygrys będzie w tej niecce (zsunięty z drogi) a Panzer IV i Stug IV będą stały na małym placu po lewej stronie, wokół nich kupa żołnierzy, wieża wartownicza (już gotowa) i uzupełnianie paliwa i amunicji, przy urwisku 2 dowódców niemieckich rozmyślających na głos jak wyciągnąć tigera (I wczesna wersja)
Awatar użytkownika
vlad_8011

Postprzez krzychu95 » Sob Mar 01, 2014 7:03 pm

Wiadomo :D
A skala 1:35 czy mniejsza?
krzychu95

Miejscowość: Kalisz

Postprzez vlad_8011 » Pon Mar 03, 2014 1:50 pm

Ta sama, dziś wieczorem postaram się wrzucić zdjęcia bo już prawie gotowa.
Co do tych "ludziów" na głównej makiecie to wyglądają tak :
Image
Image
Awatar użytkownika
vlad_8011

Postprzez pawel73 » Sob Mar 15, 2014 11:19 pm

Witam.
Mam wielką prośbę. Udalo mi siekupic ten model, ale przyjechał bez instrukcji sklejania.
Czy moglby kolega lub ktoś inny z forumowiczów udostępnić w formie elektronicznej.
Bez instrukcji nici ze sklejania.
Z góry dzięki i pozdrawiam.

Pawel
pawel73

Postprzez Przemek Przybulewski » Nie Mar 16, 2014 11:12 am

No stronie sklepu mojehobby.pl zazwyczaj są instrukcje:
http://www.mojehobby.pl/products/Russian-Main-Battle-Tank-T-90-3359710.html
Awatar użytkownika
Przemek Przybulewski

Miejscowość: Maciejowice

Postprzez vlad_8011 » Nie Mar 23, 2014 2:47 pm

Zdjęcia obiecałem i są. Przepraszam, że tak długo ale na lepsze oświetlenie doczekać się nie mogłem, mam nadzieję, że taka jakość wystarczy, czasami ręka zadrżała ale coś tam widać :)
M#1
Image
Image
Image
Image
M#2
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
M#3
Image
Image
Image
Image
M#4
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Bardziej nazwałbym to podstawkami do modeli niż makietami, gdyż modele nie są do nich przymocowane na stałe.
Poprawiłem i oficjalnie skończyłem już T-90A, nie różni się już prawie niczym ale koła zostały oczyszczone i pobrudzone na nowo z większą finezją.
Image
Image
A tak prezentuje się cały regał:
Image
Jeśli chcecie jakieś powiększenia konkretnego modelu to piszcie to coś porobię. Wiem ludziki nie są zgodne z realiami i wyglądają jak z carmmageddonu (gry) ale coś musiałem dać. Nie jestem specjalistą od umundurowania ani figurek, kierowałem się głównie instrukcjami. Figurki to coś z czym nie lubię robić i traktuję to raczej jako przymus, bo na podstawkach/makietach musi się z reguły ktoś pojawić...
Awatar użytkownika
vlad_8011

Postprzez Jakub Chowaniec » Pon Mar 24, 2014 5:36 pm

Popraw WSZYSTKIE zdjęcia, bo NIC na nich nie widać!! Są tak ciemne i rozmazane, że masakra...
Ps. co te makiety mają wspólnego z tematem postu :?:
Image
Image
Jakub Chowaniec

Miejscowość: Żabnica

Postprzez Panzer_98 » Wto Mar 25, 2014 5:33 pm

Jak dla mnie fotki ujdą. Fakt że trochę rozmazane no ale nie wszyscy dysponują wspaniałymi aparatami. Ja mam bardzo słaby aparat, tak słaby że wolę robić zdjęcia telefonem.
Co do makiet to naprawdę mi się podobają. Z czasem będziesz tworzył coraz to lepsze.
Wykazałeś się kreatywnością przy ich budowie, bo jak wiemy zagospodarowanie terenu nie należy do najprostszych.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Panzer_98

Miejscowość: Częstochowa

Postprzez vlad_8011 » Pią Mar 28, 2014 4:57 pm

Popraw WSZYSTKIE zdjęcia, bo NIC na nich nie widać!! Są tak ciemne i rozmazane, że masakra...

Drogi Jakubie, próbowałem robić różne zdjęcia, różnymi aparatami, z różnymi ustawieniami, jednak mój pokój ma oświetlenie "jaskiniowe" czyli innymi słowy na zdjęciach z reguły g* widać - stąd tyle zajęło zrobienie tych zdjęć,
Ps. co te makiety mają wspólnego z tematem postu

Z tematem niewiele, ale gdybyś uważnie śledził temat to wyczytałbyś, że obiecałem już zdjęcia tych makiet. Nie chcę zakładać nowych tematów po to by umieścić parę zdjęć czegoś, czego ująć się ładnie nie da, czy z lampą błyskową czy bez, czy ze światłem dziennym, czy żarowym. Niemniej jednak spróbuje dziś jeszcze cyknąć zdjęcia ponownie. Te robiłem telefonem (5megapixeli) gdyż aparat cyfrowy "szalał" z dostosowywaniem jasności. Wiem jak to brzmi, ale na żywo, gołym okiem wygląda to zupełnie inaczej i żaden aparat nie potrafi tego ująć.
Co do makiet to naprawdę mi się podobają. Z czasem będziesz tworzył coraz to lepsze.

Dzięki, nowych już nie będzie (brak miejsca oraz bunt domowników). Poprawiam za to te które mam. Gdy je tworzyłem to dopiero raczkowałem w modelarstwie. Trzeba pamiętać że z każdą przyklejoną częścią, pomalowaniem elementu, pigmentowaniem zdobywamy nowe doświadczenie i poznajemy nowe techniki. Te makiety były tworzone jako poligon doświadczalny (z wyjątkiem tej u samej góry z tygrysem i 2 T-34 - ta była robiona z zupełnie inną wiedzą i podejściem). Fakt dodatkowo zmienia to że dostałem w końcu staż jako kucharz w systemie 12 godzinnym i będę miał trochę mniej czasu, ale za to wena twórcza wraz z nadejściem upalnego lata oraz burzowego frontu (siedzenie w piwnicy i malowanie po ciemku bez prądu :D ) rośnie (powaga). Na celownik biorę teraz makietę z rzeką, tygryskiem, panterą i sdkfz. Zamierzam ją przerobic totalnie, zmienić rozmiar (na zdjęciu widać że jest za krótka) i wogóle będzie w innym klimacie - z oryginału zostanie tylko rzeka, jednak wizja w mojej głowie odnośnie tej makiety nie jest jeszcze pełna, podobnie jak zaliczenie prac kontrolnych w szkole. Zatem włączcie sobie powiadomienia o nowych postach bo będą pojawiać się linki do nowych galerii. Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
vlad_8011

Postprzez vlad_8011 » Nie Mar 30, 2014 12:52 pm

No i jest galeria
viewtopic.php?f=100&t=52980
Awatar użytkownika
vlad_8011

Postprzez vlad_8011 » Pią Maj 09, 2014 6:21 pm

Pojawili się nowi figuranci
Image
Image
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
vlad_8011

Postprzez sickboy69 » Sob Maj 10, 2014 12:55 pm

Rozumiem, że nie każdy ma super sprzęt do fotografowania, sam takiego nie mam ale przy odrobinie chęci można zrobić zdjęcia które nie psują nerwów i wzroku. Niektóre Twoje fotki są w OK, a niektóre są nie do zaakceptowania. Nie chodzi o to, że moderator się uparł, tylko o to żeby forum było schludne. Nie robisz zdjęć na jednolitym tle, wrzucasz nieostre plamy co to ma na celu? Nie lepiej zrobić jedno porządne zdjęcie, dzięki czemu ktoś Ci pomoże w dalszej pracy lub będzie mógł rzetelnie ocenić Twoją robotę? Po prostu nie rozumiem po co wrzucasz nieostre zdjęcia na których nic nie widać...
Awatar użytkownika
sickboy69

Miejscowość: ŁÓDŹ

PoprzedniaNastępna

Wróć do Warsztat - pojazdy wojskowe

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości