GERMAN ARTILLERY TRACTOR T-70 AND 7,62cm FK 288 MiniArt 1/35

Relacje warsztatowe z budowy modeli pojazdów wojskowych.

GERMAN ARTILLERY TRACTOR T-70 AND 7,62cm FK 288 MiniArt 1/35

Postprzez Panzer_98 » Śro Sty 29, 2014 8:44 pm

Witam,
Ledwo skończyłem jedną dioramę, a już zabieram się za drugą :mrgreen: .Tym razem wybór padł na traktor artyleryjski T-70 z działem. Ogólnie po przejrzeniu ramek model wydaje mi się naprawdę dobry. Zazwyczaj kupuję zestawy z figurkami, aby idealnie były dopasowane do modelu. Tym razem nie zrobiłem inaczej :mrgreen: . Figurki dobrej jakości :D . Dużą zaletą są lubiane przez wszystkich tobołki, poprostu jest ich tu mnóstwo :twisted: . Myślę, że model zajmie mi około trzech miesięcy, jeśli znajdę oczywiście czas na składanie, bo to już drugi semestr, warto byłoby się przyłożyć troszkę bardziej do nauki, zwłaszcza że w tym roku piszę egzaminy i kończę gimnazjum :D
Zapraszam wszystkich do oglądania warsztatu, a czasem komentowania.

Image
Oraz sterta ramek :mrgreen:
Image
Zdjęć szczegółowych nie zamieszczam bo dostępne w sieci, gdyby ktoś miał problem ze znalezieniem to tutaj radzę zernkąć: http://www.miniart-models.com/

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Panzer_98

Miejscowość: Częstochowa

Re: GERMAN ARTILLERY TRACTOR T-70 AND 7,62cm FK 288

Postprzez krzychu95 » Śro Sty 29, 2014 11:16 pm

Widzę , że części co niemiara :D
krzychu95

Miejscowość: Kalisz

Postprzez Panzer_98 » Śro Sty 29, 2014 11:37 pm

krzychu95 napisał(a):Widzę , że części co niemiara :D

Albo i więcej :roll:
Tragedii nie ma lekko ponad 600 :mrgreen:

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Panzer_98

Postprzez Panzer_98 » Pią Sty 31, 2014 1:07 pm

Witam,
zamierzałem wrzucić zdjęcia wczoraj jednak przez niezapowiedzianą wizytę cioci nie zdążyłem :mrgreen: . Wrzucam zdjęcia dzisiaj, chciałbym powiedzieć że model naprawdę godny polecenia, bezproblemowo się skleja, części idealnie dopasowane, niektóre nie potrzebowały użycia kleju <na wcisk> :D . Niestety przez własną głupotę miałem problem z grillem ? chyba tak to się nazywa :oops: mam na myśli część z tyłu czołgu przykrytą siatką. Dzięki szpachli udało mi się wyjść na prostą :twisted: .
Dość gadania zdjęcia :D
:arrow: Część ,,tobołków,, zrobiona
Image
Image
:arrow: Koła wycięte pzreszlifowane :mrgreen:
Image
Image
:arrow: Na koniec to co zajęło najwięcej czasu, czyli ciągnik
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Zapraszam do komentowania i oceniania
Pozdrawiam ;o)
Ostatnio edytowany przez Panzer_98 Śro Lut 05, 2014 11:07 pm, edytowano w sumie 2 razy
Awatar użytkownika
Panzer_98

Postprzez T.J. » Pią Sty 31, 2014 2:12 pm

ciekawie ciekawie, będę zaglądał ;)
::: Lord Vetinari był przeciwnikiem zbędnego okrucieństwa... był za to entuzjastą niezbędnego :::
galerie: T17E1 Staghound 1:35, Entwicklungsfahrzeug E-10 "Wojtek" 1:35, Spitfire LF.XVI 1:48, figurki Warhammer 40000
w budowie: Vickers Wellington mk.IV 1:72
Awatar użytkownika
T.J.

Miejscowość: Gdańsk / Ankh-Morpork

Postprzez Panzer_98 » Sob Lut 01, 2014 5:20 pm

Cześć,
Kolejna fotorelacja :D
To już końcówka składania T-70, zostały mi gąski do złożenia <z osobnych ogniwek> i dwie skrzynie ;o) .
Dzisiaj skupiłem się na szlifowaniu <wczoraj szpachlowanych el.>, błotnikach oraz na detalach<zajęły najwięcej czasu>.
Każdą zmianę uzasadnię zdjęciem ;o) , do stworzenia nie użyłem gotowych el., wszystko we stworzone we własnym zakresie
:arrow: Kolejna część ,,tobołków,,
Image
:arrow: Skleiłem rury, zamierzam je przerobić na takie:
Narazie wyglądają tak:
Image
:arrow: Błotniczki:
Image
Image
:arrow: A teraz te moje detale :mrgreen:
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

:arrow: Teraz dokumentacja :D Jeśli chodzi o zdjęcia to z braku czasu poszedłem na łatwiznę :D <A po za tym nie chciałem przerabiać czyiś zdjęć> Tak więc kto zainteresowany zdjęciami proszę klikać w linki :mrgreen:
https://lh5.googleusercontent.com/-zo-eWVmCm9E/UZTM1N7kavI/AAAAAAAALj0/k3lzpfBQgeA/s1024/MBP_20130502_00024.jpg
https://lh5.googleusercontent.com/-Fuo0gEQdeL4/UZTM1yI1F3I/AAAAAAAALj8/r8yf5G1MPXc/s1024/MBP_20130502_00027.jpg
http://data3.primeportal.net/tanks/yuri_pasholok/t-70_light_tank/images/t-70_light_tank_003_of_130.jpg
http://data3.primeportal.net/tanks/yuri_pasholok/t-70_light_tank/images/t-70_light_tank_006_of_130.jpg
http://data3.primeportal.net/tanks/yuri_pasholok/t-70_light_tank/images/t-70_light_tank_001_of_130.jpg

Znalazłem bardzo ciekawą stronę z dokumentacją T-70, podaję link jakby ktoś kiedyś potrzebował:
http://www.primeportal.net/tanks/yuri_pasholok/t-70_light_tank/index.php?Page=1

Teraz już troszeczkę zwolnię, bo szkoła się zaczyna :cry:
Przepraszam za te ogromne zdjęcia, ale nie potrafiłem inaczej ich wrzucić :evil:
Pozdrawiam ;o)
Ostatnio edytowany przez Panzer_98 Śro Lut 05, 2014 11:09 pm, edytowano w sumie 2 razy
Awatar użytkownika
Panzer_98

Postprzez Panzer_98 » Nie Lut 02, 2014 10:57 pm

Cześć,
Chciałem się zapytać <bo nikt nie komentuje :cry: > czy póki co wszystko idzie dobrze?

Pozdrawiam ;o)
Awatar użytkownika
Panzer_98

Postprzez Jakub Chowaniec » Pon Lut 03, 2014 2:40 am

Cześć. Obserwowałem warsztacik od początku i powiem że jak na razie, to wszystko mi się podoba. Czysto sklejony. Oby tak dalej. Tylko nie wrzucaj już TAK dużych zdjęć.
Image
Image
Jakub Chowaniec

Miejscowość: Żabnica

Postprzez Panzer_98 » Pon Lut 03, 2014 8:41 am

Jakub Chowaniec napisał(a):Cześć. Obserwowałem warsztacik od początku i powiem że jak na razie, to wszystko mi się podoba. Czysto sklejony. Oby tak dalej. Tylko nie wrzucaj już TAK dużych zdjęć.

Dzięki
z tymi zdjęciami to serio przesadziłem, jak znajdę troszkę czasu to przerobię je na linki :D
Awatar użytkownika
Panzer_98

Postprzez Rafhart » Śro Lut 05, 2014 1:09 am

Będę obserwował temat fajny, sam mam T-70 na warsztacie.
Mam tylko prośbę zmniejsz fotki bo się forum "rozjeżdża".
Awatar użytkownika
Rafhart

Miejscowość: Inowrocław

Postprzez Panzer_98 » Śro Lut 05, 2014 9:12 am

Rafhart napisał(a):Będę obserwował temat fajny, sam mam T-70 na warsztacie.
Mam tylko prośbę zmniejsz fotki bo się forum "rozjeżdża".

Niestety zdjęcia są z zewnętrznego źródła<wrzucone wprost ze strony internetowej>, ale zapiszę je na PC, obrobię i wrzucę pomniejszone

Pzdr
Awatar użytkownika
Panzer_98

Postprzez Panzer_98 » Śro Lut 05, 2014 11:24 pm

Cześć

Zdjęcia poprawione <zamieniłem na linki> :mrgreen:

A teraz dalsza część warsztatu :D
Czasu miałem mało więc dużo nie zrobiłem, a właściwie to tylko rurę bo wydech jeszcze nie skończony brakuje kilku elementów.
Przyznaję się bez bicia, że pomysł na rury ściągnąłem od jednego z forumowiczów, mam nadzieję że się nie obrazi. Pomysł wykonania ściągnięty od Kosyniera, bardzo dziękuję :mrgreen: , pomysł wykorzystania chusteczki i druta poprostu rewelacyjny :D

Dość gadania fotki:
:arrow: Rury owinięte chusteczką i drutem, przyklejone do modelu oraz dorobiony chwytak :?: <tak to nazwijmy>
Image
Image
Image
Image
Farby już mam zakupione <dzisiaj bylem na zakupach> będę malował sprayami :D
A tak chciałem się jeszcze zapytać czy próbował ktoś kiedyś zrobić preshading sprayem? <aero nie mam niestety>
Mianowicie podejmuję wyzwanie :!:
Preshading sprayem fajnie będzie :twisted:

Pozdrawiam ;o)
Awatar użytkownika
Panzer_98

Postprzez Jakub Chowaniec » Pią Lut 07, 2014 6:15 pm

No i ładnie. Sprayami może być ciężko. Główny kolor spokojnie wrzucisz, ale preshadingu raczej nie wykonasz, bo jak za blisko przyłożysz spray, to Ci się zleje... A jakie malowanie będize?
Image
Image
Jakub Chowaniec

Miejscowość: Żabnica

Postprzez Panzer_98 » Pią Lut 07, 2014 9:50 pm

Jakub Chowaniec napisał(a):No i ładnie. Sprayami może być ciężko. Główny kolor spokojnie wrzucisz, ale preshadingu raczej nie wykonasz, bo jak za blisko przyłożysz spray, to Ci się zleje... A jakie malowanie będize?

Już mam plan z tym preshadingiem ;o)
Zasłonie elementy taśmą malarską <te których nie chcę malować> a następnie normalnie, cienką jedną warstwą położę czarny
Zobaczymy co wyjdzie, aż ciekawy jestem :D

Malowanie typowo niemieckie tj. na szaro :mrgreen: <Panzergrau>

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Panzer_98

Re: GERMAN ARTILLERY TRACTOR T-70 AND 7,62cm FK 288 MiniArt

Postprzez Panzer_98 » Nie Lut 09, 2014 12:36 pm

Cześć,
Prace powoli idą do przodu ;o)

Ostatnio sprawiłem sobie multiszlifierkę do modelarstwa i grawerowanie. Jestem z niej bardzo zadowolony, przy jej użycie prawie w ogóle nie są potrzebne modelarskie przyrządy np. skalpel, pilniki etc.
Kilka fotek nowego narzędzia :mrgreen:
Image
Image
Image
A teraz wracamy do modelu ;o)
Ogólnie to model już prawie gotowy do malowania, mianowicie zostały jeszcze tylko gąski, a w zasadzie to jedna gąska bo jedna skończona, jeszcze tyko muszę połączyć ją w całość na modelu ;o)
:arrow: Miałem mały problem z jedną ze skrzyneczek, ale jakoś się z tym uporałem , jest tam mała szparka w jednym miejscu ale bez obaw zaszpachlujemy ;o)
Image
Image
Image
:arrow: Dwie pozostałe skrzyneczki skończone, niestety męczyłem się z nimi strasznie i po prostu nie dałem rady złożyć zapinek, no ale coś na wzór zapinek przykleiłem :|
Image
Image
:arrow: A teraz gąska w kawałkach, jeszcze muszę doszlifować w niektórych miejscach i będzie cacy :mrgreen:
Image
Image
Image
:arrow: Skończony wydech ;o), jeszcze muszę rurę tą górną przeszlifować
Image

Na razie tyle jak znajdę trochę czasu złożę drugą gąskę i zajmę się ułożeniem na kołach tej pierwszej ;o)

Co do malowania to będzie ono wyglądało tak :
:arrow: Odtłuszczenie
:arrow: Podkład jasno szary
:arrow: Preshading czarny <spróbuję, bo bardzo mnie ciekawie jego wynik, części modelu których nie chcę zamalować zakleję taśmą malarską, resztę lekko zamaluję sprayem> oraz malowanie gąsek i łopat, etc.
:arrow: Kolor bazowy <Panzergrau>
:arrow: Postarzanie obicia etc.

Zapraszam do komentowania bo coś mało komentarzy widzę :cry:
Pozdrawiam ;o)
Awatar użytkownika
Panzer_98

Następna

Wróć do Warsztat - pojazdy wojskowe

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości