T-90A Meng nr. 2

Relacje warsztatowe z budowy modeli pojazdów wojskowych.

T-90A Meng nr. 2

Postprzez vlad_8011 » Pią Paź 31, 2014 3:58 pm

Witam, mam do dyspozycji nową T-90-tkę Menga, sklejałem ją już raz, sklejam ponownie. Model jest nieco w innym pudle ale zestaw wygląda jednakowo z poprzednim. W odróżnieniu do mojego poprzedniego warsztatu, zamierzam tu nieco częściej zdawać relację i zrobić więcej przeróbek. Planuję:
- Wykonać pełne okablowanie wieży
- Ruchome reflektory systemu "Shtora-1" oraz jarzmo działa
- zaprojektować od podstaw pokrowiec jarzma działa

To plany a to rzeczywistość :
Image

Wiem mniej więcej czego się spodziewać, nie wiem tylko czym wycinać małe główki śrub z płytki profilowanej (przecież nie nożyczkami). Mam nadzieję, że projekt się uda i że się Wam spodoba.
Awatar użytkownika
vlad_8011

Miejscowość: Tenczynek

Re: T-90A Meng nr. 2

Postprzez vlad_8011 » Sob Lis 01, 2014 10:25 pm

Silnik przed poprawkami, "blachowaniem" i washami:
Image
Image
Image
Image

Oraz wanna przygotowywana do metalizowania, ze sklejonym już zawieszeniem.
Image
Awatar użytkownika
vlad_8011

Postprzez vlad_8011 » Pon Lis 03, 2014 8:36 pm

Aktualizacja :
- Zrobiłem szynę montażową pod obciążnik, zakończyłem przedział silnika, położyłem podkład na wannę.
Image
Image
Image
Image
Image
Poprawiłem również klapę silnika, która nie pasuje do reszty i powoduje wrażenie, że silnik siedzi za wysoko. Możecie mi mówić, że jest to mój błąd ale skoro identyczny błąd był w mojej poprzedniej T-90-tce (jota w jotę), podobnie jak z kołami napinającymi, to znaczy, że nie jest to mój błąd - niech zapamiętają to ci, którzy chcą się brać za ten model - przerabiać klapę, nie silnik.
Image

Co do kół napinających, są to 2 połówki mające w siebie wejść i nie da się ich źle skleić, mają prowadnice do części (2-giej połówki). Sęk w tymże ta prowadnica jest skopana. Jak złączymy te 2 części i mocno będziemy je trzymać palcami przez około 3 minuty to MOŻE się skleją, ale trzeba je trzymać naprawdę MOCNO. Ja obrobiłem jedną z prowadnic (tą wystającą, nie wklęsłą) i 2 połówki złączyły się idealnie. Więcej błędów nie pamiętam, za wszystkie szczerze żałuję. Miałem nadzieję, że to kwestia złego egzemplarza, jednak sytuacja powtarza się nie tylko u mnie. Na koniec chciałem się pochwalić zdjęciem wizjera kierowcy, jednak przy żarówkowym oświetleniu i ostrości aparatu nie udało mi się go ująć a wyszedł naprawdę zadowalająco. Przy zdjęciach ogólnych na pewno będzie widać jak wyszedł. Tempo mam wolniejsze, jednak wolę się przyłożyć, bo po tym modelu planuję kilkuletnią przerwę z modelarstwem, o ile nie jest to mój ostatni model. Malowanie planuję zrobić Kaukazkie. I tu pytanie:
Wiem, że meng wydał jakieś naklejki pod ten model z jakimś czasopismem. Był to czołg nr XXX i bardzo chciałbym wiedzieć, czy czołg o tym numerze ma tak samo rozmieszczone plamy kamuflażowe jak nr 118 i czy numery z tych dodatkowych naklejek obejmują wersje Kaukazką. Jeśli ktoś ma bliższe dane to bardzo proszę o odpowiedź.
Awatar użytkownika
vlad_8011

Postprzez vlad_8011 » Sob Lis 08, 2014 3:55 pm

Witam, miałem dawać częstsze relacje, ale robiłem kadłub prosto z pudła, więc stwierdziłem że nie ma nic ciekawego. Teraz, gdy biorę się za wieżyczkę, najbardziej czasochłonny zabieg będę dawał częstsze relacje. Tak wygląda obecnie (jedynie prowadnica pod jarzmo):
Image
Image
Posiłkowałem się tym jak to wygląda naprawdę i stwierdziłem, że będzie tyle drobnych elementów, że wszystko musi być idealnie i bez luzów bo to w końcu 1:35, nie 1:1.
A tak prezentuje się kadłub :
Image
Image
Image
Image
Image
Pigment na kołach nałożony na sucho, można go stonować. Puki co skupiam się na wieży bo to czego się najbardziej boję to właśnie ona. Numer czołgu będzie 119, bo nie uzyskałem odpowiedzi na temat numerów z czasopism jakie dołączał Meng za darmo. Co do beczek to nie wiem, ale chyba nie będzie.
Awatar użytkownika
vlad_8011

Postprzez vlad_8011 » Nie Lis 09, 2014 2:56 pm

Witam. Zrezygnowałem z czarnej prowadnicy jarzma. Tak wygląda to obecnie :
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Faktura pokrowca jarzma ulegnie zmianie po zabiegach chemicznych. Pokrowiec jest podwinięty do środka jarzma, więc mam zapas gdyby gdzieś pojawił się prześwit. Całość wykonana przy pomocy starej kurtki i plastiku Menga. Taki recycling ;) Teraz muszę po omacku znaleść otwory w jarzmie na "pałeczki" od shtory. DAM RADĘ :D !
Awatar użytkownika
vlad_8011

Postprzez vlad_8011 » Nie Lis 09, 2014 8:56 pm

Nowe otwory wywiercone. Popoprawiane 60 razy a i tak będę jeszcze coś poprawiał. Taki miałem zamysł i tak to wyszło. Szkoda że kąt nie duży ale do makiety wystarczy. Najbardziej wkurzające jest że sprężynuje - ja ustawiam na maksa do góry - to sprężynuje trochę w dół. Nie wiem czym można zmiękczyć kropelkę ale kij niech tak zostanie! Już brak mi sił i nerwów, głowa boli od chemii jaką używałem a było tego dużo. Oto efekty :
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
vlad_8011

Postprzez vlad_8011 » Wto Lis 11, 2014 4:12 pm

Witam ponownie towarzyszy! Musiałem nieco zciachać pokrowiec i zrobiłem od nowa jarzmo razem z pokrowcem. Widać łączenia, ale tylko dlatego, że butapren jest przezroczysty, po pomalowaniu łączenia znikną. Jak planowałem, WSZYSTKIE elementy shtory będą ruchome i basta - większość już zrobiona, "śrubki też, ale nie ma ich na zdjęciach, bo po założeniu zmieniają rozmiary. Teraz wszystko schnie i wygląda tak :
Image
Image

Edit - cyknąłem 3 fotki ale coś jest nie tak i nie rozróżnia mi ich (wrzucam link do trzeciego a w podglądzie jest dalej to samo)
Awatar użytkownika
vlad_8011

Postprzez vlad_8011 » Wto Lis 11, 2014 5:50 pm

Image
Kolejne mini-postępy. Nie myślcie że ja się z tym tak guzdram - co chwilę kleję coś poxi-polem więc muszę czekać aż wyschnie - to bardzo czasochłonne, a sama praca przy tak nieziemsko drobnych elementach jest baaaardzo pracochłonna. Polecam za to produkty Plastructa. Są niezwykle pomocne i przyjazne w obróbce.
Image
Image
Awatar użytkownika
vlad_8011

Postprzez vlad_8011 » Czw Lis 13, 2014 10:00 pm

To zapewne jakaś zmowa milczenia... No cóż, ja jadę z tematem i nie czekam na innych
Image
Image
Image
Image
Zrobiłem od ostatniego czasu niewiele ale zawsze coś. Zapowiada się małe spowolnienie tempa spowodowane wekendową szkołą.
Awatar użytkownika
vlad_8011

Postprzez vlad_8011 » Pią Lis 14, 2014 3:54 pm

Prace powoli brną do przodu. Zasobniki sklejone, gotowe do przyklejenia do wieży, która zaś prezentuje się tak:
Image
Teraz biorę się za wieżyczkę dowódcy. Wczorajsze wieczorne przeróbki:
Image
Jaki mogę dać numer pojazdu tak, by był zgodny z realiami i miał ten sam kamuflaż co wóz nr 118?
Awatar użytkownika
vlad_8011

Postprzez vlad_8011 » Pią Lis 14, 2014 10:07 pm

Image
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
vlad_8011

Postprzez krzychu95 » Sob Lis 15, 2014 10:42 pm

W Super model był numer co dali te naklejki są w niej podane rzuty boczne, jesli Cię to interesuje to moge przesłać skan.
krzychu95

Miejscowość: Kalisz

Postprzez vlad_8011 » Nie Lis 16, 2014 7:34 pm

Krzychu, niech Bóg ci błogosławi, przesłałbyś? ewentualnie to co napisali na temat tych naklejek, do jakich rejonów należy wóz o podanych numerach itd. po prostu to co o tym napisali. Byłbym ci bardzo wdzięczny.

Mam tylko to:
http://www.britmodeller.com/forums/inde ... free-with/

nie wiem co do czego z tymi naklejkami
Awatar użytkownika
vlad_8011

Postprzez krzychu95 » Nie Lis 16, 2014 9:37 pm

Wysłałem na FB jesli nie będzie widać podaj e-maila to wyśle ponownie.
krzychu95

Miejscowość: Kalisz

Postprzez hovek88 » Pon Lis 17, 2014 11:33 am

A mi to wygląda jakbyś nie wyszlifował tej całej ramy od nocnych "oczu". Nadlewki widać. 8-)
Awatar użytkownika
hovek88

Następna

Wróć do Warsztat - pojazdy wojskowe

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości