T-90A Meng nr. 2

Relacje warsztatowe z budowy modeli pojazdów wojskowych.

Re: T-90A Meng nr. 2

Postprzez vlad_8011 » Pon Lis 17, 2014 12:17 pm

Hovek, ta rama to pikuś, dziś będę obrabiał całość, usuwał w miarę możliwości nadmiary kleju itd. Sprawdzałem dziś rano - cała shtora działa jak w prawdziwym wozie, "oczy" działają współosiowo z lufą, która z kolei już nie "sprężynuje".
Awatar użytkownika
vlad_8011

Miejscowość: Tenczynek

Postprzez vlad_8011 » Czw Lis 20, 2014 1:10 pm

Image
Image
Image
Image
Image
Forum było martwe więc nie było jak wrzucić zdjęć. Postęp poszedł w przód jeszcze bardziej (szpachlowanie zaliczone na 5) a te zdjęcia jeszcze z przed szpachlowania. Pokaże wam bardziej gotowe elementy.
Mam natomiast problem z okablowaniem na wieży a mianowicie prawy sensor niższej częstotliwości Shtory. Nigdzie nie mogę znależć jak tam idą kable. Z tym sensorem po lewej nie było problemy, ale ten po prawej.... no cóż. Ma ktoś jakieś wiarygodne źródło jak te kable tam idą ?
Awatar użytkownika
vlad_8011

Postprzez vlad_8011 » Pią Lis 21, 2014 3:27 pm

Image
[img]http://i1349.photobucket.com/albums/p746/vlad_8011/Scratch%20T-90A%20Meng/Zdj1190cie-0336_zps28083ac0.jpg[img]
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
vlad_8011

Postprzez vlad_8011 » Pią Lis 21, 2014 6:24 pm

Image
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
vlad_8011

Postprzez vlad_8011 » Sob Lis 22, 2014 1:57 pm

Tam gdzie jest białe, jest podkład pod kamo. Muszę je zrobić przed naklejeniem pewnych części, po później będzie lipa. Nie znalazłem żadnego innego zdjęcia celownika ESSA niż takich jak pokazujących że jest on czarny, więc jest pomalowany na czarno. Na razie jeszcze nie przyklejony, ale model prezentuje się tak. Pozostały duperele na tył, łącznie z linami, Ekrany boczne, termowizor, i KM.
Image
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
vlad_8011

Postprzez vlad_8011 » Sob Lis 22, 2014 4:41 pm

I warstwa żółtego naniesiona (hura!). Roboty przede mną jeszcze dużo, ale na pewno mniej niż 4 godziny temu :). Obawiam się, że "Russian Green" mi nie starczy. Oczywiście moim szczęściem w moim ulubionym sklepie już jej nie ma, a jest świeżo po dostawie, więc następna za min. 2 tygodnie :/ . Szlag. zrobię tym tyle ile się da, tyle na ile starczy i zobaczę co później. Pocieszam się tym, że czarnego (mam prawie 1 L) mi na pewno nie braknie, o żółty też się nie martwię, bo świeżo kupiony. W tle na zdjęciu stoi wcześniej robiony, z licznymi przeróbkami T-90A również z menga. T-90-tek mam już 3 - 2 z Menga, 1 ze Zvezdy. Pora na jakiegoś abramsa ale sam nie wiem kiedy.
Image
Image
Awatar użytkownika
vlad_8011

Postprzez krzychu95 » Sob Lis 22, 2014 4:47 pm

Fajny czołg, a może zaopatrz się w aerograf będzie się lepiej prezentować z detalami :)
krzychu95

Miejscowość: Kalisz

Postprzez Jakub Chowaniec » Nie Lis 23, 2014 1:17 am

Zdjęcia koszmar... Nic nie widać. Wrzuć lepsze zdjęcia to coś poradzimy ;o)
Image
Image
Jakub Chowaniec

Miejscowość: Żabnica

Postprzez vlad_8011 » Nie Lis 23, 2014 5:26 pm

Maluje na kilka razy rozcieńczoną farbą, żeby nie było śladów pędzla - efekt taki jak w przypadku aerografu. Nie rozumiem - jak to nic nie widać? Skoro ja widzę to chyba Wy też? Radę pozmieniać ustawienia monitora. Poza tym pokazuje tylko na jakim etapie jestem, szczegółowe zdjęcia zrobię jak malowanie będzie skończone.
Oto jak wygląda OGÓLNIE rozmieszczenie plam kamuflażu :
Image
Image
Image
Image
Image
Pozostaje poprawić gdzie nie gdzie żółty i zielony, dodać czarny i będzie git, potem drobnota która idzie na zewnątrz i model gotowy do obróbki
Powiedzcie tylko dlaczego Meng wprowadza wszystkich w błłąd i każe użyć przy Kaukazkim malowaniu Duck egg green skoro wogóle to nie przypomina koloru ze zdjęć ani nawet ze schematu malowań? Znowu muszę na koniec modulować odcień :evil:
Awatar użytkownika
vlad_8011

Postprzez vlad_8011 » Pon Lis 24, 2014 9:00 pm

Ok, czarny do małych poprawek razem z zielonym. Żółty muszę nałożyć jeszcze jedną warstwę, będzie to już warstwa modulująca podobnie jak na poprzednim t-90. A mogłem go całego zapodkładować.....
pozostałe elementy pancerza reaktywnego są pomalowane tylko od wewnątrz na zielono, z zewnątrz będę malował dopiero po przyklejeniu (tak na wszelki wypadek, żeby nie było "kamuflażu z przemieszczeniem"). Nie mam pojęcia jakim cudem tym razem zielony mi pokrył model bezproblemowo, przy poprzednim plastik zachowywał się jakby go ktoś całego oliwką potraktował i farby wcierałem w model. Dziwne nie? Ten sam model, te same farby, te same pędzle a malować się da. Wiadomo tam gdzie były odciski palca ( na tych małych elementach pancerza reaktywnego) to łatwo nie kryło. Może przez to że rozcieńczam farby wodą z odrobiną ludwika? Co do zdjęć proszę nie komentować ich typu "ale porażka, nic nie widać", bo widziałem NA TYM FORUM fotki w znacznie gorszej jakości. Nieco dokładniejsze zdjęcia zrobię po nałożeniu opancerzenia i pierdółek na tył kadłuba przy ŚWIETLE DZIENNYM, bo przy słabym żarowym oświetleniu nawet najlepszy fotograf nic nie ujmie.
Image
Image
Image
Image

Od razu mówię, że jutro zdjęć żadnych nie będzie raczej bo nie mam kiedy. W środę na 100% się coś pokaże. Model zamierzam ukończyć do końca tego tygodnia i nie brudzić go zbyt przesadnie. Szlag mnie trafia z tym odcieniem "żółtego", to bardziej biały przypomina i jest to kolor defiladowy, a wg instrukcji jest to kolor żółtawo-zielony. Chińczyk skośne oczy ma i ma coś z daltonisty. Wcześniejszą T-90 malowałem odpowiednikiem farby "duck egg green" - myślałem, że sprzedawca ją źle dobrał ale to ta farba jest po prostu do bani! Pisałem do Mena, by zmienili coś w instrukcji ale to na nic. Ludzię dalej się będą wkurzać przy malowaniu tego modelu.
Awatar użytkownika
vlad_8011

Postprzez krzychu95 » Pon Lis 24, 2014 10:23 pm

Dlatego nie zawsze należy wierzyć instrukcjom bo te skośnookie ludzie czasami mogą coś pokręcić :D
Model narazie dobrze wygląda.
krzychu95

Miejscowość: Kalisz

Postprzez vlad_8011 » Śro Lis 26, 2014 2:13 pm

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Będzie sporo poprawek, shtora uszkodziła się przy jarzmie ale naprawiłem, muszę ją "rozruszać" bo farba wszystko skleiła. Srebrne oprawki będą również poprawiane, pojawią się też przy emiterach ("oczkach" ) . Najbardziej obawiam się modulacji żółtej odcieni, bo albo uwieńczy to moją pracę, albo ją zmarnuje. Postanawiam trochę nadgonić tempo (wolny wekend!) i od jutra biorę się za robotę. Myślałem o dodatkach (torby, plandeki, modyfikacje polowe) bo był taki jeden.... Image
Awatar użytkownika
vlad_8011

Postprzez vlad_8011 » Czw Lis 27, 2014 4:18 pm

I faza modulacji :
Image
Image
Bliźniaczo podobne prawda?
Czeka mnie dużo poprawek. Nie mogę jednak z nimi przesadzić, bo ten żółty zrobi się zbyt intensywny.
Awatar użytkownika
vlad_8011

Postprzez vlad_8011 » Czw Lis 27, 2014 11:07 pm

Dobra, na dziś tyle. Pomijając, że jestem w pół przytomny udało mi się włączyć kompa i wrzucić zdjęcia. Gdzie niegdzie jeszcze zielonym dociągnąć, zrobić poprawkę przedniego pancerza reaktywnego na wieży (szpachla), i pomalować ERA (dalsze nazewnictwo Pancerza Reaktywnego).
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Jestem wypompowany totalnie i wiem, że wielu z was zauważyło pewnie, że nie odciąłem elementu z przedniego ERA na wieży (tego 2-elemntowego). Zostawiłem to celowo, bo wierzę , że nie wszystkie tanki są jednakowo jota-w-jotę. Nie wiem do czego to wybrzuszenie ale mi się podoba.
Awatar użytkownika
vlad_8011

Postprzez vlad_8011 » Nie Lis 30, 2014 4:45 pm

Dobra, pełen dumy, przedstawiam wam Model gotowy do washingu i innych zabiegów kosmetycznych. Mam nadzieję że się podoba, bo już tak konstrukcyjnie zostanie. Co do wkładu w pracę pragnę podziękować koledze Krzychu95 za schematy malowania. Tak apropo schematu jest to czołg nr 133, nie tak jak planowałem, gdyż na temat wozu nr 522 nic nie znalazłem i oznaczenie na froncie wieży było inne niż w drugim wozie na dioramie, stwierdziłem, że nie będzie pasował. Co do wozu 133 warto poczytać, ale historia tego wozu jest niespodzianką, dopóki nie dokopiecie się do jego dosłownie 3 zdjęć i ciekawego życiorysu załogi. Ja numeru dla mojego czołgu szukałem prawie tydzień i wybrałem akurat ten, jak komuś chce się szukać tyle co mi to zapraszam, a tak na razie niech to po prostu będzie wóz nr 133.
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
vlad_8011

PoprzedniaNastępna

Wróć do Warsztat - pojazdy wojskowe

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości