Leopard 2A6 Hobby Boss

Relacje warsztatowe z budowy modeli pojazdów wojskowych.

Re: Leopard 2A6 Hobby Boss

Postprzez vlad_8011 » Pią Kwi 10, 2015 4:09 pm

Działam z koszami :
Image
Image
Image
Image
Image

Teraz to połatać i przykleić, do łatania przyda się jakieś zdjęcie / papier do zdjęć a do klejenia oczywiście kropelka ;o)
Awatar użytkownika
vlad_8011

Miejscowość: Tenczynek

Postprzez vlad_8011 » Pon Kwi 13, 2015 6:37 pm

Co powiecie na zdjęcia po weatheringu I stopnia (będą 3) :

Przepraszam, że tak długo ale ciężko się mi było do tego zabrać, bo to nie jeden model, a 2!

I tak: I stopień to taki brud ogólny - nito kurz, nito błoto, taka mieszanka, która zcieka z wozu podczas mycia czy ulewy i potem zasycha. II to błotko nakładane tradycyjnie pędzelkiem o sztywnym włosiu lub jak lubią inni szczoteczką do zębów metodą "natryskową" (chyba nie muszę tłumaczyć :) ). No a III (ostatnia) to usuwanie nadlewek, dodawanie brudu tam gdzie są ubytki i jazda ołówkiem po krawędziach. Tak wygląda to teraz - jeszcze gdzie nie gdzie będę przycierał pędzlem na sucho :
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

I ze światowym konkurentem (Rosyjski T-90A):
Image
Image
Image
Image

Fotki bez żadnej edycji, tradycyjnie, wypieszczone będą tylko zdjęcia stanu ostatecznego modelu.
Awatar użytkownika
vlad_8011

Postprzez Corporal_PL » Pon Kwi 13, 2015 9:04 pm

Piła jest cała z metalu, nie ma drewnianej rączki :)
Nie umiecie szanować własnej armii-będziecie szanować obcą.

Prawdziwy żołnierz nie walczy dlatego,że nienawidzi to co jest przed nim ale dlatego, że kocha to co jest za nim.

Pieniądze szczęścia nie dają ale za pieniądze można kupić czołg, a czołg daje szczęście.
Awatar użytkownika
Corporal_PL

Miejscowość: Żagań

Postprzez vlad_8011 » Wto Kwi 14, 2015 1:09 pm

Corporal_PL napisał(a):Piła jest cała z metalu, nie ma drewnianej rączki :)

Ta ma :D
Awatar użytkownika
vlad_8011

Postprzez Corporal_PL » Wto Kwi 14, 2015 4:40 pm

Nie potrafię udowodnić że takie nie istnieją więc nie mam uwag :)
Nie umiecie szanować własnej armii-będziecie szanować obcą.

Prawdziwy żołnierz nie walczy dlatego,że nienawidzi to co jest przed nim ale dlatego, że kocha to co jest za nim.

Pieniądze szczęścia nie dają ale za pieniądze można kupić czołg, a czołg daje szczęście.
Awatar użytkownika
Corporal_PL

Miejscowość: Żagań

Postprzez author21 » Czw Kwi 16, 2015 1:22 pm

Mój chyba też ma piłę z innym kolorem rączki ? :) Sprawdzę. Widać w oryginale źle zrobili !
Kobieta jest uczuciowa i romantyczna, facet mysli o budowie czołgu :)
author21

Miejscowość: Kraków

Postprzez vlad_8011 » Czw Kwi 16, 2015 5:00 pm

Nie chce mu jej odklejać po raz setny bo się połamie, zostanie już jak jest, model już skończony, wszystko posprzątane, zaraz fotki wrzucę.

UP:
Może nie tyle skończony, co już mi się nie chce nic przy nim robić. Jak macie włączone powiadomienia, to będziecie wiedzieć, kiedy coś zmieniłem. Zostały koguty i ta piła. No i zauważycie pewnie, że przy tylnym błotniku odcień kurzu jest inny. No cóż, każde koło zostało potraktowane oliwą, napędowe szczególnie dużą ilością, zostały nawiercone jak prawdziwe, by nadmiar oliwy wypłynął no i stało się. Nie wiem tylko dlaczego cała oliwa poszła do góry modelu zamiast w dół na podwozie. Nie stał przecież odwrócony. Więc dochodzi powtórzenie zabiegu kurzenia w tym miejscu. 3 rzeczy. Kurz mi wyszedł ale nie jest niestety trwały. Do uzyskania koloru poszedł pigment Valeo, farba akrylowa, lakier do włosów - zawsze tak robię, tylko tym razem lakier był bardziej rozcieńczony i o innej trwałości - bez macania nie odejdzie.

Do galerii nie wstawiam zdjęć przez Photobucketa, tylko przez Google +. Możecie dawać komentarze tam lub tu, jak kto woli, mam konto na MEGA.com jakby mi GB brakło więc Photobucket się nie umywa.

Link do galerii:
https://plus.google.com/u/0/photos/1179 ... 6420797697
Awatar użytkownika
vlad_8011

Postprzez vlad_8011 » Czw Wrz 10, 2015 2:53 pm

I jeszcze zrobiłem drugą galerię :
https://goo.gl/photos/ex36qLHjrb4t1p977
Awatar użytkownika
vlad_8011

Poprzednia

Wróć do Warsztat - pojazdy wojskowe

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości