[W] M983 Tractor w/M901 Launching Station - Trumpeter 1:35.

Relacje warsztatowe z budowy modeli pojazdów wojskowych.

[W] M983 Tractor w/M901 Launching Station - Trumpeter 1:35.

Postprzez Przemek Przybulewski » Wto Sty 12, 2016 7:05 pm

Udało mi się skończyć Smerch przed otrzymaniem Patriota więc z czystym sumieniem mogę go rozgrzebać. Niestety Plastmodel się pomylił przy wysyłce i otrzymałem ciągnik M983 i Smerch Trumpka. Już zgłosiłem reklamację i odesłałem Smerch, czekam teraz na naczepę z wyrzutnią i radar.
Dłubię więc sobie powoli ciągnik siodłowy i mimo, że początek pracy to już nachodzi mnie refleksja, że jednak mogłoby być lepiej. Lepsze spasowanie, mniej "gupio" umiejscowionych wypychaczy, mniej szwów albo chociaż mniej widoczne. Nie jest może tragicznie ale skoro cena rośnie to wymagania też :D
Ale do sedna. Kabina jest dołączana jak dwa główne elementy, podłoga i cała reszta (dach, tył, przód, boczki) i jest wycięta z ramek, pozostają jednak ooogromne elementy które trzeba usunąć:
Image

i piękne ślady na dachu wraz z informacją o produkcie. Po co to komu?:
Image

Z dołem jest lepiej, część tych potencjalnie widocznych da się wyszlifować:
Image

Sama rama ma około 25cm długości i składa się z dwóch szyn połączonych kilkoma wzmocnieniami/rozdzielaczem napędu i niestety nie wszystko do siebie pasuje. Po wklejeniu wzmocnień w jedną część, to żeby przymocować drugą musiałem użyć ścisku bo inaczej było krzywo:
Image

Teraz bawię się z zawieszeniem, które niestety nie jest ruchome:
Image

Zobaczymy jak z przednim mostem, czy koła będzie można skręcać.
Awatar użytkownika
Przemek Przybulewski

Miejscowość: Maciejowice

Re: [W] M983 Tractor w/M901 Launching Station - Trumpeter 1:

Postprzez Przemek Przybulewski » Śro Sty 13, 2016 1:46 pm

Wczoraj przysiadłem na chwilkę i podłubałem przednie (chyba - bo Trumpek nie opisał w instrukcji co się klei) zawieszenie.
Na pewno nie jest ruchome, ale na razie koła można skręcać. Pisze na razie, bo część piasty wciska się praktycznie na siłę (nie jestem ułomkiem a i tak miałem problem to zrobić) więc chcąc nie chcąc naruszamy obydwa zatrzaski. Jak przyjdą koła i siądzie na nich ciężar pojazdu to może być kiepsko.
Image
Szwów na resorach celowo nie usuwałem bo zabawy z tym od groma a efekt słaby a tu i tak nie będzie tego widać.

Dodatkowo co mnie zirytowało, Trumpek dał jakiś dziwny sposób montażu kół/felg:
Image

Element oznaczony jako H9 to nie jest polycap (w sumie to nawet nie wiem jak to nazwać) co byłoby bardziej logiczne tylko plastikowy element który należy przykleić do piasty.
Mocowanie jest dosyć płytkie i ciężko jest to przykleić tak aby się dobrze trzymało a nie skleiło całości (żeby koła się obracały).
Poza tym wolałbym mieć sklejoną ramę a koła oddzielnie i dopiero po ich pomalowaniu założyć/zamontować/przykleić do piast a tu trzeba mieć felkgi sklejone z ramą a na koniec zakładać opony. :?
Zrobiłem więc tak że do jednego elementu nakładłem pattafixa, przymocowałem ten pipsztok H9 i skleiłem połówki felg:
ImageImage
ImageImage

W ten sposób mam felgi oddzielnie.
CDN.
Awatar użytkownika
Przemek Przybulewski

Re: [W] M983 Tractor w/M901 Launching Station - Trumpeter 1:

Postprzez Przemek Przybulewski » Nie Sty 17, 2016 12:43 am

Skleiłem też tylny wózek:
Image

i przymierzyłem do ramy na sucho. Na szczęście wszystko pasuje i rama nawet zostaje prosta:
Image

Wziąłem się też za silnik, raczej prosta konstrukcja, bez wodotrysków, może dodam jakieś kabelki. Tu jednak trumpek pokazał że można odlać dobre części takie jak skrzynia biegów, bez szwów, dobrze zaprojektowana, sporo detali:
Image

No i i silnik złożony na sucho i przymierzony do ramy:
Image

Po sklejeniu tłumika okazało się że fragment takiej karbowanej rury wygląda fatalnie, wyszlifować tego by się nie dało, więc zeszlifowałem do zera i owinałem drutem:
Image

Pomalowałem ramę i wózki i skleiłem razem, na szczęście w miarę wszystko pasowało, trochę tylko jeden wał napędowy musiałem skrócić żeby wszedł na miejsce:
Image

Pomalowałem też chłodnicę:
Image

Sklejam też drobnicę, zbiorniki, błotniki i całą resztę:
Image

Zacząłem też kabinę:
Image

i blaszkowanie, którego nie ma dużo, ot 12 elementów (co ciekawe data na modelu to 2015 a na blaszkach 2014 rok.):
Image
Image
Awatar użytkownika
Przemek Przybulewski

Wróć do Warsztat - pojazdy wojskowe

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości