Jakiego modelu nie można kupić? (skala 1:72 i 1:87)

Relacje warsztatowe z budowy modeli pojazdów wojskowych.

Jakiego modelu nie można kupić? (skala 1:72 i 1:87)

Postprzez ergie » Wto Paź 21, 2003 10:14 pm

Ponieważ w poprzednim wątku miłośnicy drobnicy zostali wyproszeni przez jego autora ;o) , podaję model którego nie mogę kupić tutaj

Skoda Sentinel w skali 1/87 producent Hauler (Czechy)

tutaj jego zdjęcie.
http://www.hauler.cz/img/87042.jpg

Model zamwawiałem u różnych sprzedawców już kilkakrotnie i nadal go nie mam :twisted:

Zapraszam więc do podawania niekupionych 72-ek a może i 87-ek 8)
ergie

Miejscowość: Kraków

Postprzez Juliusz » Czw Paź 23, 2003 9:09 pm

Witam
A więc
Sherman I,III,V,oraz Firefly
M3A3,M3A5 Stuart
Matilda Mk I
GMC M 3
Archer
Sexton
Staghound
Scout car
Dingo
Universal carrier
oraz ciężarówki
Panzer IV ausf C,D
Panzer III ausf A,B,C,D,E,F,G
Panzer II -brak
Marder III Sd.Kfz.139,Sd.Kfz 138 M
i wiele wiele innych
pozdrawiam Juliusz
Awatar użytkownika
Juliusz

Miejscowość: Kalisz

Postprzez iker » Pią Paź 24, 2003 12:26 am

Juliusz napisał(a):Sherman I

sherman mkI wydany zostal przez airfixa ( www.airfix.com ), niestety nie posiadam tego modelu w swojej kolekcji, wiec nie moge powiedziec o nim nic wiecej, ale znajac modele airfixa moze byc roznie z wykonaniem.

jak dla mnie w siedemdwojce brakuje:
- amfibii LVTP7
- szwedzkiego Stridsvagn 103
- wloskiej Palmarii
- Sherman DD
- DUKW
- M247 Sergeant York
- Land Rover "pink panther"

co do LVTP7 jestem pewien na 99,9% ze nie ma tego modelu w 1:72, M247 kiedys widzialem na jakiejs stronce, cos mi swita ze to byla siedemdziesiatka dwojka, ale glowy nie dam. co do reszty nie wiem, gdyz specjalnie ich nie szukalem w necie, jesli ktos z was ma informacje, ze takie modele zostaly wydane, bylbym bardzo wdzieczny za wyprowadzenie z bledu i danie nadziei na ich zakup.
iker

Miejscowość: Poznań

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » Pią Paź 24, 2003 1:51 am

A ja na przykład poszukije prozicznych modeli typu Opel Blitz i inne ciężarówki- cos co przydałoby sie na diorame lotniczą. Wiem, esci kiedys robiło, ale szansa na znalezienie czegoś takiego jest podobna do szansy znalezienia skrzyni złota w ogródku :lol:
Awatar użytkownika
Kamil Feliks Sztarbała

Miejscowość: No Man's Land

Postprzez iker » Pią Paź 24, 2003 2:05 pm

sztarbi napisał(a):A ja na przykład poszukije prozicznych modeli typu Opel Blitz i inne ciężarówki- cos co przydałoby sie na diorame lotniczą. Wiem, esci kiedys robiło, ale szansa na znalezienie czegoś takiego jest podobna do szansy znalezienia skrzyni złota w ogródku :lol:

Italeri wydalo Blitza numer katalogowy: 7014 Opel Biltz , niestety jeszcze nie widzialem go w sklepach modelarskich, jesli tylko sie pojawi odrazu kupuje.
iker

Miejscowość: Poznań

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » Pią Paź 24, 2003 2:51 pm

czyżby italerka zdecydowała sie stare ople marki esci w swoje pudełka? byłoby dobrze.. a byłoby jeszcze lepiej jak by part lub aber puściły na rynek blaszki do tego:) no chyba ze są a ja nie widziałem.. ;o)
Awatar użytkownika
Kamil Feliks Sztarbała

Postprzez Tomasz Mańkowski » Pią Paź 24, 2003 3:08 pm

iker napisał(a):Italeri wydalo Blitza numer katalogowy: 7014 Opel Biltz...

podobno to jest / ma być stare ESCI...

Pozdrawiam
Tomasz Mańkowski
ImageImage
Awatar użytkownika
Tomasz Mańkowski
Dobry Duch PWM

Miejscowość: na południe od Warszawy

Postprzez ergie » Pią Paź 24, 2003 3:28 pm

Ciężarówki, tym bardziej stare są małodostępne w każdej skali :cry:
ergie

Miejscowość: Kraków

Postprzez Wojtek Mąka » Pią Paź 24, 2003 4:10 pm

Witam
Sztarbi - jak coś na diorame lotniczą to pomyśl może o Kfz 385, na podwoziu opla blitz
http://www.v2rocket.com/start/deployment/kfz385_01.jpg
sprzęt co prawda wykorzystywany przez jednostki odpalające V2, ale projektowany dla Luftwaffe i wykorzystywany na lotniskach. Model robi w 1:72(pobodnie jak jeszcze jeden na podwoziu blitza) Planet Models/CMK, kawałki blitza to stare ESCI. Tyle że model z żywicy, niezbyt tani (coś koło 100). Ale ma blaszki i wart grzechu 8)
pozdr
Wojtek Mąka

Miejscowość: Heidekraut - Bydgoszcz

Postprzez Juliusz » Pią Paź 24, 2003 6:15 pm

Witam
Sherman I z firmy Airfix jest do bani. Producent poprawiając błędy w modelu stworzył nie istniejącą hybrydę. Model jest w skali 1/76 a wieża jeszcze mniejsza.
Pozdrawiam
Juliusz
Awatar użytkownika
Juliusz

Miejscowość: Kalisz

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » Pią Paź 24, 2003 6:22 pm

Wojtek Mąka napisał(a):Witam
Sztarbi - jak coś na diorame lotniczą to pomyśl może o Kfz 385, na podwoziu opla blitz

sprzęt co prawda wykorzystywany przez jednostki odpalające V2, ale projektowany dla Luftwaffe i wykorzystywany na lotniskach. Model robi w 1:72(pobodnie jak jeszcze jeden na podwoziu blitza) Planet Models/CMK, kawałki blitza to stare ESCI. Tyle że model z żywicy, niezbyt tani (coś koło 100). Ale ma blaszki i wart grzechu 8)
pozdr

Wiem, ze jest sporo żywicznych ciężarówek.. ale nie o to chodzi.. mam na mysli cos tanszego- seryjnego. I esci/italeri bardzo mi sie przyda. Mam nadzieje, ze beda tez do tego modelu blaszki, bo oststnio zasmakowałem w robieniu modeli pojazdów w 1:72 z blachami :D. A cysterne to sobie sam zrobiez tego blitza italerowskiego- jak znajde plany odpowiednie.
Awatar użytkownika
Kamil Feliks Sztarbała

Postprzez Panzer » Wto Paź 28, 2003 5:11 pm

Z tego co się orientuję to traktory i ciężarówki brytyjskie do obsługi lotniska robi Airfix i Hasegawa. Hasegawa ma też japońskie Isuzu i cysterne Toyoty zdaje się.
Pozdrawiam,
Radek Rzeszotarski

Tylko 1/72:
Hummel "Clausewitz" - Dragon - burty
CV-33 - DOC Models - cieniowanie i wash
Renault R-35 - RPM - wózki jezdne
Fokker D.VIII/E.V - Roden - skorupa kadłuba
Awatar użytkownika
Panzer

Miejscowość: Tychy

czego barkuje...

Postprzez aro275 » Pią Lut 20, 2004 1:22 pm

mnie brakuje radzieckich wozow pancernych i dzial ppanc produkowanych przez dobre firmy np revell hasegawa itp pozdrawiam pancerniakow szczegolnie 1:72 -owcow :lol:
aro275

Postprzez Jarek Dynek » Pią Lut 20, 2004 1:44 pm

Blitza na ten rok ma też Roden, bodajże Attack zapowiadał Tatrę 111.
Jarek Dynek

Miejscowość: Warszawa

Postprzez robmario » Pon Lut 23, 2004 2:49 pm

Blitz Italeri/ESCI jest już od dłuższego czasu (ponad miesiąc) w sprzedaży. Według mnie całkiem do przyjęcia nawet bez blaszek. Z ciężarówek jest jeszcze od Hasegawy GMC CCKW 353 w 3 wersjach, też bardzo przyjemny, Einheitsdiesel ZW Models w 2 lub 3 wersjach, Austiny K.2 i K.6 w wersjach lotniskowe ambulans i cysterna Airfixa. Natomiast jeśli chodzi o główny wątek to brakuje mi wczesnych wersji Panzer III i IV oraz na ich podwoziach Hummela, Naschorna jak również Mardera i wozów w wersjach Berge-. Chodzi mi o wtryskowe modele klasy np Revell.
Jak zawsze witam Mariusz Łukasik
Image
Awatar użytkownika
robmario

Miejscowość: Lublin

Następna

Wróć do Warsztat - pojazdy wojskowe

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości