Pytanie o Su-85

Tutaj dyskutujemy na temat czołgów, transporterów i innych pojazdów wojskowych. Poruszamy tutaj także kwestie malowania maszyn, użycia bojowego, techniki wojskowej, historii itp. W tym dziale zamieszczamy zdjęcia pojazdów rzeczywistych.

Pytanie o Su-85

Postprzez fighter » Pon Kwi 08, 2013 8:54 pm

Witajcie !
Chodzi mi o nowszy model SU-85, późny, z obrotową wieżyczką dowódcy z boku. W książce Magnuskiego są dwa zdjęcia tego wozu z Pragi, z listopada 44', jednostka 13 PAS LWP. Nie widać czy wóz miała jakieś oznaczenia. Natomiast w rozkładówce Dragona jest wóz z 13 pas zima 1945, pomalowany na biało, ale ma czarny numer 281, a w spisie Magnuskiego nie ma wozu o takim symbolu. Nie chciałbym robić kamuflażu zimowego. Poratujcie jakimiś zdjęciami, sugestiami, rysunkami. Może wywołam Marka Jaszczołta, do tablicy. Marek, Twoja wiedza jest bezgraniczna i myślę, że i w tym przypadku mi pomożesz :)

Pozdrawiam
Paweł
Pozdrawia Paweł
BIELSKA STREFA MODELARSKA
http://s256.photobucket.com/user/Komand ... 2.jpg.html
fighter

Miejscowość: Z Domu

Re: Pytanie o Su-85

Postprzez Michal » Wto Kwi 09, 2013 10:36 am

Zdjęcie z książki Magnuskiego jest mocno problematyczne. Jest to jedyny znany mi kwit na SU-85M (tak się nazywała późna wersja Su-85 z kopułką dowódcy) w 13 pas. Wszystkie inne znane mi zdjęcia SU-85 z tej jednostki wskazują na wozy bez kopułki. Numer taktyczny 281 (i to czarny?) to (na moją znajomość tematu...) błąd w instrukcji. Z polskich jednostek SU-85M używały:
24 pas (1 Korpus Pancerny) - numery taktyczne 6xx
28 pas (2 Armia) - numery taktyczne 8xx
Zdjęcia i rysunki są np. w "Broni pancernej w LWP" Lalaka.
Michał
Awatar użytkownika
Michal

Miejscowość: Kraków

Re: Pytanie o Su-85

Postprzez fighter » Wto Kwi 09, 2013 10:34 pm

Dziękuję Michale. Mam jasność.

Pozdrawiam Paweł
Pozdrawia Paweł
BIELSKA STREFA MODELARSKA
http://s256.photobucket.com/user/Komand ... 2.jpg.html
fighter

Miejscowość: Z Domu

Wróć do Rzeczywiste - pojazdy wojskowe

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości