FT-17 w służbie ZSRR

Tutaj dyskutujemy na temat czołgów, transporterów i innych pojazdów wojskowych. Poruszamy tutaj także kwestie malowania maszyn, użycia bojowego, techniki wojskowej, historii itp. W tym dziale zamieszczamy zdjęcia pojazdów rzeczywistych.

FT-17 w służbie ZSRR

Postprzez EasyPlayer » Czw Maj 09, 2013 3:42 pm

Witam. Jako że obecny model który sklejam (KW-1) skazany jest na porażkę, to już rozglądam się za kolejnym czołgiem. Pomyślałem sobie o FT-17. Wyczytałem na wiki, że służyły one w armii ZSRR, a że nie mogłem doszukać się zdjęć właśnie takiej sztuki, to proszę was o pomoc w znalezieniu ich.
Dodatkowo może ktoś wie jaka wieża i armata była zamontowana na tych ruskich egzemplarzach? Zależy mi aby wszystko było zgodne z prawdą historyczną. :)
Awatar użytkownika
EasyPlayer

Re: FT-17 w służbie ZSRR

Postprzez Pawel » Czw Maj 09, 2013 8:11 pm

EasyPlayer napisał(a):Wyczytałem na wiki, że służyły one w armii ZSRR, a że nie mogłem doszukać się zdjęć właśnie takiej sztuki, to proszę was o pomoc w znalezieniu ich. )

Owszem, służyły, ale w okresie międzywojennym. Oficjalnie na wyposażeniu armii ZSRR w roku 1938 znajdowały się dwa FT-17. Trochę wkopano w ziemię jako improwizowane bunkry. Zapewne kilku użyto w 1941, bo wtedy ściągali nawet czołgi-pomniki z cokołów. A poszukiwanie zdjęć proponuję zacząć od wpisania w Google hasła "russkij reno".
Pawel

Wróć do Rzeczywiste - pojazdy wojskowe

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości