[BoB]Miniprojekt RAF 1939/'45 1/72

Relacje warsztatowe z budowy modeli lotniczych.

Postprzez marek d » Pon Paź 18, 2010 6:26 pm

Krzysiek masz rację- jak zawsze. :oops: Mnie głównie chodziło o wyśmianie czegoś, czego Kuba nie zrobił.
P.S. A ze swoich modeli też się śmieje.
Pozdrawiam Marek - sklejacz fabrycznych części, do samodzielnego montażu.
CV
Awatar użytkownika
marek d

Miejscowość: Oborniki Wlkp.

Postprzez Marcin K. » Pon Paź 18, 2010 8:07 pm

Marku, absolutnie nie miałem na celu wyśmiewać efektów pracy Kuby. Sam przez długi czas musialem "męczyć " się z kiepskiej jakości zestawami- z różnym skutkiem. Jeśli zaś chodzi o rady- to można dawać ich dziesiątki- gdy się z nich nie korzysta ( choć troszkę) to stają się nic nie wartym bełkotem. Podobnie jest z Kubą - który wydaje się słuchać tego co piszecie -a później i tak dokleja, brudzi itp. Nie można wszystkiego tłumaczyć uporem. To dobra cecha-ale nie w każdym przypadku. Myślę że po prostu Kubie brakuje jednego- cierpliwości. Bez niej raczej trudno myśleć o angażowaniu się w to hobby. Patrząc na wysoki poziom prac i doświadczenie którymi dysponujesz chociażby Ty Marku, kol. Traczyk i inni zaangażowani w projekty Kuby trochę mu zazdroszczę. Mnie "prowadzał" za rękę stary i przaśny poradnik Pana Wagnera.
Awatar użytkownika
Marcin K.

Miejscowość: wola krzysztoporska

Postprzez Jakub Chowaniec » Pon Paź 18, 2010 8:17 pm

Dokończę intrudera, na którym będę się uczył i postaram się robić jak najlepsze modele od intrudera zaczynając ;o) Może gubi mnie to, że mam na warsztacie kilka projektów i duży magazynek i chcę skończyć szybko jakiś i zabrać się za następny :roll: Zobaczymy jak to będzie gdy będę miał max 2 model z różnych kategori na warsztacie :roll:
Image
Image
Jakub Chowaniec

Miejscowość: Żabnica

Postprzez marek d » Pon Paź 18, 2010 8:29 pm

Marcin K. napisał(a): Mnie "prowadzał" za rękę stary i przaśny poradnik Pana Wagnera.

:mrgreen: ...chyba nie tylko Ciebie i chyba coś nam dał. ;o)
Koniec OT
Pozdrawiam Marek - sklejacz fabrycznych części, do samodzielnego montażu.
CV
Awatar użytkownika
marek d

Miejscowość: Oborniki Wlkp.

Postprzez Jakub Chowaniec » Wto Lis 02, 2010 6:03 pm

Model hurricana skończyłem 31 X. Niestety do dziś nie mam czasu na zrobienie galerii :evil: :cry: Może w piątek/sobotę uda mi się znaleść czas na obfotografowanie go i wrzucenie do galerii ;o)
Image
Image
Jakub Chowaniec

Re: [BoB]Miniprojekt RAF 1939/'45 1/72

Postprzez Jakub Chowaniec » Nie Kwi 17, 2016 8:16 pm

Temat na krótko odżywa.
Na początek, jako model relaksacyjny ( odstresowanie między C200 i C 202 ) wybrałem hurricana Mk. IIc z Revella. Kiedyś lepiłem ten model i wydawał mi się znacznie lepszy. Niestety teraz, z biegiem lat formy strasznie się wytarły. Części mają mnóstwo nadlewek, linie podziału praktycznie miejscami nie istnieją ( na skrzydłach ich prawie nie ma ). W związku z tym jedyną "waloryzacją" jaką przewiduję ( jednocześnie będzie to poligon doświadczalny) będzie odtwarzanie tych linii sprytnym narzędziem firmy trumpeter.
Na chwilę obecną mam gotowy kokpit i sklejone ze sobą połówki kadłuba i jedno skrzydło. Niestety brak wprawy/umiejętności odtwarzania linii uszkodził w kilku miejscach powierzchnię skrzydła ( mea culpa ), dlatego czeka mnie ich szpachlowanie i podejście 2.
Ze zdjęć to tylko to co poniżej:
Image
Image
Image
Image[/quote]
Image
Image
Jakub Chowaniec

Postprzez Jakub Chowaniec » Nie Cze 19, 2016 2:13 pm

Bryła złożona. Niestety czas nieustannie działa na niekorzyść Revella ( ostatnio zakupiłem Bf 109 G-10 od nich i "drugi model" dostałem gratis... W nadlewkach). Ciężko jest poskładać tego staruszka w całość. Wiele części nie pasuje już do siebie, albo to tylko moje odczucie ( kiedyś 5-6 lat temu składanie tego Huri było czystą przyjemnością, a teraz jest męką). Praktycznie wszystkie linie trzeba poprawiać, bo ich już nie ma - zatarły się. Raz wychodzi mi to lepiej a raz gorzej, co widać na zdjęciach.

Image
Skrzydło prawe:
Image
Image
Skrzydło lewe - całkowicie do poprawki. Muszę zmyć farbę, dokładniej wyszlifować i pewnie coś po drodze jeszcze wyjdzie...
Image
Image
Zbliżenie na dziób:
Image
Brzuch:
Image
Filtr pustynny. Niestety dopasowanie go to jakiś obłęd. Jest krzywy. Gdybym chciał go dać na prosto konieczne jest podłożenie go o 1 mm z lewej strony, lub ścięcie o 1 mm z prawej, co spowoduje ( 1 i 2 opcja) błędny kształt... Pozostanie tak jak jest. Zostanie tylko w koło wyszpachlowany, by usunąć niedoskonałość spasowania.
Image
Powoli ruszyły prace nad detalami. Na chwilę obecną chłodnica i statecznik poziomy:
Image
I to tyle. Zapraszam do komentowania.
Image
Image
Jakub Chowaniec

Postprzez Jakub Chowaniec » Wto Paź 04, 2016 4:47 pm

Kolejna część walki z tym modelem.
* Złożony, ponownie zapodkładowany ( stary podkład usunięty), usuwam zauważone wcześniejsze niedopatrzenia i innego rodzaju błędy.
* Lufy działek odcięte, by nie złamać ich i nie zgubić podczas spasowania jarzma ze skrzydłami.
* Obecnie poszukuję dobrych zdjęć bomb i sposobu ich zamocowania na pylonach.
* Mam problem z "białym" fragmentem płata - 2 razy musiałem zmywać farbę, bo nie chwyta się tego fragmentu i ciągle jest "mokra" tzn. klei się. Ktoś coś?
* Kołpak śmigła wymaga zarysowania linii podziałowej. Spasowanie tych dwóch części ( płaskiej i wypukłej) niestety marne - przesunięcia i jamki skurczowe.
* Przy dobrych wiatrach końcem października zacznę kolorować samolot.
Image
Image
Powoli poprawiam połączenie steru ze statecznikiem.
Image
Zamocowane pylony pod bomby - widoczne miejsce, gdzie farba nie chce się chwycić powierzchni.
Image
Image
Zapraszam do komentowania. Następna aktualizacja ( przed malowaniem) wkrótce.
Image
Image
Jakub Chowaniec

Poprzednia

Wróć do Warsztat - lotnicze

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości