F-18C Academy 1/32

Relacje warsztatowe z budowy modeli lotniczych.

Postprzez lukasz.tur » Czw Cze 03, 2010 9:08 am

W 1/32 to chyba blacha 5tka! :lol:
A tak na poważnie to chyba ze "wspomnianych" puszek?
Awatar użytkownika
lukasz.tur

Miejscowość: Dęblin/Ryki/Warszawa

Postprzez Tomek Pawlukowiec » Czw Cze 03, 2010 8:49 pm

Blaszka alu cieniutka, ale nie z puszek-mam inne źródło, jest dość miękka i wygodna w obróbce, grubość 0,1mm.

Walczę z kokpitem, na razie malowanie dość chaotyczne-farbka nie trzyma się granic ;). Ekrany główne gotowe...klawiszki częsciowo wymalowane...wskazówki na zegarach malowane pędzlem :D.

Fotel też malnięty, pozostało detale uzupełnić.

I troszkę płatowca już widać.

Image
Image
Image
Image

Jutro poprawie kokpit żeby już nie straszył i zabiorę się za wnękę przedniego podwozia...może nawet uda się zamknąć przednią część kadłuba.
Awatar użytkownika
Tomek Pawlukowiec

Miejscowość: okolica Warszawy

Postprzez lukasz.tur » Pią Cze 04, 2010 9:43 am

Było by fajnie.
Wnęki to moja zmora. Możę nauczę się od Ciebie czegoś co pomoże mi w przyszłości.
Swoją drogą to zły już jestem, bo zamówiłem kilka modeli w tym tutka ok12 kwietnia i nadal nic do mnie nie dotarło... :?
Awatar użytkownika
lukasz.tur

Postprzez Tomek Pawlukowiec » Pią Cze 04, 2010 10:40 am

Ja zamawiałem z hotlink-japan i z hobby search, wysyłka bardzo szybka. A Hornet z allegrto-tez szybko dotarł ;).
Awatar użytkownika
Tomek Pawlukowiec

Postprzez Tomek Pawlukowiec » Nie Cze 06, 2010 7:58 am

No i szpachlowanka/piłowanka będzie, Academy niestety to już nie ta jakość co Tamiya, niektóre elementy, można pwoiedzieć, luźno ze sobą "powiazane", pasowalność miejscami słaba. Odwzorowania kształtów bardzo mi się podobają i detali moc, ale mogłoby to lepiej ze sobą "leżeć".
Image
Image

Przednia wnęka...
Image

Powoli wyłania się piękna sylwetka Horneta :)
Image
Awatar użytkownika
Tomek Pawlukowiec

Postprzez lukasz.tur » Nie Cze 06, 2010 8:58 am

Tak to fajnie wygląda, że może ja sobie kupię coś w 1:32? Co polecasz fajnego, NATOwskiego i niedrogiego?
Awatar użytkownika
lukasz.tur

Postprzez Tomek Pawlukowiec » Nie Cze 06, 2010 10:41 am

W 1/32... F-86 są stosunkowo niedrogie, nowsze generacje niestety drozsze. Oczywiscie Revell czy Italeri niższy pułap cenowy, ale jakość licha. Wydaje mi się, że jak już kopać tańsze 1/32 lichych produkcji, to lepiej podobną cenę zapłacić za dobry model w 1/48. Ja np. przymierzam się do Raptora Hasegawy w 1/48 właśnie, bo podobno jest super zrobiony, lepiej od Academy. A w 1/32 jest tylko Testors-maszkara.
Oczywiście Revella jak ładnie zrobisz, pomalujesz, jakieś waloryzacje wrzucisz to też będzie nieźle i prawie o połowę taniej (np. Tomcata Revella kupisz za ok 200-250zł gdy za Tamiyę trzeba zapłacić ok 400zł...tyle że tamkowski tomcat to legenda:)).
Awatar użytkownika
Tomek Pawlukowiec

Postprzez lukasz.tur » Nie Cze 06, 2010 11:03 am

Tak to już bywa. A co sądzisz o Tornado revell'a 1:32? Myślisz, że gdzieś jeszcze znajdę?
Awatar użytkownika
lukasz.tur

Postprzez Tomek Pawlukowiec » Nie Cze 06, 2010 12:05 pm

Pojawia się dość często na allegro ale i w sklepach modelarskich wysyłkowych widywałem. Sam kiedyś licytowałem takiego z malowaniem TigerMeet, ale uznałem, że 120zł to max wartość.
Awatar użytkownika
Tomek Pawlukowiec

Postprzez lukasz.tur » Nie Cze 06, 2010 12:15 pm

Znalazłem kilka wątków na forum nt Tornado i chyba potwierdzę Twoje zdanie, że jak na taką skalę, to nie wart swojej ceny (sklepowej jako niedostępny oraz "120zł") w odniesieniu do szczegółowości i odwzorowania.
Muszę jakąś skarbonkę żelazną zrobić na solidny model w skali GIANT...
Awatar użytkownika
lukasz.tur

Postprzez Tomek Pawlukowiec » Nie Cze 06, 2010 12:48 pm

Warto przeglądać oferty dużych sklepów internetowych oraz ebaya, ja niedawno widziałem tomcata tamkowskiego za ok 350zł. U nas w sklepach, jak jest to po 500-550zł...a nawet 700 (martola chyba)
Awatar użytkownika
Tomek Pawlukowiec

Postprzez lukasz.tur » Nie Cze 06, 2010 3:15 pm

A jakie duże sklepy polecasz? Akurat w martoli głównie się zaopatruję i myślę że wcale nie mają takich wysokich cen. Wręcz przeciwnie. Ale może w przypadku kocura z Tamiya masz rację.
Awatar użytkownika
lukasz.tur

Postprzez Tomek Pawlukowiec » Nie Cze 06, 2010 4:22 pm

Jeśli chodzi o ceny modeli z wyższych półek to mają mocno zawyżone, bo 700zł za Tomcata czy 550zł za F15E to absurd, gościu woli żeby mu zgniły na półkach-jego sprawa.
Do tej pory zamawiałem modele z www.hlj.com oraz z www.1999.co.jp/eng, na obydwu stronach bywają bardzo ciekawe promocje, trzeba tylko uważać na koszty wysyłki no i wziąć pod uwagę cło. Ja mimo dodatkowych opłat z Spita Tamiyi zapłaciłem i tak mniej niż u nas jest oferowany, ale juz za F104 wyszło mi na to samo co w kraju. Tylko wysyłka szybsza(!) :D

A, jeszcze www.luckymodel.com mają ogromną ofertę i koszty wysyłki często nie są kosmiczne, bywają przeceny i promocje, też warto śledzić.

Pozostaje jeszcze ebay, ale nic jeszcze nie zamawiałęm przez niego. A widywałem smoki Tamiya 1/32 za 100$, co przy niewygorowanym koszcie wysyłki daje nam model w cenie niecałych 400zł...
Awatar użytkownika
Tomek Pawlukowiec

Postprzez lukasz.tur » Nie Cze 06, 2010 5:31 pm

WOW!
Super ale niestety nie mam karty kredytowej ani paypal.
Może kiedyś się zgadamy i razem coś zamówimy to będzie jeszcze taniej?
Awatar użytkownika
lukasz.tur

Postprzez Tomek Pawlukowiec » Nie Cze 06, 2010 7:46 pm

ałozenie zwykłego konta na paypalu to dosłownie kilka minut a jest bardzo wygodne, co do wspólnego zamawiania nie widze prblemu aczkolwiek korzyści z tego raczej nie będzie, bo koszty wysyłki raczej sa sumowane i nie zauważyłem też żeby jakieś rabaty były proponowane przy zamawianiu większej ilości... Polecam paypala, bardzo wygodny serwis.
Awatar użytkownika
Tomek Pawlukowiec

PoprzedniaNastępna

Wróć do Warsztat - lotnicze

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości