F-18C Academy 1/32

Relacje warsztatowe z budowy modeli lotniczych.

Postprzez lukasz.tur » Czw Cze 24, 2010 8:23 pm

A zrobisz podstawkę z płyty pokładowej z katapultą?
Już go widzę w wyobraźni...
Awatar użytkownika
lukasz.tur

Miejscowość: Dęblin/Ryki/Warszawa

Postprzez Tomek Pawlukowiec » Czw Cze 24, 2010 8:27 pm

lukasz.tur napisał(a):A zrobisz podstawkę z płyty pokładowej z katapultą?
Już go widzę w wyobraźni...

Tak, aktualnie zbieram fotki Jet Blast Deflectora, bo chcę go wydłubać z resztek i łatek... Widziłem, że są piękne "pokłady" z JBD, ale 250 euro za takie cudo to szaleństwo :) Wydziergam sam, jeśli się uda, to będzie do prezentacji kolejnych pokładowców.
Awatar użytkownika
Tomek Pawlukowiec

Miejscowość: okolica Warszawy

Postprzez lukasz.tur » Czw Cze 24, 2010 8:30 pm

tommyc1 napisał(a):Tak, aktualnie zbieram fotki Jet Blast Deflectora, bo chcę go wydłubać z resztek i łatek... Widziłem, że są piękne "pokłady" z JBD, ale 250 euro za takie cudo to szaleństwo :) Wydziergam sam, jeśli się uda, to będzie do prezentacji kolejnych pokładowców.

To co będzie następne? Intruder? A może T4?
Awatar użytkownika
lukasz.tur

Postprzez Tomek Pawlukowiec » Czw Cze 24, 2010 8:32 pm

Następny akurat nie będzie pokładowy...myślę o F-16. A gdy go zrobię, w kolejce się ustawia Super Hornet ;).
Awatar użytkownika
Tomek Pawlukowiec

Postprzez lukasz.tur » Czw Cze 24, 2010 8:43 pm

Musisz mieć kupę miejsca w domu na tą kowboyską kolekcje.
A w jakim malowaniu ten falcon? Może taki:
http://www.airliners.net/photo/USA---Ai ... 1669763/L/

A wrzuć fotki ze wszystkimi amerykańcami...
Awatar użytkownika
lukasz.tur

Postprzez Tomek Pawlukowiec » Pią Cze 25, 2010 6:46 am

Nie...rozważam dwie opcje: albo klasyczne malowanie albo naszego Jaszczompa. Z tym drugim większy kłopot, bo musiałbym konersję robić z jakiegoś zestawu...chociaż, tak się jeszcze nie przyglądałem, ale ten "SUFA" z Academy (nowość) chyba bardzo zbliżony do naszych krajowych.
Awatar użytkownika
Tomek Pawlukowiec

Postprzez lukasz.tur » Pią Cze 25, 2010 12:45 pm

Akurat nie widziałem wyprasek SUFA ale ktoś na forum na pewno się z nim styknął.
Jeśli już Falcon to Polski na pewno robi wrażenie. Poza tym podstawowe też jest fajne w sumie...
Awatar użytkownika
lukasz.tur

Postprzez Tomek Pawlukowiec » Pią Cze 25, 2010 5:04 pm

lukasz.tur napisał(a):Akurat nie widziałem wyprasek SUFA ale ktoś na forum na pewno się z nim styknął.

http://www.luckymodel.com/scale.aspx?item_no=AC%2012105
Awatar użytkownika
Tomek Pawlukowiec

Postprzez lukasz.tur » Pią Cze 25, 2010 7:04 pm

No to się trochę pobawisz żeby skonwertować go do krajowego. Pilnik, nożyk, szpachla i ognia! Ale spokojnie, dokończ szerszenia i gwiezdną strzałę. Kalki do polskiego znajdziesz w TopShots Kagero.
Academia robi wersje CJ bez więszych przeróbek... też może być w Polskim ubranku
Awatar użytkownika
lukasz.tur

Postprzez Tomek Pawlukowiec » Pią Lip 09, 2010 4:45 pm

Szykuję Szerszenia do "podkładowania". Doklejam drobiazgi...szlifuję...szpachluję...psuję...w weekend jakieś fotki się powinny pojawić...

...jak rodzina pozwoli :P
Awatar użytkownika
Tomek Pawlukowiec

Postprzez Sebastian » Pią Lip 09, 2010 5:24 pm

Pan Powierzchniak jest cudowny i cudu przyda temu "efowi:)
Ponieważ bardzo lubię Twoje prace, Panie Tomku... czekam kiedyś na F-4E w 1/32. Chyba, że kolektywnie podpuścimy szanownego użytkownika Traczyka, coby odłożył na bok dzwoniące cylindry i wyczarował "zjawę" jak się patrzy;)
A przy okazji, zapewne razem z kilkoma innymi osobami, przypominamy się o F-104 :D
Awatar użytkownika
Sebastian

Miejscowość: Warszawa-Tarchomin

Postprzez Tomek Pawlukowiec » Sob Lip 10, 2010 6:55 pm

F-4 jakiś będzie na pewno, tak jak i inne "efy". Phantoma robiłem kiedyś w 1/48, revellowskiego, dawne dzieje i zbieram sie żeby go na alledrogo jako złoma sprzedac, podobnie jak kilkanaście innych połamanców (F-16, F-117, F-15, A-10 i jakieś tam jeszcze...).

Starfighter czeka na boczku i pewnie poczeka jeszcze, bo chce się z tym Hornetem pozmagać do końca i "podkładkę" mu stylową zrobić, co czasu zajmie pewnie niemało.

Koło F-104 usadowił się niedawno jeszcze X-wing z Fine Molds 1/48 ;). Odjazd totalny...

A w dalszych planach cały zestaw rur radzieckich, od lat 50tych zaczynając. :)
Awatar użytkownika
Tomek Pawlukowiec

Postprzez lukasz.tur » Nie Lip 11, 2010 6:12 pm

tommyc1 napisał(a):A w dalszych planach cały zestaw rur radzieckich, od lat 50tych zaczynając. :)

Fajnie, bardzo fajnie ale mam nadzieję, że zrobisz je z innymi insygniami niż czerwone gwiazdy. Jakoś ostatnio zrażony jestem do rosjan. Z resztą radzieckie maszyny atrakcyjniej wyglądaja w barwach węgierskich, czeskich, słowackich, rumuńskich a już najpiękniej w POLSKICH!
Awatar użytkownika
lukasz.tur

Postprzez Tomek Pawlukowiec » Nie Lip 11, 2010 8:22 pm

Cóż, co modelarz to inne potrzeby :D. Dla mnie najlepsze malowanie dla danego samolotu to typowe dla kraju z którego pochodzi. Dlatego niezbyt widzę f-104 jako Hiszpana czy MiGa19 jako Pakistańczyka:). Dla mnie Jankes ma być Jankesem a Rusek Ruskiem.

Ale te pomysły to chyba na emeryturze dopiero, jak ja chcę jużtej emerytury-nie widzę innej mozliwosci na rozwijanie pasji. CHyba , że porzucę rodzinne obowiazki :/. Bo jakoś ostatnio nie ma w domu zrozumienia dla moich artystycznych potrzeb.
Awatar użytkownika
Tomek Pawlukowiec

Postprzez lukasz.tur » Pon Lip 12, 2010 7:13 pm

Pocieszę Cię, że ja również. Za komuny to się robotę kończyło o 15, obiad czekał na stole, dzieci w książkach...

...tak tata opowiadał...h
Awatar użytkownika
lukasz.tur

PoprzedniaNastępna

Wróć do Warsztat - lotnicze

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość