F-18C Academy 1/32

Relacje warsztatowe z budowy modeli lotniczych.

Postprzez kupasadla » Wto Sie 17, 2010 1:17 pm

Dyszę i pozdrawiam. O co ja Cię teraz będę pytał?
kupasadla

Miejscowość: kolega z pracy

Postprzez Tomek Pawlukowiec » Wto Sie 17, 2010 7:25 pm

Skrobię się po głowie, ale wygląda na to, że następny pojedzie SUperHornet, więc znów walka z dyszami, bo te trumpka to straszne kloce są a waloryzacji do F-18F w tej skali nie znajdę chyba...zresztą, niechętnie wydaję pieniądze na takie rzeczy, bo uważam, że ceny są idiotyczne (np. 100zł za dysze żywiczne Airesa...kretynizm).

"Dyszę i pozdrawiam. O co ja Cię teraz będę pytał?"

-o to kiedy wreszcie ten grill :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :twisted:
Awatar użytkownika
Tomek Pawlukowiec

Miejscowość: okolica Warszawy

Postprzez Tomek Pawlukowiec » Śro Sie 25, 2010 9:08 pm

Dziesiejszy powrót z urlopu umilał widok śmigających JASZCZOMPÓW w okolicach Krzesiny-Poznań. "Fruwała" para, jednomiejscówka i dwumiejscowy. Niestety w dość dużej odległości od A2, fotki robiłem z ręki przy maksymalnym zoomie (x12) więc jakość słaba... ale i tak miło mi było zatrzymac sie na chwilę i popatrzeć na te piękności.
Image
Awatar użytkownika
Tomek Pawlukowiec

Postprzez Virs » Śro Sie 25, 2010 9:47 pm

Oj tak piękne samoloty, często widzę je przez balkon, a jak jestem u babci mieszka niedaleko Krzesin to dopiero widok jak są jeszcze nisko :D
Pozdrawiam Igor!!! http://www.youtube.com/watch?v=WEL6_SuQCu8 Metallica Master Of Puppets
Virs

Miejscowość: Poznań

Postprzez Tomek Pawlukowiec » Śro Sie 25, 2010 9:54 pm

Virs napisał(a):Oj tak piękne samoloty, często widzę je przez balkon, a jak jestem u babci mieszka niedaleko Krzesin to dopiero widok jak są jeszcze nisko :D

Zazdraszczam :D
Awatar użytkownika
Tomek Pawlukowiec

Postprzez lukasz.tur » Czw Sie 26, 2010 4:43 pm

Tommy, może jednak falconka?
Awatar użytkownika
lukasz.tur

Miejscowość: Dęblin/Ryki/Warszawa

Postprzez Tomek Pawlukowiec » Czw Sie 26, 2010 5:05 pm

Kusi mnie ten Revell nowy..ale jaka jego jakość? TigerMeet wygląda ciekawie, ale pewnie daleko mu to haski. O tamce nie wspominając ;).
Zalicytowałem już MiGa 15 z tamki w 1/48, jeśli nikt mnie nie przebije to w kolejce za F18C ustawi się MiG na szybko i potem znów mozolna robota przy SuperHornecie.
Awatar użytkownika
Tomek Pawlukowiec

Postprzez Tomek Pawlukowiec » Pią Sie 27, 2010 7:04 pm

Popowrocie z urlopu postanowiłem znów popastwić się nad...dyszami :twisted:
Jakies smutne były, postanowiłem je trochę ożywić-brakowało mi złotych tonów ;).
Przy okazji zauważyłem, ze jedna blaszka się wygła. Fotka zawsze pomaga dostrzec tego typu mankamenta. Jeszcze łoszka muszę z nich powycierać, bo widzę teraz ze zostało trochę wiecej bruda niz chciałem.
Image
Image
Image

Ciapanie samolotu dobiega końca, niebawem wkleję kółeczka i to co się wokół nich znajduje zazwyczaj. Na koniec dojdą zbiorniki i uzbrojenie...
Pomału też przygotowuję się koncepcyjnie do wykonania podkładki pod model, sporo pracy mnie czeka ale mam pewien pomysł i chcę go spróbować zrealizować, moze to być naprawdę super sposób prezentacji modelu albo totalna kicha-czas pokaże :).
Awatar użytkownika
Tomek Pawlukowiec

Postprzez Artur Domański » Sob Sie 28, 2010 7:26 am

Miodzio
Też chciałbym tak umieć pokazać i wykonać
Jeśli coś może pójść nie tak, to pójdzie w najgorszym momencie.

Ciągle coś dłubię
Awatar użytkownika
Artur Domański
Site Admin

Miejscowość: Włocławek

Postprzez Kuba Galicki » Sob Sie 28, 2010 3:51 pm

Wspaniały szerszeń! :shock:
Image
Awatar użytkownika
Kuba Galicki

Miejscowość: Wrocław

Postprzez Tomek Pawlukowiec » Nie Sie 29, 2010 9:21 am

Dzięki, dzieki, ale to jeszcze nie jest Szerszeń moich marzeń ;).
Czy zdarzało Wam się kiedyś zapomnieć o jakimś istotnym elemencie modelu podczas składania? Wczoraj szykowałem się do połozenia kalek na golenie...z tylnymi się tyle nadłubałem, że zapomniałem zupełnie o przedniej! He he, a ta zupełnie w proszku, więc cały wieczór spedziłem na montażu i malowaniu... Przede wszystkim musiałem przestawić hak do katapulty w pozycję dolną, skoro ma samolot ma być w "pozie" do startu.
Wieczorem fotki zarzucę jak to wygląda.
Awatar użytkownika
Tomek Pawlukowiec

Postprzez Tomek Pawlukowiec » Nie Sie 29, 2010 7:15 pm

Jeśli o świnienie chodzi, to pan Szerszeń ma juz dość, błoto mu się z gęby wylewa i dostał czkawki. Troszkę jeszcze korekcji malarskich, ale juz drobiazgi, nosek wypolerować i takie tam...
Image
Image
Image
Image
Image
Image

A na koniec wspomniane wcześniej golenie, ta zapomniana, przednia, jeszcze nie ma pomalowanego okablowania oraz swiateł sygnalizacyjnych.
Image
Awatar użytkownika
Tomek Pawlukowiec

Postprzez lukasz.tur » Nie Sie 29, 2010 7:30 pm

Nie wiem czy już zauważyłeś ale...
Pomiędzy wspomnianymi dyszkami jest taki małorealny zadzior. Dobrze widoczny na widoku z góry.
Awatar użytkownika
lukasz.tur

Postprzez Tomek Pawlukowiec » Nie Sie 29, 2010 8:23 pm

lukasz.tur napisał(a):Nie wiem czy już zauważyłeś ale...
Pomiędzy wspomnianymi dyszkami jest taki małorealny zadzior. Dobrze widoczny na widoku z góry.

Tak, masz oczywiście rację, ale tez na pewno zauwazyłes, ze to miejsce nie jest skończone (brak haka!), podobnie jak kilka innych fragmentów modelu :).
Awatar użytkownika
Tomek Pawlukowiec

Postprzez lukasz.tur » Pon Sie 30, 2010 7:45 pm

Jasne że haczyk ale nie przyglądałem się nigdy aż tak kuperowi szerszenia żeby znać np napisy dotyczące wzierników do mechanizmu sterowania dyszami.
Awatar użytkownika
lukasz.tur

PoprzedniaNastępna

Wróć do Warsztat - lotnicze

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości