Polski Mi-24 Trumpeter 1:35 diorama 1pspec

Relacje warsztatowe z budowy modeli lotniczych.

Postprzez Skoti » Pon Sty 31, 2011 10:02 pm

Fajna dioramka, ale mam małą uwagę.

Śmigłowiec stoi zbyt blisko drzew. A jeśli już by stał tak blisko, to tylko przodem do drzew, aby pilot mógł dokładnie kontrolować odległość wirnika od przeszkody.
Skoti

Postprzez rosik » Śro Lut 23, 2011 8:23 pm

Model prawie skończony. Chciałem zrobić wysoką trawę i ją położyć od wirników, ale niestety wyglądało beznadziejnie, trawa była zrobiona z pakuł, zafarbowałem na zielono, ale to wyglądało tragicznie. Zdjęcia mam, ale zostały na kompie w domu wiec teraz nie moge wrzucic ich, w weekend wrzuce. Zdjęcia nie są teraz najlepsze, bo robiłem je wieczorem. W weekend jak bede w domu postaram sie zrobić jakieś dokładniejsze zdjęcia.
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
rosik

Postprzez Tomek Pawlukowiec » Śro Lut 23, 2011 8:38 pm

Hm...ten kolor jakoś mi nie bardzo się widzi. Kolor śmigłowca, taka szmaragdowa zieleń? Nie, nie widze tego, he he. Poza tym, to kawał fajnego modelu a tu jakoś wyszedł tak mało ciekawie. Tzn. niby czysto, starannie złożony, ale... no z tego Trumpka można naprawdę coś niezłego wicisnąć, mam nadzieję, że jeszcze nad nim popracujesz, bo szkoda by było całej pracy nad dioramą. Jakby nie było, śmigłowiec jest jej najważniejszym elementem. :)
Awatar użytkownika
Tomek Pawlukowiec

Miejscowość: okolica Warszawy

Postprzez RobRoy1 » Śro Lut 23, 2011 9:38 pm

Jeśli to nie wina oświetlenia przy robieniu fotki to kolor jest zdecydowanie za jasny.
Tu masz naszego wiatraka dla porównania w realu:
http://www.galeria.aviateam.pl/displayi ... play_media

A ja mam takie małe pytanie. Przeglądam Twój warsztat- wszak Mi-24 to świetny wiatraczek ;o) I nie wiem czy dobrze wywnioskowałem, ale najpierw pomalowałeś dwie części kadłuba + wash a później skleiłeś?
Pozdrawiam!
"Chcę, żebyście zapamiętali, że żaden skur.... nie wygrał wojny, umierając za swoją ojczyznę. Wygrywa się ją, sprawiając, by tamci skur... umierali za swoją". G.Patton
Awatar użytkownika
RobRoy1

Miejscowość: Wrocław

Postprzez Tomek Pawlukowiec » Czw Lut 24, 2011 6:00 am

Na moje oko kolor jest nie tyle za jasny co w ogóle to inny odcień. Oryginał jest bardziej "trawiasty" a ten jest niebieskawy jakby. Czyli za bardzo w kierunku błękitu.
Awatar użytkownika
Tomek Pawlukowiec

Postprzez lukasz.tur » Czw Lut 24, 2011 7:08 am

Wg mnie Tommy ma trochę racji ale RobRoy również. Widziałem niedawno z bliska 24 i do prawdy kolor wyglądał jakby zieleń wchodzący w brąz. Wydaje mi się że H195 by pasował.
Awatar użytkownika
lukasz.tur

Miejscowość: Dęblin/Ryki/Warszawa

Postprzez Tomek Pawlukowiec » Czw Lut 24, 2011 8:23 am

Na pewno nie załatwi tego jedno malowanie, jednym kolorem...on musi być jak ogr-mieć WARSTWY :D.
Awatar użytkownika
Tomek Pawlukowiec

Postprzez RobRoy1 » Czw Lut 24, 2011 11:10 am

lukasz.tur napisał(a):Wydaje mi się że H195 by pasował.

Z tego co kiedyś czytałem to podobno najbardziej zbliżony jest H116 (ja nim swojego Mi-17 malowałem). Spotkałem się też z sugestią Dark Green z Tamiyi (XF-61), ale jak dla mnie jest za ciemny.
"Chcę, żebyście zapamiętali, że żaden skur.... nie wygrał wojny, umierając za swoją ojczyznę. Wygrywa się ją, sprawiając, by tamci skur... umierali za swoją". G.Patton
Awatar użytkownika
RobRoy1

Postprzez rosik » Czw Lut 24, 2011 8:45 pm

Jak bede w domu to zobacze jaki kolor zastosowałem. Na pewno to byl Humbrol. Zrobie zdjecia przy naturalnym swietle, wyjdzie inny odcien bo tutaj bylo przy lampie blyskowej.
Jestem raczej poczatkujacym modelarzem wiec nie wiem co mam zorbic aby wyciagnac z niego cos wiecej.
Model zaskoczyl mnie dopasowaniem elementow. Mimo ze sa olbrzymie wszytskie pasuja idealnie, bez jakis dorubek czy przypilowania. Minusem to malo elementow. Niby ponad 400, ale wiekszosc to sa warianty uzbrojenia ktorych jest od groma, a tak to przedzial desantowy i kabina pilotow dosyc uboga.
To co mam zrobic z modelem aby byl "lepsiejszy"?
Zamierzam kupic areograf do nastepnego modelu, ten malowalem pedzlem. Ale mysle ze chyba powinienem juz zainwestowac w lepszy sprzet.
Pozdrawiam.
rosik

Postprzez rosik » Pon Lut 28, 2011 10:24 pm

Przesyłam kilka fotek zrobionych w weekend.

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
rosik

Postprzez Tomek Pawlukowiec » Pon Lut 28, 2011 11:44 pm

Przy dziennym świetle inna bajka-teraz mogę napisać, że mi się podoba. Ale kwestia tego koloru pozostaje, tzn. wg mnie idzie za bardzo w błękit a na fotkach oryginałów wydaje mi się bardziej "w trawę". Ale podkreślam, wydaje mi się, może inni to widzą inaczej:).
Jak na poczatkującego modelarza wyszło ci to bardzo dobrze, jakieś tam drobiazgi...ale ogólne wrażenie nie jest złe. Chodziło mi o to, że przy tej skali można się pokusić o jakieś własne dodatki, niekoniecznie zestawy blach za grube ZŁ, ale własnym sumptem robione drobiazgi, takie rzeczy zawsze podnoszą atrakcyjność i realizm modelu. Sam przyznałeś, że mało elementów w zestawie-tu pole dla modelarza :). Zwłaszcza w kokpicie mozna się pobawić...ale w ogóle tego kokpitu nie pokazałeś ;).
Awatar użytkownika
Tomek Pawlukowiec

Postprzez RobRoy1 » Wto Mar 01, 2011 10:06 am

Tomek Pawlukowiec napisał(a):Przy dziennym świetle inna bajka

Zgadzam się w zupełności ;o) Mi w tym Twoim malowaniu brakuje nasycenia, kontrastu ;o)
I może mi sie wydaje, ale czy działko nie masz za bardzo "srebrne"? tutaj masz real:
http://www.jw1641.pow.mil.pl/?page_id=7&pid=10
No i wiatrak w takiej skali aż sie prosiło pootwierać, a tymczasem... ;o) Ale jak na początek to jest naprawde ok! :)
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
RobRoy1

Postprzez rosik » Wto Mar 01, 2011 4:35 pm

Faktycznie bedzie trzeba na czarno przemalować te działko.
Najwiecej trzeba bylo dorobic w przedziale desantowym. Praktycznie wszystko co jest w środku było robione właśnoręcznie. Oryginalnie są gołe ściany w tym modelu. W kokpice pare rzeczy tez dodałem, ale nie mam jeszcze doświadczenia w robieniu zdjęć z warsztatu przez to jakos nie uwiczniłem kolejnych kroków co dodałem i jak.
Ponizej kilka fotek tego przedziału desantowego, gdzie byly tylko gołe ściany

Image

Image
rosik

Re: Polski Mi-24 Trumpeter 1:35 diorama 1pspec

Postprzez qalimar » Pią Sty 13, 2012 12:48 pm

Wszyscy rzucili się na kolor. Niemniej istnieje coś, co dyskwalifikuje ten model i stawia jako s-f. Mianowicie numer burtowy 750.

Nie dość, że zły kształt, ale śmigłowca o takim numerze nigdy w Polsce nie było i nie będzie.
Pzdr
Mariusz Kalinowski
http://www.aviateam.pl/
Image
Awatar użytkownika
qalimar

Miejscowość: Rügenwalde in Pommern

Poprzednia

Wróć do Warsztat - lotnicze

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości