[PBL]Mi-24W z 56 PŚB (Zvezda 1:72)

Relacje warsztatowe z budowy modeli lotniczych.

Re: [PBL]Mi-24W z 56 PŚB (Zvezda 1:72)

Postprzez RobRoy1 » Sob Lis 19, 2011 12:49 pm

Co do osłony to tak już jest, przy mega powiększeniu przez aparat niestety taki efekt, normalnie jest ok. Całe oszklenie w tym modelu Zvezdy to porażka- zresztą nie jedyna. Musiałem skracać z przodu i podcinać z tyłu żeby to w ogóle spasować jako tako, o dzieleniu połówek kadłuba na połówki i wyposażeniu kabin już nie wspomnę :x
poprawiłem co nieco okopcenia ;o)

Image

Image
Ostatnio edytowany przez RobRoy1, Sob Lis 19, 2011 3:09 pm, edytowano w sumie 1 raz
"Chcę, żebyście zapamiętali, że żaden skur.... nie wygrał wojny, umierając za swoją ojczyznę. Wygrywa się ją, sprawiając, by tamci skur... umierali za swoją". G.Patton
Awatar użytkownika
RobRoy1

Miejscowość: Wrocław

Postprzez crustian » Sob Lis 19, 2011 1:53 pm

To mnie zaskoczyłeś swoim zdaniem na temat zestawu zwezdy. Ogół twierdzi, że to najlepszy na rynku a tu takie baboki. Czyżby nasi bracia słowianie pokpili sprawę? W tej sytuacji HB przejmuje pałeczkę? Nie mówię tu o leżeniu w planach o spasowaniu, detalizacji itp.
Nigdy nie kłóć się z głupim, bo postronni nie zauważą różnicy.
Image Inowrocławskie Stowarzyszenie Modelarzy Redukcyjnych
Awatar użytkownika
crustian

Miejscowość: Inowrocław-Hohensalza/Arrasate-Mondragon

Postprzez RobRoy1 » Sob Lis 19, 2011 2:29 pm

Sam siebie zaskoczyłem ;o) . Nie jestem tam jakąś wyrocznią ale trochę tego "złomu" już się w życiu poskładało. Zestaw Zvezdy cieszy oko swym widokiem- w pierwszej chwili, już później tak kolorowo nie jest. Tak z grubsza to totalna porażka w dzieleniu połówek kadłuba, fatalne wyposażenie wnętrza, jeśli to można w ogóle nazwać wyposażeniem (wyciosany plastik, na który należy nałożyć jakieś badziewne kalki), wnęki podwozia też pozostają wiele do życzenia. O pasowaniu kabiny pisałem wcześniej. Kalki z kolei to kolejna tragedia- ale w tym przypadku to raczej standard dla Zvezdy. Dużym plusem- i uważam, że przez to ocena jest taka pozytywna- to możliwość zrobienia go "otwartym" z ładnymi i w miarę poprawnymi silnikami (które tak na marginesie wykorzystam sobie do innego, następnego wiatrakowego pomysłu) :) Hobby Boss na pewno przewyższa Mila zvezdowego montażem kadłuba, bogactwem wnętrza i wnękami podwozia. Ma też dodatkowe warianty uzbrojenia, którego nie ma w modelu Zvezdy czyli np. 9M17P (nie wiem czy akurat były montowane na prowadnicach w Mi-17V, w wersji "D" na pewno). Gorszy natomiast jest pod względem delikatności lini podziałów no i brakiem silników. Nie wiem jak się mają oba modele pod względem poprawności z planami, ale przyznam szczerze, że jakoś przestałem do tego przywiązywać wagę czy coś jest przesunięte o 2-3 mm w lewo czy w prawo ;o).
"Chcę, żebyście zapamiętali, że żaden skur.... nie wygrał wojny, umierając za swoją ojczyznę. Wygrywa się ją, sprawiając, by tamci skur... umierali za swoją". G.Patton
Awatar użytkownika
RobRoy1

Postprzez crustian » Sob Lis 19, 2011 3:21 pm

Hehehehe... Miło mi to czytać ale bowiem nie dałem się "owczemu pędowi" swego czasu i posiadam na podorędzi właśnie HB a nie zwezdę. Bo właśnie takie miałem wrażenie, które dziś potwierdziłeś mi. A ja też nie przywiązuję zbytniej uwagi do przesunięć o 2-3mm, bo "nieuzbrojonym okiem" bez suwmiarki nikt tego nie rozpozna. Takie są fakty okrutne :mrgreen:
Ostatnio edytowany przez crustian, Sob Lis 19, 2011 4:26 pm, edytowano w sumie 1 raz
Nigdy nie kłóć się z głupim, bo postronni nie zauważą różnicy.
Image Inowrocławskie Stowarzyszenie Modelarzy Redukcyjnych
Awatar użytkownika
crustian

Miejscowość: Inowrocław-Hohensalza/Arrasate-Mondragon

Postprzez RobRoy1 » Sob Lis 19, 2011 3:45 pm

Ja "dałem" się ponieść psychologii tłumu, tylko ze względu na silniki ;o) a przy okazji coś nowego się zrodziło w głowie, ale o tym niebawem :)
Awatar użytkownika
RobRoy1

Postprzez Robson » Nie Lis 20, 2011 11:23 am

RobRoy ładnie Ci wychodzi
Co do kolorów to mi osobiście nie pasują w konfrontacji z pokazanymi tu fotografiami ,ale to może wina zdjęć Twojego Mi .
Będziesz go łoszował :?: brakuje mu tego
Pozdrawiam Robert Ostrowski

Image
Robson

Miejscowość: ŁOMŻA

Postprzez RobRoy1 » Nie Lis 20, 2011 3:38 pm

Co do zdjęć to istotnie inaczej to wygląda patrząc na model "gołym" okiem. Spróbuję porobić zdjęcia przy normalnym świetle dziennym na podwórku tylko podstawkę jakąś sklecę. ;o) . Przerzuciłem- licząc chyba już w setkach- zdjęcia z Milem i takiego mętliku kolorów już dawno nie miałem :? . Jak dla mnie plamy (bo baza jest ok) na pierwszy rzut oka wydawały się za bardzo brązowe, a za mało zielone, z kolei łopaty od wirnika zbyt ciemne. Osoby, które znają Mi-24 jak własną kieszeń, którzy pracowali przy nich bądź pracują powiedzieli mi żebym kolorem za bardzo się nie przejmował, bo owszem teoretycznie powinny być bardziej zielone, ale zdarzały się i brązowe albo wpadające w szary. To zależało jak technik zmieszał farbę, albo jak długo był Mil eksploatowany i z którego okresu takiej eksploatacji pochodzi fotka. Sam mam zdjęcia gdzie np. plamy są szare, albo baza (to akurat z Pruszcza) która powinna być umownie szara zrównała się z kolorem spodu albo odwrotnie. A łopaty z kolei powinny być jeszcze ciemniejsze. Ten 2-kolor, który mnie zmylił był charakterystyczny dla wersji "D". Zresztą w takiej konfiguracji kolorystycznej stoi egzemplarz- pomnik w Inowrocławiu. Zerknij na cenne informacje, które zamieścił kolega Crustian na 2 s. viewtopic.php?f=127&t=47459&start=15. Generalnie dałem spokój już z tymi kolorami. Wash już się odbył w miarę delikatny, bo nie jestem zwolennikiem pakowania w każda dziurę brudu ;o) . Fotki postaram się wrzucić w tygodniu i to z jakiejś przyzwoitej odległości. Teraz pozostało mi domontować pokrywy drzwi i dorobić brakujące naciągi no i przewody antenowe. I powinien być "the end" i czas myśleć o kolejnym wiatraku ;o)
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
RobRoy1

Postprzez Robson » Nie Lis 20, 2011 4:07 pm

to poczekamy na lepsze zdjęcia

Co do łosza to jego zadaniem nie jest ubrudzenie linii a ich podkreślenie nadanie modelowi "życia" trójwymiarowości u Ciebie brak właśnie tego efektu bo jak dobrze widzę łosza w liniach nie ma i sporo na tym traci.Podkreślam że ja tak to odbieram ,Twój model i Twój wybór :D
Pozdrawiam Robert Ostrowski

Image
Robson

Miejscowość: ŁOMŻA

Postprzez RobRoy1 » Nie Lis 20, 2011 9:02 pm

Robson masz w pewnym sensie rację, ja z natury jak robię wash to jest on bardzo delikatny- nie lubię "podrasowanych" modeli w moim odczuciu czasami do granic s-f. ;o) Każdy lubi to co chce :)
Ja Milowi zapuściłem Brun Van Dijck'a (Van Gogh) wymieszanego z white spirit'em. Postaram się o jakieś fajne zdjęcia to zamieszczę. ;o)
Ale fajnie, że zwracasz na takie rzeczy uwagę, inne oko- inne ciekawe spojrzenie :)
Generalnie teraz, to coś mnie trafia przy robieniu przewodów między antenami a statecznikami :?
Tak na marginesie poszukuję odznaki 56 PŚB- (potrzebna mi jest do koncepcji podstawki). Jak ktoś wie gdzie ewentualnie taką można nabyć to chętnie kupię ;o)
O taką odznakę mi chodzi:
http://www.jw1641.pow.mil.pl/?page_id=20 (na allegro niestety nie ma :D )
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
RobRoy1

Postprzez Pitt34 » Wto Lis 22, 2011 9:00 am

Fajnie Ci wychodzi to śmigło. Bardzo mi się podobają te łaciate śmigłowce te malowane obecnie na zielono są takie nijakie. Model bardzo ładny. Kończ go szybko bo już nie mogę się doczekać kolejnego śmigła. :D
Co do odznaki to zapytam jednego gościa. Na allegro czasami bywają ale jak człowiek potrzebuje to własnie ich nie ma.
Pitt34

Miejscowość: Gdynia

Postprzez RobRoy1 » Wto Lis 22, 2011 11:11 am

Pitt34 napisał(a):Kończ go szybko bo już nie mogę się doczekać kolejnego śmigła. :D

Kolejne 2 są w planach, jeden mały drugi duży :D Ale to niebawem. Do jednego czekam jeszcze na końcówkę kwitów.
Awatar użytkownika
RobRoy1

Postprzez RobRoy1 » Śro Lis 23, 2011 7:47 pm

To już jedne z ostatnich roboczych zdjęć- pstryknąłem tak na szybko podorabiane dodatkowe naciągi klap. Jeszcze tylko anteny i podstawka... :) i w weekend powinien być definitywny koniec zabawy z milem ;o)

Image

Image

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
RobRoy1

Postprzez Powstaniec_44 » Sob Lis 26, 2011 11:02 pm

Jak dla mnie bomba!!! To na pewno 1/72??? Czy podmieniłeś w trakcie prac na 1/48 ??? :D
Awatar użytkownika
Powstaniec_44

Postprzez Matiiseq » Sob Lis 26, 2011 11:35 pm

Przecież widać że jest podmieniony :lol:
A na, poważnie kolega narzuca ogromny poziom :notworthy:
Image
Awatar użytkownika
Matiiseq

Postprzez RobRoy1 » Nie Lis 27, 2011 12:13 pm

Powstaniec_44 napisał(a):[...]To na pewno 1/72??? Czy podmieniłeś w trakcie prac na 1/48 ??? :D

A istnieje w 1:48? Bo w 1:35 na pewno :)
Mil w sumie zakończony, wrzucę wieczorem robocze fotki olinowania antenowego. Robi się teraz powoli podstawka, no i pozostanie jakaś ostania sesja fotograficzna,a później odleci na półkę. Czas na następny wiatrak... ;o)

Matiiseq napisał(a):Przecież widać że jest podmieniony :lol: [...]

A myślałem, że się uda i nikt nie zauważy :D ;o)
Awatar użytkownika
RobRoy1

PoprzedniaNastępna

Wróć do Warsztat - lotnicze

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość