Morane-Saulnier MS.406 - Special Hobby 1:32

Relacje warsztatowe z budowy modeli lotniczych.

Re: Morane-Saulnier MS.406 - Special Hobby 1:32

Postprzez piekielny84 » Śro Gru 14, 2011 11:45 am

A więc jednak kołpaki z żółtymi paskami mam pytanie to była typowo męska decyzja czy jest to jakoś uzasadnione jeśli tak to czy mógł bym prosić o źródło.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
piekielny84

Miejscowość: Łódź

Postprzez Paweł84 » Śro Gru 14, 2011 2:01 pm

piekielny84 napisał(a):A więc jednak kołpaki z żółtymi paskami mam pytanie to była typowo męska decyzja czy jest to jakoś uzasadnione jeśli tak to czy mógł bym prosić o źródło.
Pozdrawiam.

Ponieważ nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na moje pytanie postanowiłem wybrać jeden z dwóch najbardziej prawdopodobnych kolorów (biały- widoczny na odrestaurowanych szwajcarskich moranach lub żółty - lepiej kontrastujący z czarnym co daje lepszą widoczność obracających się łopat śmigła.) Jak widać wybrałem druga opcję :D
Awatar użytkownika
Paweł84

Postprzez RobRoy1 » Sob Gru 17, 2011 4:25 pm

MS. 406 jest ładny sam w sobie, a jeszcze po tych fotkach widać, że i model będzie zapewne świetny. I kolejny "+" za wybór malowania :)
"Chcę, żebyście zapamiętali, że żaden skur.... nie wygrał wojny, umierając za swoją ojczyznę. Wygrywa się ją, sprawiając, by tamci skur... umierali za swoją". G.Patton
Awatar użytkownika
RobRoy1

Miejscowość: Wrocław

Postprzez dragon » Wto Gru 20, 2011 8:07 pm

Fajnie wychodzi ten Morane! Kiedyś też go budowałem i pamiętam, że miałem problem z szerokością wiatrochronu. Przymierzałeś może ? Pamiętam, że ja w swoim wstawiałem zupełnie nową szybę czołową. Trzymam kciuki i obserwuję z zainteresowaniem. Irek

Ps. Spróbuję dorzucić zdjęcie..Może się uda;)
Image
Awatar użytkownika
dragon

Postprzez Paweł84 » Czw Gru 22, 2011 10:48 am

Ze spasowaniem wiatrochronu faktycznie będzie problem, ale chyba nie aż taki żeby wymieniać szybę (choć w relacjach z budowy tego modelu na obcojęzycznych forach i takie metody widziałem). Wydaje mi się, że wystarczy w tym miejscu wyprofilować trochę kadłub w miejscach gdzie styka się on z bocznymi szybami wiatrochronu. W każdym razie dzięki za zwrócenie na to uwagi, będę się musiał temu dokładniej przyjrzeć.
Zauważyłem, że producent zapomniał również o charakterystycznym lusterku wstecznym, chowanym w ramę owiewki.
Awatar użytkownika
Paweł84

Poprzednia

Wróć do Warsztat - lotnicze

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości