[PBL] PZL W3 SOKÓŁ / ANAKONDA - TOPGUN 1/72

Relacje warsztatowe z budowy modeli lotniczych.

Re: [PBL] PZL W3 SOKÓŁ / ANAKONDA - TOPGUN 1/72

Postprzez marcin1323 » Czw Gru 01, 2011 11:06 pm

RobRoy1 napisał(a):Działaj, działaj, a ja się trochę będę czepiał ;o)
1/ skąd wziąłeś ten kolor pasów? One nie były srebrne, no i przydałoby się im dorobić jakieś klamry bo przecież załoga nie zawiązywała się na supeł :). No i pasy na fotelach w kabinie transportowej też były ;o) Aha! i te pasy na siedzeniu nie wychodziły z przodu tylko z boków.

No i poprawione zgodnie z zaleceniem. Nieco teraz ja czepnę się - co do tyłu, to pasy sa, ale w 99% schowane, zwinięte pod siedziskami, zresztą widać to na fotkach. Właściwie to ich prawe nigdy nie widać.
Same pasy:
Image
oraz już zamontowane:
Image
Image

RobRoy1 napisał(a):2/ Na podłodze w kabinie przedziału transportowego widzę jakieś sreberko rozlane, jeśli mają być to "ślady eksploatacji" to je przemaluj- to było niemożliwe, biorąc pod uwagę, że podłoga była pokrywana "wykładziną" antypoślizgową, to co najwyżej mogły być tam delikatne "przeszurania" ;o)

I tutaj niestety mam odmienne zdanie. Mam nadzieję, że nie obrazisz się, ale w/g mnie mylisz się. Nie wiem czym malowana jest podłoga ale na różnych fotkach widać bardzo styrane podłogi na miejscu wejścia do kabiny transportowej. Dobry na to przykład to zdjecie z Aeroplana z numeru specjalnego.
RobRoy1 napisał(a):CD "czepiania" jak wrzucisz kolejne fotki :D

Czepiaj się czepiaj RobRoy1, aby merytorycznie (czli jak do tej pory) to będzie super :) dobrze posłuchać rad starszych stażem modelarzy i próbować przynajmniej im sprostać.

A teraz moja drobnica z ostatnich dni. Wszystko oczywiscie samoróbka w 100 procentach :)
Image

oraz zamontowana we właściwych miejscach :)
Image
Image
Image

i zaczęte boki kadłuba:
Image
Image

... i całość na koniec prezentuje się tak
Image

Uploaded with ImageShack.us

Dorobię jeszcze stanowisko obsługi wciągarki i powoli "wychodzę na wewnętrzne części kadłuba. Szybki, listwy i "te" sprawy :mrgreen:
marcin1323

Postprzez crustian » Pią Gru 02, 2011 9:15 am

Wszystko ładnie, podobają mi się Twoje samoróby oprócz "siekiery?".
Nigdy nie kłóć się z głupim, bo postronni nie zauważą różnicy.
Image Inowrocławskie Stowarzyszenie Modelarzy Redukcyjnych
Awatar użytkownika
crustian

Miejscowość: Inowrocław-Hohensalza/Arrasate-Mondragon

Postprzez marcin1323 » Pią Gru 02, 2011 4:19 pm

crustian napisał(a):Wszystko ładnie, podobają mi się Twoje samoróby oprócz "siekiery?".

Poprawilem juz topór na samym sokole. Więcej nie da sie rady. Bynajmniej nie na moim poziomie modelarskim. generalnie porównywałem z fotkami oryginału i jest ok
marcin1323

Postprzez marcin1323 » Nie Gru 04, 2011 8:18 am

Z rozpędu pomyliłem drzwi, przy których zamontowane są nożyce. Już poprawiłem. Fotki wstawię niebawem jak podciągnę kolejne etapy mojego Sokoła :)
marcin1323

Postprzez RobRoy1 » Nie Gru 04, 2011 7:36 pm

crustian napisał(a):Wszystko ładnie, podobają mi się Twoje samoróby oprócz "siekiery?".

To fakt, proponowałbym Ci umieścić "koszyk" na ściance dorobić uchwyt pod trzonek i wsadzić tam siekierkę, nożyce do awaryjnego odcinania liny miały nieco inny wygląd- nie były zakończone "krzyżakiem" lecz dwoma kółkami no i skąd ten kolor? (na gaśnicy również) :roll: . Nożyce na znanych mi fotkach mają wyraźnie pomarańczowy kolor i czarne gumowe nakładki na końcówkach uchwytów. Klamry zaś wyglądały zupełnie inaczej- ale nie popoprawiaj tego już bo zniszczysz sobie dotychczasowa pracę- wygląda to teraz i tak o niebo lepiej ;o). Szkoda, że nie oszlifowałeś dokładnie foteli z nadlewek żywicznych. No i czekam na kolejną porcję fotek, działaj dalej!
Pozdrawiam!
"Chcę, żebyście zapamiętali, że żaden skur.... nie wygrał wojny, umierając za swoją ojczyznę. Wygrywa się ją, sprawiając, by tamci skur... umierali za swoją". G.Patton
Awatar użytkownika
RobRoy1

Miejscowość: Wrocław

Postprzez marcin1323 » Pią Gru 30, 2011 10:29 am

Koniec roku tuż, tuż.. cóż robić? Próbuję się wyrobić, choć kwestia czasu nie jest tu najważniejsza. Staram się jak najmniej zepsuć przy tym Sokole :)

Walczyłem z oszkleniem, wkoncu 90 procent oryginału poszlo do kosza, a w ruch poszła folia do bindowania i "clear" zamiast kleju cyjanoakrylowego. w międzyczasie piłowałem wypustki/ oznacznia pod pływaki. Jak to zakończyłem, wziąłem się za spasowanie ze sobą wnętrze i kadłuba. Efekty na fotkach.
Za chwilę będę uzupełniał braki w łączniach klejem CA i bawł sie papierkiem ściernym. Potem wstawie reflektory pod noskiem, i dorobie je w/g mojego uznania bo to co dal TG niestety ale niewiele ma wspolnego z realnym wyglądem tego elemntu. Mam beszczelną nadzieję ze jutro o północy bede miał galerię gotową :D...
Image[img]http://imageshack.us/thumbnmail.png][/img]ImageImage
ImageImageImageImageImage
ImageImageImageImageImage
marcin1323

Postprzez marcin1323 » Sob Gru 31, 2011 9:06 am

Modelik już zamaskowany z pierwszym szlifem na łączeniach czeka na kolejne. Jak podejrzewałem, niestety nie wyrobiłem się w terminie :roll: Przepraszam i dziękuję administracji forum, która pozwoliła mi przystąpić do konkursu z minimalnie rozgrzebanym juz Sokołem. Mam nadzieję, że w "zwykłym" forum,a nie konkursowym mój Sokół będzie miał równie dużą i serdeczną widownię :notworthy:

Wszystkiego najlepszego w Nowym 2012 Roku !

Oby modelarsko ( i nie tylko) był przynajmniej równie udany co obecny rok :) :) :)
marcin1323

Postprzez marcin1323 » Pią Sty 13, 2012 7:58 pm

...żeby nie było, że nic nie robię, to cichaczem (ciii...) kilka fotek wrzuce :twisted:

Image
ImageImageImage
ImageImageImage
marcin1323

Poprzednia

Wróć do Warsztat - lotnicze

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości