Mi-14 PŁ "1010", 1:72, Hobby Boss + Armory

Relacje warsztatowe z budowy modeli lotniczych.

Re: Mi-14 PŁ "1010", 1:72, Hobby Boss + Topgun

Postprzez RobRoy1 » Wto Paź 15, 2013 9:26 pm

A dziękuję :piwo:
Tymczasem ostatnia sesja przed zamknięciem tzn. zamontuję teraz diodę czerwoną w kabinie nawigatora i białą na pace, kable wyjdą przez luk zaznaczony na ostatniej fotce (który sobie wytnę) i stamtąd kable będą wyglądały jak w naturze tzn. podłączone do ładowania w płycie lądowiska :) . Wyciąłem też otwór na luk do komory bombowej i otwór na blok magnetoczuły. Wkleję go po dopasowaniu łódek i tyłu.
Chyba, ze jeszcze mój mentor coś wynajdzie i zamkniecie się opóźni :roll: :)

Image

Image

Image

Image

Image

Image

cdn...
"Chcę, żebyście zapamiętali, że żaden skur.... nie wygrał wojny, umierając za swoją ojczyznę. Wygrywa się ją, sprawiając, by tamci skur... umierali za swoją". G.Patton
Awatar użytkownika
RobRoy1

Miejscowość: Wrocław

Postprzez RobRoy1 » Pon Paź 21, 2013 8:11 pm

uff... Mariusz zezwolił na zamykanie kadłuba :D
Pozostało zgodnie z tym co mówiłem wczepić oświetlenie. Ale jednak zamiast kombinacji z niebieskim, żółtym itp. wrzuciłem dwa białe, jedno do kabiny nawigatora, drugie do paki, przyklejone do sufitu wkomponowały się w szereg kabli, które tam się znajdują. Kable od oświetlenia będą wychodziły przez luk służący do ładowania akumulatorów i wchodziły do miejsca ładowania na podstawce. Fotka poniżej zrobiona bez lampy z ręki więc jest lekko nieostra, następnym razem użyję statywu.
Zatem Mi-14 by night :)

Image

I w dzień z oświetleniem:

Image

PS. A prace odbywały się pod czujnym okiem strażnika, leżącego w pudełku po Mi-17 z jakąś tam instrukcją :D

Image

cdn...
"Chcę, żebyście zapamiętali, że żaden skur.... nie wygrał wojny, umierając za swoją ojczyznę. Wygrywa się ją, sprawiając, by tamci skur... umierali za swoją". G.Patton
Awatar użytkownika
RobRoy1

Postprzez RobRoy1 » Pon Lis 18, 2013 10:25 pm

Kolejnych kilka fotek. Tym razem wystrugałem sobie blok 10 stacji hydroakustycznej i umieściłem sobie ją na koniec w wózeczku w którym będzie stała. Pozostał jeszcze przewód, ale to w późniejszym czasie.

Image

Image

Image

Image

CDN...
Awatar użytkownika
RobRoy1

Postprzez RobRoy1 » Śro Kwi 23, 2014 3:08 pm

Wątpiącym przywracam nadzieję :D
Po kilku miesiącach poszukiwań nabyłem w jednym z niemieckich sklepów nieprodukowaną już konwersję do Mi-14 (Armory). Był plan strugania łódek od podstaw, ale zdecydowałem się na wariant z konwersją, która została przeze mnie nieco przerobiona. Z modelu odciąłem spód i boki w kabinie pilotów. To samo z podłogą w kabinie pilotów. Tą z modelu odciąłem, a elementy wcześniej wykonane dokleiłem do podłogi z konwersji. Przydało się przy tym trochę szpachli, żelu loctite i profili. No i zgodnie z oryginałem w miejscu łączenia przykleiłem imitację taśmy. Będą jeszcze nity z HGW, ale to dopiero po psiknięciu podkładu. I w sumie spód został wyprowadzony. Teraz zabieram się za wyprowadzanie góry, gdzie wstępnie powycinałem otwory luków, które będą otwarte. Jak to zrobię to czas na komorę i podwozie. Dzisiaj dostałem "kilka" fotek komory i podwozia, to akurat będę miał czas na zapoznanie się z nimi :)

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Pozdrawiam
cdn...
Awatar użytkownika
RobRoy1

Postprzez Jakub Chowaniec » Śro Kwi 23, 2014 3:37 pm

Witamy z powrotem - wśród żywych :twisted:
Kawał modelarskiej roboty, a końca jeszcze nie widać. Trzymam kciuki :!:
Image
Image
Jakub Chowaniec

Miejscowość: Żabnica

Postprzez RobRoy1 » Pon Kwi 28, 2014 5:58 pm

Koniec gdzieś tam jest, ale sam go nie widzę :D . Ambitnie założyłem, że będzie to data 31.12.2014 ;o)
Tymczasem powoli wyprowadzam górę pod montaż WR-14, silników, AI-9, masy kabli itp. Zrobiłem nową ściankę oddzielającą, nową podłogę pod silniki i dodatkową pod blok hydrauliki i AI-9.

Image

Image

Pozdrawiam
cdn...
Awatar użytkownika
RobRoy1

Postprzez Nużek » Pon Kwi 28, 2014 7:59 pm

Nie lepiej od podstaw cały model wystrugać? Po co kupować wypraski hehe. Super robota, detal niesamowity. Jak ty to ogarniasz? :)
Jedyna rzecz w której się odnajduję to bałagan :)
Nużek

Postprzez RobRoy1 » Pon Kwi 28, 2014 8:54 pm

Nużek napisał(a):Jak ty to ogarniasz?

mam swojego mentora, który cyklicznie zasypuje mnie fotkami, a reszta to już zwykłe kopiowanie ;o)
Awatar użytkownika
RobRoy1

Postprzez RobRoy1 » Wto Kwi 29, 2014 4:05 pm

Wziąłem się za dorobienie ścianek znajdujących się pomiędzy silnikami i kolejnej wyprofilowanej znajdującej się pomiędzy silnikami, a przekładnią główną. Przypomniałem sobie, że w Mi-24 są podobne, jak się okazało po małych przeróbkach i zmianie profilu pasują idealnie. Zrobiłem też przedłużenie wlotu powietrza, a z racji tego, że w zasadzie będzie niewidoczny więc specjalnie się do niego nie przykładałem :)

Image

Image

Image

cdn...
Awatar użytkownika
RobRoy1

Postprzez RobRoy1 » Wto Maj 06, 2014 7:42 pm

Tym razem skończyłem zabawę z komorą bombową. Ta od Armory delikatnie mówiąc jej nie przypominała. Podorabiałem trochę drobiazgów (instalacje ppoż., kable, światła, luki itp.) i wyszło jak na fotkach. Pozostało potraktować ją washem, który będzie pełnił w tym przypadku rolę środka antykorozyjnego :)

Image

Image

Image

Image

Image

cdn...
Awatar użytkownika
RobRoy1

Postprzez marek d » Wto Maj 06, 2014 8:18 pm

Zupełnie nie wiem co robisz :shock: , ale bardzo mi się podoba. :notworthy:
Pozdrawiam Marek - sklejacz fabrycznych części, do samodzielnego montażu.
CV
Awatar użytkownika
marek d

Miejscowość: Oborniki Wlkp.

Postprzez RobRoy1 » Wto Maj 06, 2014 8:44 pm

marek d napisał(a):Zupełnie nie wiem co robisz :shock: [...]

Mi-14 PŁ n/b 1010 :D
Awatar użytkownika
RobRoy1

Postprzez Artur Domański » Śro Maj 07, 2014 5:35 am

O drżyjcie narody
Kawał dobrej nikomu nie potrzebnej roboty :)
Jeśli coś może pójść nie tak, to pójdzie w najgorszym momencie.

Ciągle coś dłubię
Awatar użytkownika
Artur Domański
Site Admin

Miejscowość: Włocławek

Postprzez Jaho » Śro Maj 07, 2014 8:51 am

marek d napisał(a):Zupełnie nie wiem co robisz , ale bardzo mi się podoba.

Mam dokładnie to samo uczucie.
"Cholerka wie, co towszystko jest, ale wygląda zajefajnie. :)
Artur Domański napisał(a):Kawał dobrej nikomu nie potrzebnej roboty

O, tak bym nie powiedział. Ja podziwiam. :notworthy:
Awatar użytkownika
Jaho

Miejscowość: Śląskie

Postprzez RobRoy1 » Śro Maj 14, 2014 7:07 pm

Artur Domański napisał(a):O drżyjcie narody
Kawał dobrej nikomu nie potrzebnej roboty :)

Jak całe modelarstwo :mrgreen:

Cieszę się, że się podoba ;o)

A tak przy okazji bawię się teraz z komorami podwozia, na pierwszy ogień podwozie główne, na górę przyjdzie jeszcze blaszka, a wokół pojemników na pływaki obejmy.

Image

Image

cdn...
Awatar użytkownika
RobRoy1

PoprzedniaNastępna

Wróć do Warsztat - lotnicze

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość