Nakajima A6M2-N Fighter (Rufe) (1:48, tamiya)

Relacje warsztatowe z budowy modeli lotniczych.

Re: Nakajima A6M2-N Fighter (Rufe) (1:48, tamiya)

Postprzez Jaho » Czw Lut 02, 2012 7:14 pm

Ja się przyglądam, bo lubię ten samolot i ciekawy jestem jak Ci wyjdzie. Mam tylko wrażenie, że czytasz instrukcję od końca? ;o)
Awatar użytkownika
Jaho

Miejscowość: Śląskie

Postprzez Wojtex100 » Czw Lut 02, 2012 11:45 pm

Przemyślałem to i raczej nie gra większej roli czy najpierw pomaluję silnik czy kokpit, albo może owiewkę. Zupełnie osobne elementy. ;)

Wracając do warsztatu-etapy budowy kokpitu i na koniec fotka gotowego.

Image

Image
Awatar użytkownika
Wojtex100

Postprzez traczyk » Pią Lut 03, 2012 8:33 am

Mnie akurat Twój "Rufe" słabo interesuje. Ale koledzy deklarowali większe zainteresowanie. Wielkiego doświadczenia raczej nie masz. Więc jeśli chcesz coś skorzystać z ich rad, to przynajmniej zadbaj o to, by na zdjęciach coś było widać. Ale jeśli na każdą radę masz gotową odpowiedź w rodzaju: "Kleiłem już dwa razy, na każdą owiewkę ze 4 kropelki w różnych miejscach i jest idealnie." czy "Przemyślałem to i raczej nie gra większej roli czy najpierw pomaluję silnik czy kokpit, albo może owiewkę.", to może od razu zrób pokaz tego, co tam sobie ulepiłeś w ciszy i spokoju. Bez zawracania nikomu niepotrzebnie głowy. Bo jeśli liczysz tylko na: " Nie pogardzę zdjęciami, mogą być to fotki z zero.", to poradzę ci byś na początek nauczył się korzystać z wyszukiwarek internetowych. To można zrobić samemu, nie potrzebna do tego wiedza i czas bardziej doświadczonych kolegów.
traczyk

Postprzez Wojtex100 » Pią Lut 03, 2012 10:11 am

Przyjmuję wszystko z pokorą. Tak więc od początku:
Zdjęcia są jakie są, wczoraj było dość pochmurno niestety, będę do tego przykładał większą uwagę.
Po drugie chętnie wysłucham rad na co przykleić owiewkę (najlepiej nie lakier bezbarwny, chyba że jest taka konieczność) ale bez urazy, wygodniej byłoby gdyby post brzmiał "nie przyklejaj owiewki na x, przyklej na y"]
Po trzecie gdy maluję pędzlem to raczej nie ma znaczenia kiedy przykleję owiewkę, a kokpit i silnik instrukcja każe wykonać na samym początku.
Po czwarte co do malowania kokpitu o którego zdjęcia prosiłem, wpisuję w google "cockpit a6m2 zero (albo a6m2n rufe) i wyskakuje milion zdjęć, każde inne i na dodatek pewnie 3/4 zupełnie innych samolotów. Dodam że bardzo pomógł mi jeden z modelarzy wysyłając mi na maila mnóstwo, ale to mnóstwo zdjęć zero i rufe. Bardzo mu za to dziękuję. :D
W żadnym wypadku nie chcę aby ta wypowiedź miała negatywny wydźwięk, oczywiście pomimo tego co napisałem wyżej postaram się na przyszłość poprawić to, co można mi zarzucić. :)
Awatar użytkownika
Wojtex100

Poprzednia

Wróć do Warsztat - lotnicze

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość