Hellcat Mk. I Eduard 1:48

Relacje warsztatowe z budowy modeli lotniczych.

Re: Hellcat Mk. I Eduard 1:48

Postprzez BOMI21 » Czw Mar 15, 2012 8:33 pm

Powstaniec_44 napisał(a):Hmmm zagłówek w kabinie pilota na pewno w tym kolorze???
Jak miałbym się czepiać to jeszcze kolor wydechów trochę nie gra i na brzuchu maszyny widać ubytki w farbie (prześwituje goły plastik).
Czego już nie da się poprawić to srebrzące się kalki na śmigle na kadłubie (napisy eksploatacyjne w okolicy kabiny)
Spróbuj go jeszcze washem potraktować :)

Tak, zagłówek jeszcze mam pomalować, natomiast ubytki to moja próba zrobienia zadrapań farby. Coś nie tak jest z kalkami w zestawie - doskonałe cartografy jakoś dziwnie się zachowywały - numery boczne i znaki przynależności narodowej się pomarszczyły
pod wpływem płynu do kalek Tamiya, tak samo małe napisy ekspolatacyjne, które nie chciały w ogóle przestać się srebrzyć - moim poprzednim modelu Mig-21 Mf kalki robiłem w IDENTYCZNY sposób i problemów nie sprawiały. Dziwne. :x
Awatar użytkownika
BOMI21

Miejscowość: Opole

Postprzez BOMI21 » Czw Mar 15, 2012 8:39 pm

Wnioski na przyszłość:
-kupić mr surfacer, by farba nie odchodziła
-kupić (być może) płyn do kalek microscale (używam Tamiya mark fit - dziwne daje rezultaty)
-nie śpieszyć się z malowaniem :oops:
-robić model z dodatkami żywicznymi itd itp, bo nie ma zainteresowania warsztatem :cry:
Awatar użytkownika
BOMI21

Postprzez Powstaniec_44 » Czw Mar 15, 2012 10:44 pm

eee nie trzeba od razu żywic kłaść żeby ludzi przyciągnąć. Wiele osób obserwuje ale nie pisze uwierz mi :) Pod kalki żeby się nie srebrzył najlepiej kłaść lakier bezbarwny błyszczący (ja używam sidoluxu do podłóg :) )
Co do reszty spostrzeżeń się zgadzam :)

Wstawisz model na galerię to zobaczysz odzew :)
Awatar użytkownika
Powstaniec_44

Postprzez BOMI21 » Pią Mar 16, 2012 3:26 pm

jej, przecież używam sidoluksu! Wyjątkowo model został 2x potraktowany sidoluksem, bo bałem się, że pasy inwazyjne się uszkodzą...
Czy mimo to płyn renomowanej firmy tamiya nie nadaje sie do niczego? Nie wiem. Porównałem wczoraj tego hellcata z moim poprzednim migiem-21, który był też traktowany sidoluksem, a kalki płynem Tamiyi i na tamtym absolutnie żadna kalka się nie srebrzy... :mrgreen:
Awatar użytkownika
BOMI21

Postprzez Rafhart » Pią Mar 16, 2012 4:03 pm

Moim zdaniem za mało Sidoluxu , Sidolux wypełnia przerwy między "ziarenkami" farby i kalka się nie "srebrzy"
Po prostu musisz mieć gładką powierzchnie na modelu, czasem to kilka lub kilkanaście warstw sido.
Co do odrywania się farby to :
1. Przejechać papierem ściernym 1500-2000
2. Umyć model w płynie do naczyń przed malowaniem.

Jeśli chodzi o oglądalność to masz ok. 700 wejść.
Nie powiedziane że jak będziesz robił coś z żywicą będziesz miał 1400 wejść. ;)
Awatar użytkownika
Rafhart

Miejscowość: Inowrocław

Postprzez BOMI21 » Pią Mar 16, 2012 4:15 pm

Dziękuję za pomoc Rafthart. Najwidoczniej to właśnie wina sido. Jednakże maluję farbami Gunze serii H oraz Pactrami i zauważyłem,że czasami Pactry po nałożeniu mają właśnie "ziarenkowatą" powierzchnię. Dodam, że farby leję prosto z pojemniczka, bez rozcieńczania, ale z farbami Gunze,
Tamiya oraz Model Master to żadnych problemów z powierzchnią nie mam. Dzięki! :notworthy:

PS. Ramki myję detergentem.
Awatar użytkownika
BOMI21

Postprzez BOMI21 » Sob Mar 17, 2012 5:48 pm

Awatar użytkownika
BOMI21

Postprzez Robson » Sob Mar 17, 2012 9:15 pm

BOMI21 napisał(a): Dodam, że farby leję prosto z pojemniczka, bez rozcieńczania, ale z farbami Gunze,
Tamiya oraz Model Master to żadnych problemów z powierzchnią nie mam. Dzięki! :notworthy:

.

Żadne farby nawet Vallejo Air nie nadaja sie do malowania aerografem do bezposrednio ze słiczka ,wszystkie nalezy rozcienczac i tu może byc problem .
Pozdrawiam Robert Ostrowski

Image
Robson

Miejscowość: ŁOMŻA

Postprzez BOMI21 » Sob Mar 17, 2012 9:38 pm

Dobrze. Przy następnym projekcie zacznę rozcienczac farby i zobaczymy, co z tego wyjdzie.
Awatar użytkownika
BOMI21

Poprzednia

Wróć do Warsztat - lotnicze

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości