Ar 196A 1/48 Italeri

Relacje warsztatowe z budowy modeli lotniczych.

Ar 196A 1/48 Italeri

Postprzez Abaddon89 » Sob Mar 03, 2012 1:24 am

Witam, jest to mój drugi model robiony na tym forum. Model planowany był jako zrobi się w końcu na luzie jak najdzie "wena" i można powiedzieć że naszła. Dokładnie rzecz biorąc moja Ukochana (fundatorka tego o to modelu) postawiła ultimatum "nie zrobisz tego następnego nie będzie" termin mija 25/04/br, wypadają mi około 2-3tyg prac nad tematem więc już zaczynam. Projekt ma najwyższy priorytet przynajmniej do momentu złożenia całości i nałożeniu podkładu(wtedy będzie już możliwość negocjacji). Model będzie praktycznie z pudła pewny dodatek to zestaw z karabinem pokladowym od quick bost'a.
Teraz szybki in-box:

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Kusi mnie zarówno malowanie A-5 z 2/Sagr. 125 z Krety, 1941 jak i A-2 z Auxiliary Cruiser Vidder (HSK-3), październik 1941
Instrukcję ze schematami malowania mozna znaleść tu.
Pozdrawiam
Marek
Abaddon89

Re: Ar 196A 1/48 Italeri

Postprzez Rafhart » Nie Mar 04, 2012 7:33 am

Kibicuje , i czekam na relację.
Awatar użytkownika
Rafhart

Miejscowość: Inowrocław

Re: Ar 196A 1/48 Italeri

Postprzez Abaddon89 » Wto Mar 13, 2012 12:45 am

Nie miałem w tygodniu za bardzo czasu zabrać się za model więc starałem się odrobić lekcje w kwestii teoretycznej.
Producent dla samolotu z krety podaje błędną wersje ponieważ A-5 produkowany był od 1943, a przedstawiana maszyna jest z 1941.
Zaproponowane malowanie przez Italeri jest poprawne zdjęcie i opis samolotu znalazłem przy okazji wrzucę, kusi mnie zrobienie innego samolotu z tej jednostki 7R+GK ponieważ ma on trójbarwny kamuflaż co uatrakcyjni model :D tylko musiałbym samodzielnie nanieść zmianę w oznaczeniu... Natomiast potwierdzenia malowania z krążownika pomocniczego "Widder" nie z
nalazłem jedynie wzmiankę, że zaokrętowane na nim były He-114 brak wzmianki o Ar-196, a tym bardziej o malowaniu w barwach Francuskiej Marynarki. W monografii jest plansza w takim malowaniu ale z "Kometa" więc ewentualnie to biorę pod uwagę. Jeżeli ktoś mogłby mnie poratować dodatkową wiedzą będę wdzięczny :D
Wracając do samego modelu dziś udało mi się wreszcie ruszyć większość elementów kabiny wyciętych z ramek i obrobionych dla laika takiego jak ja :mrgreen: wszystko ładnie wygląda no może poza śladami po wypychaczach od wewnątrz ścianek kabiny :(

Image

a teraz "całość" kabiny na sucho ,
Image

Jutro planuję spróbować waloryzować orczyk przy pomocy pasków wyciętych z puszki, może jeszcze coś postanowię spróbować wymioenić zobaczymy jak mi to będzie szło ;o)
Pozdrawiam
Marek
Abaddon89

Wróć do Warsztat - lotnicze

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości