Airfix 1:72 Supermarine Spitfire Mk Vb

Galerie gotowych modeli lotniczych.

Airfix 1:72 Supermarine Spitfire Mk Vb

Postprzez Wojtex100 » Nie Sty 29, 2012 7:33 pm

Witam. Jest to mój drugi ukończony model (pierwszy z warsztatem i galerią). Nie naklejałem wszystkich kalek na spodzie ponieważ jest to model o charakterze treningowym-przygotowanie do A-6M2 Rufe 1:48 od tamiya, który docelowo ma pójść na półkę.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Uploaded with ImageShack.us

Link do warsztatu:
http://forum.modelarstwo.org.pl/viewtopic.php?f=88&t=49051&p=394001#p394001
Ostatnio edytowany przez Wojtex100, Śro Lut 01, 2012 12:30 pm, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
Wojtex100

Re: Airfix 1:72 Supermarine Spitfire Mk Vb

Postprzez Adamo722 » Pon Sty 30, 2012 6:20 pm

Może to i model treningowy, ale jak już dajesz model na forum do oceny, to wstaw porządne fotki bo po pierwsze na nich nic nie widać a po drugie to na tych fotach wygląda jakby silnik miał wyciek oleju w locie a do tego może się zapalił :roll:, ale pilot był blisko lotniska i jeszcze zdążył na nim wylądować ;o)
Adamo722

Postprzez Wojtex100 » Wto Sty 31, 2012 9:48 am

To nie żaden wyciek oleju. :roll:
Merliny miały tak, że syf wylatywał z silnika gdzie tylko mógł, każdą szczeliną. Tak się akurat złożyło że najwięcej dołem. Fotki faktycznie beznadziejne, przepraszam i spróbuję je w najbliższym czasie poprawić.
Awatar użytkownika
Wojtex100

Postprzez traczyk » Wto Sty 31, 2012 1:24 pm

Wojtex100 napisał(a):To nie żaden wyciek oleju. :roll:
Merliny miały tak, że syf wylatywał z silnika gdzie tylko mógł, każdą szczeliną. Tak się akurat złożyło że najwięcej dołem.

Tak? :shock: Rolls-Royce i syf każdą szczeliną? :( A to badziewiaże z tych głupich Anglików. No popatrz, człowiek się uczy całe życie. :?
traczyk

Postprzez Tomek Pawlukowiec » Wto Sty 31, 2012 2:02 pm

Fajny ten sznurek do prania za kabiną-w sumie praktyczne rozwiazanie, na szczęscie syfy idą głównie dołem więc się pranie nie poprudzi zbytnio :D.

Dałeś czadu z syfieniem, myślałem ze mnie nikt nie przebije w brudzeniu wszystkiego co się da :P
Awatar użytkownika
Tomek Pawlukowiec

Miejscowość: okolica Warszawy

Postprzez Wojtex100 » Wto Sty 31, 2012 9:05 pm

Liczyłem na cieplejsze powitanie. :D
Cóż, faktycznie trochę mi wstyd za "sznurek do prania" ale nie miałem dobrego kawałka ramki do rozciągnięcia bo gdy ćwiczyłem to wszystkie o w miarę dobrej długości pozrywałem. :oops:
Co do okopceń to sugerowałem się warsztatem również spitfire Vb ale z tamiyi-starszy po fachu kolega modelarz dostał za ten model same gratulacje i wyjaśniał że tak właśnie z merlinami było. Z oglądania innych tematów wiem, że kolega traczyk jest jednym z większych ekspertów od spitów więc skoro on się zdziwił na okopcenia a na innym forum wszyscy bili brawo to komu tu wierzyć? :mrgreen:
Dodam jeszcze fotkę:
Image
Fotka pochodzi również z tamtego tematu i nią właśnie posłużył się owy twórca spita żeby uzasadnić ten brud.
Tak czy siak widzę sam, że postęp między tym modelem a corsairem z hobby bossa (moim pierwszym dokończonym modelem) jest ogromny, a ten spit jest pierwszym modelem, z którego jestem w miarę zadowolony. Obiecuję poprawę przy Rufe, ale prosiłbym też o pomoc gdy będę prowadził jego warsztat.
Awatar użytkownika
Wojtex100

Postprzez traczyk » Wto Sty 31, 2012 9:42 pm

Wojtex100 napisał(a):..... to komu tu wierzyć?...

Fotkom wlaśnie, fotkom. Ale... Ja nie powiedziałem, że nie było Spitfrów z brzuchem zalanym olejem. I owszem, bardzo często. Tyle, że raczej nie z każdej szpary, a przede wszystkim z otworów drenażowych. Po to one zresztą były. Smugi "wydalin" układały się w sposób dość charakterystyczny, raz obficiej, raz skąpiej. Raz to był czarny "rzyg", raz oleiste smugi czy strużki. Na pewno nie jest tak, że im więcej tym lepiej. Zdjęć jest od groma, tylko trzeba je przeanalizować i potem to wykorzystać na modelu. Najgorzej jest model ufajdać na maksa, a potem dorabiać legendę. Ktoś tam posłużył się fotką zupełnie innego Spitfira i myślisz, że wszystkie tak wyglądały? A może gdzieś jest zdjęcie Twojego pierwowzoru, i nie tak to wyglądało? Powodzenia w następnych modelach. ;o)
traczyk

Postprzez marek d » Wto Sty 31, 2012 10:49 pm

Wojtex100 napisał(a):Liczyłem na cieplejsze powitanie. :D
.

...no co Ty, nikt Cię w błoto nie wdeptał. Liczyłeś na poklepywanie po plecach, czasem zimny prysznic jest potrzebny żeby się rozwijać. ;o)
Popraw linkę anteny, zrób nowe fotki przy dziennym świetle ( tylko wstaw większe) i jestem pewny że modelik będzie prezentował się lepiej. Powodzenia.
Pozdrawiam Marek - sklejacz fabrycznych części, do samodzielnego montażu.
CV
Awatar użytkownika
marek d

Miejscowość: Oborniki Wlkp.

Postprzez Wojtex100 » Wto Sty 31, 2012 11:16 pm

Szczerze mówiąc nie sugerowałem się konkretnym samolotem-zobaczyłem, że były smugi, więc zrobiłem. :roll: Jeśli mi się uda to mój następny model będzie odwzorowaniem konkretnego egzemplarza. Zdjęcia poprawię jutro z samego rana.
Awatar użytkownika
Wojtex100

Postprzez Tomek Pawlukowiec » Śro Lut 01, 2012 12:25 pm

Nie łam się, już sam fakt, że tu komentuję (nie jestem fanem skali i tematyki) oznacza, że model nie jest fatalny :P. Nie twierdzę, że mój komentarz to zaszczyt dla Ciebie, he he, po prostu zwykle nie zagłebiam się w tematy i nie komentuję dokonań gdy w tytule widzę "1/72" i model z IIWŚ. :)
Awatar użytkownika
Tomek Pawlukowiec

Miejscowość: okolica Warszawy

Postprzez Wojtex100 » Śro Lut 01, 2012 12:36 pm

Oczywiście rozumiem. ;o) Zdjęcia poprawione, choć wciąż nie takie jakie powinny być. Poczytam i poeksperymentuję i następne będą lepsze. Tymczasem zapraszam wszystkich do wątku warsztatowego Tamiya a6m2-n Rufe. :)
Awatar użytkownika
Wojtex100

Postprzez Artur Domański » Śro Lut 01, 2012 1:36 pm

Upaćkałeś go tak jakby cały czas latał w oparach dymu powstałego ze spalania opon
Jeśli coś może pójść nie tak, to pójdzie w najgorszym momencie.

Ciągle coś dłubię
Awatar użytkownika
Artur Domański
Site Admin

Miejscowość: Włocławek

Postprzez Grzegorz2107 » Pią Lut 03, 2012 9:55 pm

Co do okopceń to sugerowałem się warsztatem również spitfire Vb ale z tamiyi-starszy po fachu kolega modelarz dostał za ten model same gratulacje i wyjaśniał że tak właśnie z merlinami było.

Nie pamiętam takiego modelu Spitfire, żeby były tylko gratulacje... :lol:

Ten sznurek anteny po prostu usuń. W 1941 nie było w jednostkach bojowych Spitfire wyposażonych w radio z anteną drutową ciągniętą do steru kierunku.

traczyk napisał(a): Tyle, że raczej nie z każdej szpary, a przede wszystkim z otworów drenażowych.

Brudzenie Spitfire to zadanie wymagające sporej wiedzy. Jest tak jak Krzysztof pisze sporo typowych wycieków oleju, z przewodów odpowietrzających skrzynię korbową, ze sprężarki, ze zbiornika oleju, z mechanizmu zmiany skoku śmigła...Twój wygląda jakby lądował przymusowo na polu obficie nawiezionym naturalnym nawozem.
Pozdrawiam

Na warsztacie:
PZL P.11c Siedlce w stylu vintage
Awatar użytkownika
Grzegorz2107

Miejscowość: Sverige

Wróć do Galeria - lotnicze

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości