Aichi D3A1 Val ZTS Plastyk 1/72

"Czy warto kupić ten model?", in boxy modeli, literatura, prasa, zapowiedzi, nowości itd.

Aichi D3A1 Val ZTS Plastyk 1/72

Postprzez Borys Safonow » Czw Kwi 12, 2007 9:42 am

Pytanko do znawców: jakie wypraski są w środku? Czy to jakiś przepak, warto wydać te kilkanaście zeta?
Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.
Borys Safonow

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Michał Janik » Czw Kwi 12, 2007 9:50 am

Jest to jakaś spiracona kopia Fujimi o nieco "rozmydlonych" detalach etc. Jak masz mniej kasy niż czasu, to pewnie warto rozważyć zakup - jak na odwrót - warto wybrać oryginał i nie trudzić się z wyważaniem otwartych drzwi. PS> Ten temat był jakiś czas temu na Forum, poszukaj, może coś więcej jest tam napisane.
Pozdrawiam - Socjo
to forum jest wyposażone w boską funkcję

"SZUKAJ",

której stosowanie polecam wszystkim, którzy chcą wiedzieć np. "A jak zrobić model???"
Awatar użytkownika
Michał Janik
Dobry Duch PWM

Miejscowość: Warszawa

Postprzez dr_óżdż » Pią Kwi 13, 2007 1:12 am

Powiem od razu: daj sobie spokój. Model nawet dość zachęcająco wygląda w ramkach [niespotykane w ZTS wgłębne linie (ale niektóre mocno rozmyte), nieźle odwzorowany silnik itd.], ale to jest po prostu szajs. Najgorzej skopane są płaty - praktycznie nie do spasowania, dolna część jest za cienka o prawie milimetr, a linie podziału na krawędzi natarcia jednego ze skrzydeł przesunięte o tyleż samo, jamki skurczowe, za duże otwory na golenie podwozia, koła "zintegrowane" z owiewkami jak w RWD-5, tragiczne bomby, o wnętrzu kabiny nawet nie ma co mówić...
Robiłem go rok temu - na przetarcie po długiej przerwie. O mało się nie zniechęciłem do modelarstwa. :evil:
Pozdrawiam,
Michał
Awatar użytkownika
dr_óżdż

Miejscowość: Góry Sowie

Postprzez Ame-iro » Sob Kwi 14, 2007 1:36 am

I jeszcze do tego wszystkiego fatalna kalkomania.Moim zdaniem nie wart uwagi...
pozdrawiam,
Marcin
Image
Ame-iro

Miejscowość: Częstochowa

Re: Aichi D3A1 Val ZTS Plastyk 1/72

Postprzez Martinus » Nie Lut 15, 2015 5:28 pm

Dzień dobry. Moim skromnym zdaniem model jest dość fajny. Nie dawno go sklejałem i posiadam dobre wrażenia.
Myślę że jak masz chęć na sklejenie takiego modelu warto go zakupić.PS Kalkomanie są stosunkowo solidne. :D ;o)
Martinus

Re: Aichi D3A1 Val ZTS Plastyk 1/72

Postprzez marek d » Pią Lut 20, 2015 11:08 pm

Martinus napisał(a):Nie dawno go sklejałem i posiadam dobre wrażenia.

...no to pochwal się w galerii.
Pozdrawiam Marek - sklejacz fabrycznych części, do samodzielnego montażu.
CV
Awatar użytkownika
marek d

Miejscowość: Oborniki Wlkp.

Wróć do Inbox - lotnicze

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości