EDAY 2012 entry kit(s) !!!

"Czy warto kupić ten model?", in boxy modeli, literatura, prasa, zapowiedzi, nowości itd.

EDAY 2012 entry kit(s) !!!

Postprzez BOMI21 » Pią Wrz 28, 2012 9:22 pm

Witajcie,

Jako że jestem na EDAY, mogę zdradzić forumowiczom ( tym, których nie ma tutaj), jakie entry kit dostają uczestnicy. Miała być niespodzianka, spamowano zdjęciami matryc do robienia tych zestawików, ale wyszło jak zawsze. Eduard (producent tych zestawów) nie popisał się w tym roku zbytnio. Więc zaczynamy.

Są dwa entry kits. :roll:

Pierwszy to zwykły Mig-21 w skali 1:144. Taki, jak rok wcześniej :? . Zmieniono tylko malowanie. Moim zdaniem - na niezbyt ciekawe. Jedyne malowanie to "BUNNY FIGHTER" - jasnoniebieski z zielonymi powierzchniami dolnymi z artworkami na górnych powierzchniach skrzydeł oraz obu stronach ogona, na których E-BUNNY trzyma rakietę lub wyrzutnię UB-16. Uzbrojenie producent proponuje w "marchewkowy" schemat. Przednia cześć rakiet (oraz zbiornika podkadlubowego na paliwo) jest pomarańczowa, tylna cześć - na zielono, ze niby udaje marchewkę :shock: . Na pomarańczowo trzeba pomalować także stożek oraz pola dielektryczne. Tam, gdzie mig powinien mieć numer taktyczny - biała strzała złamaną na kształt litery Z. Jako oznaczenia przynależności narodowej mamy użyć kokardy czeskiej w stylu low-visibility lub... dwóch skrzyżowanych marchewek. Na garbie kadłuba pomarańczowy ( z czarną obwódką) napis "BUNNY FIGHTER" po obu stronach. Lotki na skrzydłach na srebrno. Ogólnie nic ciekawego, szczególnie, ze maski i blaszki trzeba dokupić samemu. Koszt dodatków ok. 20 zł. Czysty zysk producenta. A, ramki kadluba wtryśnieto w kolorze jasnoniebieskm. :shock:

Drugi zestaw. Spitfire LF Mk. IXE w skali 1:144 . Malowanie - cały aluminiowy z niebieskim smigłem i czarnymi łopatami oraz polem antyodblaskowym przed kabiną. Wzdłuż kadłuba cienka, także w kształcie litery Z strzała. W kolorze czerwonym. Znaki przynależności narodowej - czeskie (czechosłowackie?) kokardy. Malowanie z roku 1946-1948. Dodatki tez kosztują 20 zł . Kabiny nie ma. :shock:

Mam nadzieję, ze nie przynudziłem. W sobotę wieczorem lub w niedzielę rano wstawię zdjęcia. Oraz oba modele na Allegro. :twisted:
Awatar użytkownika
BOMI21

Miejscowość: Opole

Re: EDAY 2012 entry kit(s) !!!

Postprzez ZzB » Pon Paź 01, 2012 3:36 pm

BOMI21 napisał(a):Jako że jestem na EDAY, mogę zdradzić forumowiczom jakie entry kit dostają uczestnicy.

Hej.
...a ja nie dostałem żadnego.
Może dlatego, że pojawiłem się dopiero w piątek z rańca (i zabrakło ;P)
A może dlatego że wystawiałem się w pływadłach i "samolociarze" mnie świadomie pominęli jako profana (;P)
W każdym razie nie nastawiałem się na entry-kit'a więc nie czuję się poszkodowany.

Natomiast impreza mi się podobała
Rozmach kosmiczny : odgrodzono pół podziemnego parkingu (BTW - bardzo fajny pomysł na pozyskanie przestrzeni, chociaż oświetlenie mogło być lepsze). Żadnych opóźnień - jak podsumowanie miało być o 13 to BYŁO. No i przebiegło błyskawicznie - moja Ślubna która zwykle nudzi się wtedy niemiłosiernie była mile zaskoczona.
BTW - ponad 1000 modeli zgromadzonych w jednym miejscu rzadko się spotyka.

Pozdrowionka
ZzB
ZzB

Miejscowość: Reda k/Gdyni

Re: EDAY 2012 entry kit(s) !!!

Postprzez BOMI21 » Pon Paź 01, 2012 4:38 pm

ZzB napisał(a):
BOMI21 napisał(a):Jako że jestem na EDAY, mogę zdradzić forumowiczom jakie entry kit dostają uczestnicy.

Hej.
...a ja nie dostałem żadnego.
Może dlatego, że pojawiłem się dopiero w piątek z rańca (i zabrakło ;P)
A może dlatego że wystawiałem się w pływadłach i "samolociarze" mnie świadomie pominęli jako profana (;P)
W każdym razie nie nastawiałem się na entry-kit'a więc nie czuję się poszkodowany.

Natomiast impreza mi się podobała
Rozmach kosmiczny : odgrodzono pół podziemnego parkingu (BTW - bardzo fajny pomysł na pozyskanie przestrzeni, chociaż oświetlenie mogło być lepsze). Żadnych opóźnień - jak podsumowanie miało być o 13 to BYŁO. No i przebiegło błyskawicznie - moja Ślubna która zwykle nudzi się wtedy niemiłosiernie była mile zaskoczona.
BTW - ponad 1000 modeli zgromadzonych w jednym miejscu rzadko się spotyka.

Pozdrowionka
ZzB

Witaj,

Mam podobne zdanie o EDAY. Impreza była dobrze zorganizowana, dużo miejsca, dużo modeli. I ta GIEŁDA - masakra. Kupiłem sobie kalkomanie. Ale widziałem ludzi, którzy biegali z siatami wypelninymi modelami o wartości nawet powyżej 1000 zł. :evil: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
BOMI21

Miejscowość: Opole

Wróć do Inbox - lotnicze

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości