[INBOX] Cauldron CR.714 C.1 Cyclone - 1/72 RS Models

"Czy warto kupić ten model?", in boxy modeli, literatura, prasa, zapowiedzi, nowości itd.

[INBOX] Cauldron CR.714 C.1 Cyclone - 1/72 RS Models

Postprzez alex_stela » Czw Paź 11, 2012 10:21 pm

Wiadomość, że wreszcie ukaże się nowy model CR.714 w skali 1/72 bardzo mnie ucieszyła. Stary zestaw Hellera ma już ponad 30 lat i jest raczej niedostępny, zaś jego polskie, nieudolne kopie (ostatnio pod szyldem Mistercrafta) są co najwyżej podłą bazą wyjściową do zbudowania czegoś "cauldronopodobnego" dla doświadczonych modelarzy.

Po kilku miesiącach oczekiwania model wreszcie pojawił się w sklepach. Nie miałem wcześniej styczności z modelami czeskiego RS Models, ale temat na tyle mnie zainteresował, że zamówiłem. Pomyślałem, że ok. 60 zł za czeskiego short-runa dałem nie raz i jakoś nigdy nie żałowałem, więc pewnie tym razem nie będzie inaczej. Dzisiaj model przyszedł (a w zasadzie listonosz przyniósł). Postanowiłem więc podzielić się z modelarską bracią wiedzą o zawartości pudełka.

Samo pudełko wygląda tak:

Image

Nic specjalnego, choć szachownica na pudełku nowego modelu zawsze cieszy.

Z tyłu znajduje się instrukcja malowania. Do wyboru mamy 5 schematów, w tym 3 maszyny polskich dywizjonów we Francji z 1940 r., jedno malowanie fińskie z 1941 r. i jednego Cyclone w barwach niemieckiej Luftwaffe.

Image

Pudełko nikczemne, czyli otwierane z boku. W środku owego nikczemnego pudełka znalazłem niezbyt obficie wypełniony woreczek foliowy:

Image

Wypakowałem z folii wszystkie części i zrobiłem zdjęcie:

Image

Tak, to wszystko. 35 części z beżowego plastiku oraz 3 części przezroczyste. Przetrząsnąłem jeszcze pudełko w poszukiwaniu choćby maleńkiej blaszki bądź małej części żywicznej, ale najwyraźniej moje oczekiwania przerosły rzeczywistość...

Przyjrzyjmy się zatem owym wypraskom:

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Kalkomania przyzwoita, choć nie lubię takiego "upychania" na małym arkuszu:

Image

Instrukcja formatu A5, dość czytelna. Na plus ładne rysunki i dokładne opisanie kolorów poszczególnych elementów. Schematów malowania brak, ale te z pudełka powinny wystarczyć.

Image

Image

Generalnie: taki trochę lepszy Heller. Gdyby kosztował ok. 40 zł, to byłbym nawet zadowolony. ;o)
Do planów nie przykładam, bo nie mam (może to i dobrze). :D Pasowania części "na sucho" też się nie podejmuję, ale jakiejś rewelacji raczej się nie spodziewam. Na razie idzie do szafy i czeka, aż ktoś się zlituje i zrobi do niego blaszki.
JUŻ SKOŃCZONE

Na warsztacie:
Avro Vulcan B.2 1/72 (AFX) 30%; Spitfire Mk.Ia 1/72 (TAM) 20%; Folland Gnat 1/72 (AFX) 50%.
Awatar użytkownika
alex_stela

Miejscowość: Śląsk Cieszyński

Re: [INBOX] Cauldron CR.714 C.1 Cyclone - 1/72 RS Models

Postprzez crustian » Czw Paź 11, 2012 10:54 pm

A do szafy czy się zabierasz za niego?
Nigdy nie kłóć się z głupim, bo postronni nie zauważą różnicy.
Image Inowrocławskie Stowarzyszenie Modelarzy Redukcyjnych
Awatar użytkownika
crustian

Miejscowość: Inowrocław-Hohensalza/Arrasate-Mondragon

Postprzez alex_stela » Czw Paź 11, 2012 11:59 pm

crustian napisał(a):A do szafy czy się zabierasz za niego?

alex_stela napisał(a):Na razie idzie do szafy i czeka, aż ktoś się zlituje i zrobi do niego blaszki.

8-)
JUŻ SKOŃCZONE

Na warsztacie:
Avro Vulcan B.2 1/72 (AFX) 30%; Spitfire Mk.Ia 1/72 (TAM) 20%; Folland Gnat 1/72 (AFX) 50%.
Awatar użytkownika
alex_stela

Miejscowość: Śląsk Cieszyński

Postprzez pio-trek » Sob Paź 13, 2012 12:37 am

Model jakoś nie rzuca na kolana ale chyba jednocześnie cieszy kolejny nowy model w polskich barwach. Te wszystkie czeskie short runy z blaszkami czy bez są ciut za drogie jak na polski rynek ale jak na czeskie realia to chyba całkiem do przyjęcia. Kto będzie chciał go mieć w kolekcji to te 60zł i tak zapłaci. Alternatywy dobrej nie ma i pewnie szybko nie będzie.
pozdrawiam, Piotr Murawski
"3 razy przymierz, raz sklej"
Awatar użytkownika
pio-trek

Miejscowość: Warszawa

Wróć do Inbox - lotnicze

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość