Dirty Cvevy Fleetline amtertl 1/25

Galerie gotowych modeli pojazdów cywilnych.

Dirty Cvevy Fleetline amtertl 1/25

Postprzez mzzmichal » Wto Sty 18, 2011 6:18 pm

Przedstawiam wam mój model, amerykańską warszawę :lol: . Po wielu wypowiedzianych słowach na "K" udało mi się go złożyć :evil: . Bolączką tego modelu jest dopasowanie części. Niestety nie ma jednego elementu z układu kierowniczego, co zresztą widać na zdjęciach podwozia. Element brakujący nachodził na miskę olejową. Maskę oraz grill bardziej już nie mogłem znaczy się nie chciałem dopasować. Tylnie światła bym wy&*%lił :evil: . Tylni zderzak oraz rejestracja specjalnie krzywo przyklejone.

Model lekko przybrudzony. Dlaczego? Chciałem na początku zrobić czysto jak by wyjechał przed chwilą z fabryki. Nie wyszedł mi lakier. Kasta była dwa razy malowana, moczona w krecie między malowaniami. Pierwszy lakier nie nadawał się na nic. Obejrzałem trochę zdjęć na necie tego auta w realu i postanowiłem trochę go przybrudzić. Jeszcze do końca nie opanował techniki malowania aero. Za drugim malowaniem położyłem 3 warstwy light blue i dwie cienkie lakieru modelmaster gloss. Była mała polerka papierami 2400 i 4000.

Pierwszy raz okablowałem model :cool: .
-przewód paliwowy z pompy paliwowej do gaźnika
-kabel próżniowy w odwrotną stronę
-kabel z cewki do rozdzielacza
-oraz z rozdzielacza 6 kabli do świec

Wnętrze schludnie, prosto z pudła, kolor mieszany z kilku farbek. Nad wnętrzem nie chciałem pracować, zależało mi na wyglądzie zewn.

Wątku warsztatowego nie poprowadziłem bo nie chciałem. W między czasie zacząłem z nerwów na cheviego składać mercurego.

Mam trochę mieszane uczucia co do wykonania. Z jednej strony jestem zadowolony, z drugiej wiem że mógbłym go zrobić o wiele lepiej. Wiem że stać mnie na więcej.

Proszę o szczere komentarze.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Jeszcze dwa warsztatowe zdjęcia się znalazły:

Image
Image

Jutro niestety opuszczam nasz kraj na jakiś okres i jadę pracować :neutral:
Ostatnio edytowany przez mzzmichal, Wto Sty 18, 2011 8:47 pm, edytowano w sumie 1 raz
mzzmichal

Postprzez cesiu » Wto Sty 18, 2011 8:53 pm

Skoro chciałeś szczere komentarze to proszę:
Bardzo fajny modelik ale, przynajmniej mnie, rażą nie zbyt dobrze pomalowane srebrne listwy, zwłaszcza chodzi mi tu o "wycieczki" farbą poza listwę. Druga sprawa to czysta przestrzeń nad kołami od spodu i felgi od strony wewnętrznej, pewnie jest to niedopatrzenie, ale koro cały jest przybrudzony, to tam tym bardziej powinien. Ostatnie co mi się rzuciło w oczy to zderzaki, zwłaszcza tylni, a konkretnie te pionowe elementy, ciężko będzie mi wytłumaczyć o co chodzi, ale wyglądają jakby potrzebowały lekkiego wyszlifowania bo krawędzie są jakby lekko wywinięte na zewnątrz, jest tam lekki nadmiar materiału.

Poza tym to na prawdę fajny model. Szkoda trochę, że nie wiadomo jak wygląda wnętrze.

Pozdro
Na warsztacie: Brabham BT44b
Awatar użytkownika
cesiu

Miejscowość: Gliwice

Re: Dirty Cvevy Fleetline amtertl 1/25

Postprzez krzyzak » Pon Paź 10, 2011 9:17 am

Witam Wreszcie jakiś fan amerykańskich samochodów :D Model mi się bardzo podoba. Drobne niedoróbki zawsze są , ale czy to ważne?. Jak mawia mój kolega dyletant się nie pozna , a znawca przemilczy. Zawsze twierdziłem ,że amerykańskie wozy były projektowane przez inżynierów , a nie jak dzisiaj auto projektuje główny księgowy.Co do modelu, to ATM nie jest to f-ma Dragon i czasami trudno coś wyczarować. Jakiego Mercurego robisz? Mam do Ciebie parę pytań technicznych , ale może na maila krzyzak2001@yahoo.com .Pozdrawiam Krzyzak
krzyzak

Miejscowość: Szczecin

Wróć do Galeria - cywilne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości