Belorus 1/35 Plus Model

Galerie gotowych modeli pojazdów cywilnych.

Belorus 1/35 Plus Model

Postprzez jan-kol » Śro Paź 17, 2012 3:19 pm

Witam wszystkich forumowiczów.
Parę słów o mnie. Jestem tutaj nowy, chciałbym przedstawić początki swojej przygody z modelarstwem w skali 1/35. Ogólnie jestem modelarzem kolejowym w skali 1/87, ale po wizycie na konkursie modelarskim w Łasku pod Łodzią, w zeszłym roku, postanowiłem wejść w świat modeli militarnych.

Staram się robić modele z dbałością o detale, do waloryzacji zawsze dokupuję blaszki waloryzujące.
Może w kwestii merytorycznej, jeśli chodzi o militaria, jestem niedoświadczony, moją prawdziwą specjalnością są pojazdy kolejowe i w tej dziedzinie mam największą wiedzę tematyczną.

Na początek model, z którego jestem najbardziej zadowolony, przypomnę, że to jest jeden z pierwszych modeli w tym "nowym światku skali 1/35" :) Słyszałem od kolegi, że jesteście bardzo wymagający, dlatego chętnie zasięgnę i Waszej opinii, a przeglądając to forum mogę z czystym sumieniem stwierdzić, że są tu bardzo uzdolnieni modelarze :)

Zatem miłego oglądania
Marcin

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Do tej koparko-spycharki chcę także dorobić małą dioramkę z akcentem PRL, którą w późniejszym terminie dołożę do tej galerii, tylko muszę znaleźć dobry pomysł na płyty betonowe :)
jan-kol

Miejscowość: Warszawa

Re: Belorus 1/35 Plus Model

Postprzez Biskup » Śro Paź 17, 2012 3:22 pm

Zazdroszczę modelu, bo sam mam ogromną ochotę go zrobić.
Wykonanie też bardzo ładne i witamy na forum.
Awatar użytkownika
Biskup

Miejscowość: Łódź

Postprzez grwojo » Śro Paź 17, 2012 3:46 pm

Po prostu bomba. A łycha to dzieło sztuki. Napisz coś o swojej technice malowania. Gratulacje.
człowiek uczy się przez całe życie.
Awatar użytkownika
grwojo

Miejscowość: Brwinów

Postprzez jan-kol » Śro Paź 17, 2012 4:30 pm

Dziękuję za miłe słowa.
Czy ja wiem czy tutaj jest jakaś technika? :) Ogólnie postanowiłem wypróbować specyfik AK internactive "Worn effects". Najpierw pomalowałem farbami Dust and Rust z Lifecolor, następnie, po wyschnięciu pomalowałem powyższym specyfikiem (jest on rzadki, na modelu potrafi się skroplić w jednym miejscu-nie wiem czy to dobrze, czy nie, nie chciałem przesadzić więć nie dałem go za dużo). Jak podeschło to pomalowałem odpowiednio przygotowaną Tamką (biały plus czerwony). Gdy przestała się lepić, ale może za wcześnie bo po jakiś 5 minutach, nawilżyłem tą powłokę wodą i zacząłem skrobać szpilka, szczoteczką do zębów. Ogólnie powiem Wam, że nie opanowałem do końca tej techniki, może za krótko czekam na wyschnięcie farby zewnętrznej, bo gdy zdrapuję farbę to jakby się nieco rozpuszczała i powoduje blaknięcie matowej farby spodniej, takie przechodzenie spodniej farby kolorem tej zewnętrznej i przez to lekkie zatarcie ostrości między nimi. Tak samo miałem z model Gaz AAA z Miniartu, przez co na pace przetarcia do gołego drewna nie odznaczają się aż tak dobitnie od koloru lakieru. No ale to może błędny pomysł zastosowania farby Old Wood z Panzer Aces Vallejo jako farby spodniej.

Wracając do koparki-gdy już jakoś to zeskrobałem i przeschło, gąbką na przemian z suchym pędzlem dałem przetarcia do gołego metalu za pomocą farby Humbrol 27003, którego na koniec przepolerowałem. Ostatecznie trochę pigmentu z MIG i jest to co widać. Podobnie zrobiłem lemiesz przedni.

Zastanawiam się czy nie lepiej taką technikę stosować na półmatową albo nawet błyszczącą powierzchnię, wydaje mi się, że wtedy wierzchnia farba będzie łatwiej odchodzić. Będę testował:)
jan-kol

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Elephant » Śro Paź 17, 2012 5:21 pm

Witaj,

wspaniały model! Genialnie pomalowany, bardzo mi się podoba! Cieszę się, że trafiłeś do nas na forum.

Pozdrawiam serdecznie,

Paweł
Awatar użytkownika
Elephant

Miejscowość: Jasienica

Postprzez Kuba81 » Czw Paź 25, 2012 3:15 pm

Jak dla mnie to mistrzostwo świata. Malowanie, postarzenie, ubrudzenie nadały modelowi charakteru. Jeszcze raz brawoooo !!!
Awatar użytkownika
Kuba81

Postprzez kadziore » Sob Paź 27, 2012 12:23 am

pełen szacun za ten model. wygląda jakby zjechał z placu budowy.
początkujący modelarz w tej dziedzinie,,,,,,,,,,,,,, ta jasne :D
kadziore

Miejscowość: leszno

Postprzez mikolajdrew » Pon Lis 12, 2012 4:43 pm

no nie mogę wyjść z podziwu... :D u siebie w domu rodzinnym mam taki sam traktor :D
pozdrawiam
mikolajdrew

Miejscowość: Wrocław

Postprzez Hermes » Wto Lis 13, 2012 5:45 pm

Najbardziej podoba mi się pomalowanie tego modelu :)
Naprawdę bosko!
Ile zajęło ci zrobienie??
Awatar użytkownika
Hermes

Wróć do Galeria - cywilne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości