Porsche 911 (996) Carrera 1:24 Italeri

Galerie gotowych modeli pojazdów cywilnych.

Porsche 911 (996) Carrera 1:24 Italeri

Postprzez Gadas_75 » Śro Maj 01, 2013 1:03 am

Witam wszystkich.
To mój pierwszy samochód w skali 1:24 po szesnastu latach. :P
Model ten kupiłem na popularnym serwisie aukcyjnym i chyba od zawsze ciążyło na nim jakieś brzemię, może klątwę rzucił na niego ten, co go przelicytowałem. :cry:
Model miał być nowy, jedynie kilka części poza ramkami i brak instrukcji, spoko instrukcję znajdę w sieci, a części z ramek i tak trzeba wyciąć.
Najpierw model dotarł do mnie ze sporym opóźnieniem, a że byłem już wtedy zajęty remontem w domu nie sprawdziłem dokładnie zawartości pudełka.
Gdy wreszcie nadszedł czas na budowy modelu spotkała mnie niemiła niespodzianka, nie dość, że jak na złość nigdzie w sieci nie ma instrukcji do tego modelu, to jeszcze okazało się, że poza ramkami było większość części, a to tylko dlatego, że model ktoś już kleił. Szkoda, że nie zrobiłem zdjęcia tego, co zobaczyłem, części powyłamywane z ramek i posklejane, bez jakiejkolwiek obróbki, następnie pewnie w celu sprzedaży większość części zostało porozrywanych, niektóre puściły na klejeniu, a niektóre niestety w innych miejscach, na szczęście nic nie było malowane, ale i tak w pierwsze chwili miałem ochotę wyrzucić wszystko do śmieci, tym bardziej, że aukcja już dawno została przeniesiona do archiwum i za późno było na jakiekolwiek reklamacje. :evil:
Jednak uznałem, że nada się na model treningowy i nie będę go żałował jak go spapram, ale klątwa trzymała się go do końca i wiele razy miałem ochotę wsadzić go pod jakiś ciężki przedmiot żałując, że nie wyrzuciłem go od razu, ale, że lubię skończyć to, co zacząłem efekty możecie zobaczyć w tej galerii. W każdym razie postanowiłem sobie, że nigdy nie kupię, zaczętego modelu, choćby nie wiem jaki to był wymarzony unikat.
Ale dość gadania, zapraszam do oglądania i komentowania.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Na warsztacie: Porsche 911 Turbo
Pozdrawiam
Adam
Gadas_75

Miejscowość: Jastrzębie Zdrój

Re: Porsche 911 (996) Carrera 1:24 Italeri

Postprzez Biskup » Śro Maj 01, 2013 9:11 am

Ogólnie prosiaki mi się nie podobają, ale muszę powiedzieć, że model pierwsza klasa. Lakier super, żadnych wtrętów i na wysoki połysk. Kawał dobrej roboty :)
Awatar użytkownika
Biskup

Miejscowość: Łódź

Postprzez kmicic » Wto Maj 21, 2013 10:40 am

Fajnie wyszedł, ale irytuje mnie brak znaczka na kierownicy. Wiem, że to male, ale mogłeś to chociaż pomalować na jakis kolor.
Modelarstwo to nie hobby. To sztuka.
Awatar użytkownika
kmicic

Miejscowość: Żywiec

Postprzez Gadas_75 » Wto Maj 21, 2013 8:39 pm

A to tylko dlatego, że w oryginale też nie jest kolorowy:

Image
Pozdrawiam
Adam
Gadas_75

Postprzez NAOMI » Wto Lis 26, 2013 10:59 am

A ja uważam, że model jest ok, tym bardziej, że to Italieri. Choć "skóra" we wnętrzu mogłaby się tak nie błyszczeć jak po Plaku :). Gratuluję dobrze wykonanego modelu
Na warsztacie:
Citroen Xsara WRC; Monte Carlo'06 - 65%
Awatar użytkownika
NAOMI

Miejscowość: Włocławek

Postprzez Gadas_75 » Wto Lis 26, 2013 1:38 pm

NAOMI napisał(a):Choć "skóra" we wnętrzu mogłaby się tak nie błyszczeć jak po Plaku :)

:shock: No faktycznie, fuj, wcześniej nie zwróciłem na to uwagi, a to znaczy, że bezbarwny zamiast pólmata, miałem dać matowy. W tym modelu już tego nie poprawię, ale przy następnych będę o tym pamiętał. :idea:

Dzięki NAOMI :D
Pozdrawiam
Adam
Gadas_75

Postprzez NAOMI » Śro Lis 27, 2013 8:47 am

Spoko, spoko... Ja nie należę do tych, którzy twierdzą, że każdy model należy robić perfekcyjnie, choćby był to pierwszy model w życiu. Każdy model to nauka i eliminowanie kolejnych błędów. Ja wolę coś sugerować niż oceniać. Od oceniania było tu już bardzo wiele osób, dlatego przestałem tu zaglądać, ale ciągnie wilka do lasu... Fajnie, że są ludzie którzy dalej żmudnie "kleją" swoje modele... Pozdrawiam
Na warsztacie:
Citroen Xsara WRC; Monte Carlo'06 - 65%
Awatar użytkownika
NAOMI

Miejscowość: Włocławek

Wróć do Galeria - cywilne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość