Nasze zakupy - pojazdy cywilne

Relacje warsztatowe z budowy modeli pojazdów cywilnych.

Postprzez draz » Wto Lip 31, 2007 8:57 am

A te prostokątne skrawki pod BMF to co to takiego, hę?
Bartosz Obara
Image
Awatar użytkownika
draz

Miejscowość: Katowice

Postprzez frugoman » Wto Lip 31, 2007 11:11 am

Biesiadnik, może się pokusisz o in-boxa tego challengera? Czy revell też daje 2-3 zestawy felg jak AMT? Bo to chyba są przepaki AMT?
Pozdrawiam, Bartek.
Awatar użytkownika
frugoman

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Biesiadnik » Wto Lip 31, 2007 7:10 pm

draz napisał(a):A te prostokątne skrawki pod BMF to co to takiego, hę?

Sa to skrawki materialow cos jak wykladzina w samochodzie , mam zamiar ich uzywac zamiast floku , a czy bedzie dzialac to sie okaze.

frugoman napisał(a):Biesiadnik, może się pokusisz o in-boxa tego challengera? Czy revell też daje 2-3 zestawy felg jak AMT? Bo to chyba są przepaki AMT?

In-boxa zrobie moze nawet dzisiaj , a jesli nie to napewno po powrocie ;o) W tym zestawie sa 2 zestawy felg , orginalne i jakies bardziej "sportowe" .
Image
Awatar użytkownika
Biesiadnik

Postprzez Seweryn » Pią Sie 03, 2007 7:11 pm

F2005 Revella mnie strasznie wku..wia, model Luminy Monogramu datowany jest na 1990 rok, a jest o tysiąc razy lepszym modelem od tego gniota :twisted: , dlatego bedąc dzisiaj w zaprzyjaźnionym sklepie modelarkim jak zobaczyłem Lancię Deltę z sezonu 1992 to ją zanabyłem tak na ukojenie nerwów :D (polowałem na nia jakis czas, miłem ten model kiedyś, ale go sprzedałem).

Image

kalki S27 juz tez dio mnie lecą na samochód z Monte Carlo 1992

ImageEDIT: INBOX http://www.modelarstwo.org.pl/forum/vie ... hp?t=32800
Ostatnio edytowany przez Seweryn, Sob Sie 04, 2007 2:14 pm, edytowano w sumie 1 raz
Seweryn Image
Image
CHEVY LUMINA 100% Lancia Delta HAS+S27 60%
Image
Awatar użytkownika
Seweryn

Miejscowość: Ustroń

Postprzez NAOMI » Pią Sie 03, 2007 7:53 pm

No, Seweryn... super. Opowiedz jak ten model "wygląda", bo ja na pewno kiedyś bedę chciał coś takiego zbudować, toć to klasyk - jak to na Kujawach powiadają (choć nie jestem stąd, tylko tu mieszkam) - choć nie wiem jakie malowanie wybrać "Martinii" czy "Repsol"...

I mam pytanie - czy model wyposażony jest w te "tajemnicze" chwyty powietrza na felgach?
Na warsztacie:
Citroen Xsara WRC; Monte Carlo'06 - 65%
Awatar użytkownika
NAOMI

Miejscowość: Włocławek

Postprzez Seweryn » Pią Sie 03, 2007 8:45 pm

NAOMI napisał(a):No, Seweryn... super. Opowiedz jak ten model "wygląda", bo ja na pewno kiedyś bedę chciał coś takiego zbudować, toć to klasyk - jak to na Kujawach powiadają (choć nie jestem stąd, tylko tu mieszkam) - choć nie wiem jakie malowanie wybrać "Martinii" czy "Repsol"...

I mam pytanie - czy model wyposażony jest w te "tajemnicze" chwyty powietrza na felgach?

In-box będzie jutro, bo dziś nie zdążyłem przy świetle dziennym :-) Skleiłem już w mojej karierze 3 takie delty - jedną martini, jedną repsol i jedna totip. Modele skleja się bardzo fajnie, maja kilka błędów do poprawienia, np płyta pod silnik jest pancerna itd. Model Martini ma te chwyty powietrza na przednie koła poprawiajace chłodzenie hamulców, bo jest to model z rajdu Korsyki 1992 (Lancia używała tych chwytów tylko w Monte Carlo i Korsyce 1992). Wersja Martini ma duża wadę jeśli chodzi o zawieszenie - ma szutrowe z wersji repsol tylko koła asfaltowe wyglada to doś śmiesznie zobacz tutaj (takie kaleczki do mnie lecą :) )
http://www.automotiveforums.com/vbullet ... p?t=496286

Tutaj masz obniżona lancie z kalkami totip firmy Moder's (gośc robi zaje.ste modele rajdówek zobacz do galerii na Focusa 05)
http://homepage2.nifty.com/KEN-RALLY/To ... 93MC-1.htm

Koła raczej trzeba wklejac na sztywno bo maja tendencje do "latania". ogólnie ja lubie ten model Hasegawy, dlatego mam jeszcze Repsola. Kolajna wadą są pożułkłe kalkomanie, niestety Hase robi reedycje ale kalek nie poprawia (cho mój model ma coś czego nie miały poprzednie 3 delty). Polecam model Delty, jakby co mam troche materiału foto.
Seweryn Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Seweryn

Postprzez NAOMI » Pią Sie 03, 2007 9:30 pm

No to po prostu mnie przyjacieju zabiłeś. Trudno... Takie życie... Jak on zrobił ten silnik??? I te carbon'y... a ja ze swoim Peugeotem... Łeee... tam... Na szczęście człowiek całe życie się uczy, ale na dzień dzisiajszy jestem zabity i nieżywy.... Jutro jestem w Szczecinie i pooglądam sobie żaglowce.... A dwa tygodnie temu właśnie tam w Sz-nie widziałem Ferrari F-50 cabrio i nie miałem... aparatu... bosz.... Pozdrawiam.
Na warsztacie:
Citroen Xsara WRC; Monte Carlo'06 - 65%
Awatar użytkownika
NAOMI

Miejscowość: Włocławek

Postprzez Seweryn » Pią Sie 03, 2007 9:42 pm

NAOMI napisał(a):No to po prostu mnie przyjacieju zabiłeś. Trudno... Takie życie... Jak on zrobił ten silnik??? I te carbon'y... .... Pozdrawiam.

takie luxne Modeling Diary ;o) Gośc wymiata...
http://homepage2.nifty.com/KEN-RALLY/se ... us05-2.htm
http://homepage2.nifty.com/KEN-RALLY/se ... us05-1.htm
Seweryn Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Seweryn

Postprzez wojtek_j » Pią Sie 03, 2007 10:06 pm

Właśnie siadam do komputera i miałem Ci wysłać maila, co byś mi mógł podesłać trochę fotek SuperDelty z Monte.
A tu prosze bardzo...., sam się wziąłeś za najpiękniejszy samochód rajdowy wszechczasów !

Co do modeli - rewelacja !!! Oprócz tych wszystkich gadżetów jeszcze niesamowity realizm modeli.
Pozdrawiam
Wojtek J.
wojtek_j

Postprzez Biesiadnik » Sob Sie 04, 2007 10:59 pm

Moje szczescie tutaj nie zna granic :shock: Kupilem los za 25C i wygralem 20$ ktore postanowilem przeznaczyc na samochod ktory zobaczylem przed sklepem modelarskim ...
Image
Image
Awatar użytkownika
Biesiadnik

Postprzez Seweryn » Śro Sie 08, 2007 10:01 am

Doleciały kalki z Mediamixhobby, na Lancię Deltę 1992 i Celikę Repsol 1992. Zamówienie robiłem w piatek o 22:30 a dziś rano listonosz przytachał.
Image
Seweryn Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Seweryn

Postprzez Tomasz Wnęk » Śro Sie 08, 2007 7:45 pm

Dotarły paczki z Modelcentrum i Mediamix plus wizyta w W&W
Image
Blachy z Singapuru zamówione 02.08 dotarły dziś czyli ekspresowo a przesyłka to niecałe 2$, tyle samo jechała do mnie paczka z modelcentrum, Tomek zamówił (chyba) drugi komplet dla mnie na HLJ, a ponieważ mam w planie kupić jeszcze co najmniej jedno gallardo to się przydadzą, a jak nie to może allegro ;)
pozdrawiam
Image
'Please allow me to introduce myself, I'm a man of wealth and taste'
Awatar użytkownika
Tomasz Wnęk

Miejscowość: Rzeszów koło Boguchwały ;)

Postprzez Mrockt » Pią Sie 10, 2007 6:25 pm

Rzeczy z różnych zakupów...
http://i122.photobucket.com/albums/o273 ... CT0070.jpg
Najlepsze w tym jest to, że za Actrosa zapłaciłem 107zł z przesyłką, a u mnie w modelarskim jest po 119zł + bilet autobusowy w dwie strony(ok. 14-18zł)

Przypominam, że maksymalna szerokość fotek na tym forum to 700 pikseli
Moderator TM
Mrockt

Miejscowość: Strzelce Kraj.

Postprzez portalus » Sob Sie 11, 2007 9:24 am

Tomasz Wnęk napisał(a):
Draz napisał(a):Żadnej konwersji, śrubka samoróbka. Zresztą nie ma konwersji na rynku, więc i tak sam muszę dłubać. Beetle miał założony dach, tutaj będzie bez. Więcej roboty niż się spodziewałem, znacznie więcej. Owszem, liczba zdjęć całkiem spora.

no słyszałem że na relacje na forum nie ma co liczyć, innych relacji też nie będzie ;o)

"Co Pan powie"
Relacja Lipka to co?
Image
Awatar użytkownika
portalus
Dobry Duch PWM

Miejscowość: Swarzędz

Postprzez Lipek » Sob Sie 11, 2007 11:24 am

Zakupy w Luckymodel (trochę chemii oraz taśm maskujących):
Image
Image

W pobliskim Szczecinie w sklepie modelarskim:
Image

No i niespodzianka ;) . W czwartek rodziciele poszli sobie na spacer do pobliskich Niemiec. Od dłuższego czasu wiedziałem w pierwszym mieście Alhbeck tuż za granicą jest jakiś sklep modelarski. No to proszę ich by sprawdzili ofertę. Gdy już tam byli dostałem sms`a "Mają Mercedesa, Jaguara, Porsche i Mini Cooper`a". Odsyłam "Poproszę Jaguara :) ". Ze względu na moje zabieganie zapomniałem się zapytać co to za firma i jaka to skala. Jak przyszedłem do domu czekało już na mnie coś takiego:
Image

Kasat metalowa w kolorze białym, do tego kalki i reszta części w plastiku.
Image Image
Awatar użytkownika
Lipek

Miejscowość: Świnoujście

PoprzedniaNastępna

Wróć do Warsztat - pojazdy cywilne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości