Porsche RSR Turbo - renowacja

Relacje warsztatowe z budowy modeli pojazdów cywilnych.

Porsche RSR Turbo - renowacja

Postprzez lucaso27 » Nie Maj 07, 2006 11:42 am

Postanowiłem poddać renowacji jeden z moich pierwszych modeli, który skleiłem ok 17 lat temu. Producentem jest firma ESCI. Modelik bardzo prosty, nie ma zbyt wielu szczegółów i pasowanie elementów takie sobie. Oryginalne kalkomanie z czasem uległy skruszeniu i nie udało się ich odzyskać. Moim zamariem jest przywrócenie go do stanu, w jakim bedzie mógł godnie prezentować się na półce. Chcę również dodać coś od siebie. Wszystko w ramach eksperymentów i nowych doświadczeń. Zastosuję siatki na wlotach, mam zamiar dorobić klatkę bezpieczeństwa. Pierwszy raz zastosuję technikę kolor - kalka - werniks, nigdy wcześniej tego nie robiłem a po lekturze forum myślę, że dam sobie z tym radę :) Dość pisania zabieram się do pracy. Na początek kilka fotek jak model wygląda obecnie. Wszelkie sugestie z Waszej strony mile widziane.
Image
http://images3.fotosik.pl/62/r38zuf9n711hc4n3.jpg
http://images1.fotosik.pl/62/n152v7xfpynqn5f7.jpg
pozdrawiam, Łukasz
na warsztacie, takie coś, widłowate...
Awatar użytkownika
lucaso27

Miejscowość: Chojnów

Postprzez frugoman » Pon Maj 08, 2006 12:48 pm

Model faktycznie jest ubogi, choc dość ciekawy. Chłopie czy Ty przez 17 lat trzymałes pudełko od niego !?!?!?
Awatar użytkownika
frugoman

Miejscowość: Warszawa

Postprzez draz » Pon Maj 08, 2006 1:45 pm

Na moje skromne oko to tam jeszcze jest i folia na pudelku.
Bartosz Obara
Image
Awatar użytkownika
draz

Miejscowość: Katowice

Postprzez Fumfol76 » Pon Maj 08, 2006 3:42 pm

draz napisał(a):Na moje skromne oko to tam jeszcze jest i folia na pudelku.

Poprostu 17 lat temu zrobił zdjęcie :)
A co do modelu - faktycznie wymaga renowacji :) Troche sie tam kurzu zebrało w srodku.
Awatar użytkownika
Fumfol76

Miejscowość: Poznań

Postprzez lucaso27 » Pon Maj 08, 2006 4:38 pm

Jeżeli chodzi o pudełko to zdjęcie kiedyś w necie wynalazłem. Pudełka po tym modelu już nie mam bo podarowałem bratu wypełnione częściami do kolejek :) Mam jeszcze natomiast z tego samego okresu pudełka z ferrari 512BB i bmw M1 :P Wspomniane modele również, ale w stanie podobnym do porsche.
pozdrawiam, Łukasz
Awatar użytkownika
lucaso27

Postprzez draz » Pon Maj 08, 2006 6:37 pm

Fumfol76 napisał(a):

Pewnie telefonem komórkowym robione bo troche nieostre. Ale wtedy nie były jeszcze aparaty w komórkach takie dobre.
Bartosz Obara
Image
Awatar użytkownika
draz

Miejscowość: Katowice

Postprzez MiniMan » Wto Maj 09, 2006 8:00 pm

To dla mnie temat w czasie! Włąśnie tydzień temu zaczęłem długofalowe projekt "odzyskanie" 250GTO z Allegro.

Na razie tylko rozebrane na części (przy tym udało mi się trochę popsuć :evil: ) Mam na niego też pewień pomysły trochę nietypowe i nadambitny więć chętnie śledzę Twój projekt by się nauczyć czegoś.
MiniMan

Postprzez portalus » Śro Maj 10, 2006 7:31 pm

MiniMan napisał(a):...Włąśnie tydzień temu zaczęłem długofalowe projekt "odzyskanie" 250GTO z Allegro. ... Mam na niego też pewień pomysły trochę nietypowe i nadambitny...

Niech ktoś Go powstrzyma – wykończy mnie takimi tekstami. Nie śpię po nocach myśląc co można zrobić ciekawiej, lepiej, bardziej oryginalnie. Powoli nie wytrzymuję tej ciągłej presji bo kończą mi się pomysły.
Ha! a tak na serio to co planujesz, zdradź rąbka tajemnicy. Całą strukturę wewnętrzną będziesz odtwarzał, elektryka, jakiś rozbitek, wersja bardzo nietypowa, full-open, materiały jak w oryginale, pełna mechanizacja????
Image
Awatar użytkownika
portalus
Dobry Duch PWM

Miejscowość: Swarzędz

Postprzez MiniMan » Śro Maj 10, 2006 8:42 pm

LOL

Myślałem o działające silnik. Mam formuła na benzyna 1/24 oktanowej ;))
MiniMan

Postprzez portalus » Śro Maj 10, 2006 8:50 pm

MiniMan napisał(a):...Myślałem o działające silnik. ...

Załatwiłeś mnie, poddaję się.
Image
Awatar użytkownika
portalus
Dobry Duch PWM

Miejscowość: Swarzędz

Postprzez MiniMan » Czw Maj 11, 2006 7:37 am

portalus napisał(a):Załatwiłeś mnie, poddaję się.

Jeśli dobrze Ci rozpoznałem, to chyba niemożliwe ;) Jesteś chyba perfekcjonista - i to dobrze!

Tak naprawdę, rzeczywiście trochę dobrze strzeliłeś - chciałem od dawna spróbować robić model wzorowane na te piękne rysynki "wybuchowy"(?) tzn rózne miejsce są wycięty tak, by można zobaczyć co się dzieje pod spodem.

Ostanio P64 na AF-ie pokazał parę swoich takich projektów a mimo, ze nie aspiruję do takiego poziomo doskonałości te projekty potwierdziły we mnie przekonanie, że taki coś jest możliwe i żebym chociaż chciał spróbować. Zobaczymy, zobaczymy.

Sorry lucaso27 za chwilowo "hi-jacking" na Twój wątek ;) Dalsze moje posty będą wyłącznie na temat Twojego projektu!! :mrgreen:
MiniMan

Postprzez lucaso27 » Sob Maj 13, 2006 2:48 pm

draz napisał(a):
Fumfol76 napisał(a):

Pewnie telefonem komórkowym robione bo troche nieostre. Ale wtedy nie były jeszcze aparaty w komórkach takie dobre.

Punkt dla Was :)

Karoseria poddana została zabiegowi złuszczającemu w "krecie", poszpachlowana i pokryta kontrolnie podkładem MM. Po tym zabiegu znalazłem kilka rys więc czeka mnie jeszcze trochę szpachlowania. Z przodu wyciąłem otwór pod siatkę osłaniającą chłodnicę, której zresztą w modelu nie ma ;o), a także w tylnych błotnikach. Na razie kilka fotek.

Image
Image
Image
pozdrawiam, Łukasz
Awatar użytkownika
lucaso27

Postprzez lucaso27 » Pią Lip 27, 2007 7:24 pm

Odkopuję temat aby dokończyć tę historię. Nie nadaje się ten twór do galeri więc fotki umieszczam tutaj.

Z wielu planów dotyczących tego modelu zrezygnowałem chcąc jak najszybciej go dokończyć i pozbyć się z warsztatu. Rewelacja to nie jest ale wygląda chyba lepiej jak wcześniej. Przede wszystkim pozbyłem się plastikowych siatek zastępując je trawionkami, dołożyłem rówież trawioną wycieraczkę. Lakiery z palety MM ( miałem choć na czym trenować ) natomiast kalki pochodzą z jakiegoś modelu F1 Revell'a.

To w zasadzie tyle, aczkolwiek na pytania chętnie odpowiem.

Image
Image
Image
Image
Image
Image
pozdrawiam, Łukasz
Awatar użytkownika
lucaso27

Wróć do Warsztat - pojazdy cywilne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość