Subaru Impreza WRX (RAC`94/Monte Carlo`95 Winner) Hasegawa

Relacje warsztatowe z budowy modeli pojazdów cywilnych.

Subaru Impreza WRX (RAC`94/Monte Carlo`95 Winner) Hasegawa

Postprzez eFeSOwiec » Sob Maj 20, 2006 7:27 am

Urodziny to dobry moment, zeby namówić znajomych na kupno modelu do sklejania :D Mnie się udało i oto jestem posiadaczem tejże wersji :lol:
Miłośnicy marki Subaru powinni być zadowoleni hehehe Na razie Subaru trochę poczeka na składanie, ponieważ na tapecie jeszcze jest inny produkt Hasegawy, z drugiej strony Subaru nie zając nie ucieknie 8-)
Będę dawał znać jak posuwają się prace i jakie są efekty:)
Jestem początkującym modelarzem, pociągają mnie modele samochodów rajdowych.
eFeSOwiec

Miejscowość: Warszawa

Postprzez mulczas » Sob Maj 20, 2006 7:54 am

Swietny model! Chętnie będę śledził postęp prac :D
Awatar użytkownika
mulczas

Miejscowość: Kłodzko

Postprzez deep » Sob Maj 20, 2006 5:19 pm

Świetnie :D Bo ja też jestem posiadaczem tego modelu, i jakoś za miesiąc bedę zaczynał, tylko że docelowo ma być w wersji K. Hołowczyca z '97...

Tutaj jest link do mojego tematu:

http://www.modelarstwo.org.pl/forum/vie ... hp?t=22862

Ale będę śledził Twój temat :D

pozdrawiam
Awatar użytkownika
deep

Postprzez Gość » Sob Maj 20, 2006 11:03 pm

Deep a tak spytam z ciekawości, gdzie kupowałeś ten model?? Może w WCM przy Powsińskiej?:)
Ja zrobię Imprezę w oryginalnej wersji:) Liczba części metalowych troszkę mnie podłamała, bo już sporo wody w Wiśle upłynęło, odkąd ukończyłem "Super Deltę". Nad jednym fotelem spędziłem wtedy ze 3 godziny żeby pasy wykonać. No nic, do odważnych świat należy:) Troszkę humor mi się popsuł, bo mam połamane obydwa środkowe słupki, ale przynajmniej jeszcze są na miejscu, a jak pociągnę farbą to powinny się usztywnić:)
Gość

Postprzez eFeSOwiec » Sob Maj 20, 2006 11:05 pm

Anonymous napisał(a):Deep a tak spytam z ciekawości, gdzie kupowałeś ten model?? Może w WCM przy Powsińskiej?:)
Ja zrobię Imprezę w oryginalnej wersji:) Liczba części metalowych troszkę mnie podłamała, bo już sporo wody w Wiśle upłynęło, odkąd ukończyłem "Super Deltę". Nad jednym fotelem spędziłem wtedy ze 3 godziny żeby pasy wykonać. No nic, do odważnych świat należy:) Troszkę humor mi się popsuł, bo mam połamane obydwa środkowe słupki, ale przynajmniej jeszcze są na miejscu, a jak pociągnę farbą to powinny się usztywnić:)

To napisałem ja :D
eFeSOwiec

Postprzez deep » Sob Maj 20, 2006 11:29 pm

Anonymous napisał(a):Deep a tak spytam z ciekawości, gdzie kupowałeś ten model?? Może w WCM przy Powsińskiej?:)

Si Signor, kupiłem w tym WCM :D Kurczę, z tymi słupkami to kicha, ale myslę że bez problemu sobie z tym poradzisz... Jakby nie było, będą dwie piękne i klasyczne Imprezki :D

pozdrawiam
Awatar użytkownika
deep

Postprzez eFeSOwiec » Pon Maj 22, 2006 1:09 pm

No ja zamierzam zrobić model tak jak wypuścił go twórca 8-) Korci troszkę do wersji Hołkowej, ale takowa musi jeszcze troszkę poczekać. Oj będzie sporo pracy przy Imprezie (i jeszcze sporo czeka mnie też przy Lancii 037 Rallye), ale im dłużej będę robił jedno i drugie, tym lepszy efekt końcowy :D Modelarzu!!! Śpiesz się powoli!!! :)
eFeSOwiec

Postprzez portalus » Pon Maj 22, 2006 9:03 pm

A dlaczego tu nie ma zdjęć?
Image
Awatar użytkownika
portalus
Dobry Duch PWM

Miejscowość: Swarzędz

Postprzez deep » Pon Maj 22, 2006 11:31 pm

portalus napisał(a):A dlaczego tu nie ma zdjęć?

A chodzi Ci o zdjęcia co w pudełku? Bo jak tak, to in-box tego modelu jest u mnie w temacie podanym wyżej. A pewnie jak eFeSowiec coś poczyni to da fotki :D

pozdrawiam
Awatar użytkownika
deep

Postprzez eFeSOwiec » Wto Maj 23, 2006 8:12 am

Portalus wybacz, ale Subaru leży w pudełku i czeka na swoją kolej:) A co do zdjęć to jak napisał Deep, są u niego:) Jak coś zrobię przy Imprezie to załączę fotki:)
eFeSOwiec

Postprzez eFeSOwiec » Śro Sty 24, 2007 8:22 am

Zakończenie składania Lancii 037 Rallye dało mi możliwość zabrania się właśnie za ten model. Tym razem składanie modelu zacząłem od innej strony. Na pierwszy ogień poszła kasta i podwozie. Kasta wyszlifowana z szwów, wykonane wszystkie niezbędne otwory, założone na stałe zaślepki dodatkowych halogenów w zderzaczku przednim.
Po wyczyszczeniu kasty położony został podkład Tamiyi, a na to warstwami kolorek. Tu niestety pojawił się efekt, który mi troszkę nie odpowiada, mianowicie dałem chyba farby w zbyt małych ilościach bojąc się, że farba mi spłynie, bo lakier nie jest gładki, tylko jest taka lekka "gęsia skórka", bardzo delikatna.
Myślę czym to teraz przeszlifować, żeby lakier "wygładzić"...

Podwozie niestety wyszło lepiej, dałem więcej farby, a że podwozie nie ma takich długich krzywizn, to farba nie spłynęła i jest bardziej gładka...

Są jeszcze takie detale jak tylny spojler, wlot na masce, czarne coś, co imituje wypełnienie w zderzaku.

Zdjęcia pojawią się na dniach:)
eFeSOwiec

Postprzez eFeSOwiec » Nie Kwi 29, 2007 8:39 pm

Zdjęcia miały być, ale jakoś tak zeszło i nie zrobiłem. Nie znaczy to jednak, że projekt zarzuciłem. Wykonałem całe podwozie, na swoją kolej czekają tylne światła, które zostały pomalowane i dodatkowo pociągnięte "bezbarwnym". Środek grilla ma znaczek Subaru oraz gustowną strzałeczkę:) Nawiasem mówiąc jestem bardzo zadowolony z płynów do układania kalkomanii firmy Microscale Set and Sol:) Podziękowania w tym miejscu dla Draza, który wyjaśnił mi co i jak trzeba zrobić, żeby efekt był właściwy. Jeśli reszta kaleczek będzie szła tak jak te, które zrobiłem do tej pory, to już się mi gęba cieszy:)
Na razie dodaję dwa zdjęcia:)
ImageFelgi w złocie ze srebrnymi śrubami i piastą fajnie wyszły, tylko kaleczki założyć i komplecik:)

Image
Na drugim widać część podwozia z kołem, tarczą hamulcową z zaciskiem oraz część tylnego amortyzatora. Z tego ostatniego jestem najbardziej dumny:) Zrobiłem mały eksperyment i wyniki jak na pierwszy raz są myślę dobre. Chciałem usiągnąć efekt realistycznego amortyzatora ze sprężyną. W ruch zatem poszła narzędziownia:) Element tłoka wykonałem z drutu miedzianego, który wklejony został w podstawę amortyzatora a potem pomalowany stosownie. Sprężynę wykonałem z pomalowanego drutu cynowego stosowanego w elektronice. Drut ten nawinąłem na wiertełko o średnicy 3 mm, a następnie odpowiednio doformowałem i rozciągnąłem na odpowiednią długość. Całość została odpowiednio zamocowana:) Mnie się podobuje:]
eFeSOwiec

Postprzez eFeSOwiec » Sob Cze 16, 2007 10:29 am

RATUNKUUU!

Mały wypadek mi się trafił :cry: Tylny spojler w Subarce po pokryciu warstwą bezbarwnego wpadł mi w jakiś syf i całą pracę szlag trafił :cry: Kalka (biały napis SUBARU) przestała istnieć, nie mówiąc o lakierze bazie, który też się zniszczył grrr.... Muszę to teraz wszystko wymoczyć i zaczynać od nowa, tylko gdzie ja teraz znajdę taką kalkę?? Czy ktoś z Was może ma coś takiego na zbyciu, koledzy modelarze poratujcie :cry:
eFeSOwiec

Postprzez draz » Sob Cze 16, 2007 10:51 am

Skoro to tylni spoiler, a nie bok, to nie możnaby tego zwyczajnie olać?

Takie moje podejście. Jest na nim wystarczająco dużo różnych znaczków, że ten jeden wielkiej różnicy nie zrobi :) Tym bardziej, że nie jest symetryczny. (tzn z jednej strony jest a z drugiej nie)
Bartosz Obara
Image
Awatar użytkownika
draz

Miejscowość: Katowice

Postprzez eFeSOwiec » Sob Cze 16, 2007 10:53 pm

I Ty Brutusie przeciw mnie...? A tak całkiem serio Draz:) Włożyłem w ten model sporo serca i sporo pracy, a taki "wypadek przy pracy" kosztuje sporo nerwów, Ty jako profesjonalista w tematyce modelarstwa rozumiesz to chyba dobrze:) Oczywiście, że bez kalki też się da model złożyć i źle wyglądać nie będzie, ale... ale to po prostu nie to, będzie mnie to kłuło w oczy ilekroć na niego spojrzę, nic na to nie poradzę, taki już jestem :D
eFeSOwiec

Następna

Wróć do Warsztat - pojazdy cywilne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości