relacja z budowy Yamaha FZ250 Phazer (no2)

Relacje warsztatowe z budowy modeli pojazdów cywilnych.

relacja z budowy Yamaha FZ250 Phazer (no2)

Postprzez mongoose86 » Wto Lip 04, 2006 6:52 pm

Witam, dziś zaczynam nowy model:

Image

Nie jest to może jakieś cudo:) ale postaram się.... obiecuje, body color bedzie black a nie biały jak na zdjęciu.

A oto kilka rzeczy które "skręciłem", "zorganizowałęm" lub kupilem żeby coś z tego bylo:)

Image
iwata

Image

są to dwie gaśnice zespawane do kupy że tak powiem, reduktor z
acetylenu.

Image

a oto mój kompresor heh:) zakup- garaż cena 0zl:)mój kompresor ma jedną wadę, zaworek zwrotny się psuje i wybił bym sobie zęby ostatnio;/ używam tego w ten sposób że ładuję 4-6 atmosfery (trzeba się trochę napocić) starcza to na trochę, narazie wystarczy, pomyślę o jakimś kompresorze albo niewolniku:)

Image

a to pomieszczenie do malowania, coś w stylu pomieszczenia gopsodarczego przy domu jak widać syf więc zmontowałem prowizoryczną lakiernię, mam gdzie smrodzić farbami itd ale nie jest tam za czysto.

Image
Image

tamiyki i kilka innych

Przepraszam że zaśmiecam relacje z budowy, troche nie w temat ale musiałem sie pochwalić:)

Narazie zdążyłem zrobić;
Image powycinać części silnika:(
Awatar użytkownika
mongoose86

Miejscowość: Tarnowskie Góry

Postprzez fliper_nx » Wto Lip 04, 2006 8:54 pm

widze że ostro zaczynasz ;), ile dałeś za aerograf ?
co do postępów pracy ... cieniutko ale zobaczymy co wymodzisz
Awatar użytkownika
fliper_nx

Miejscowość: Road Warriors wroc.pl

Postprzez mongoose86 » Wto Lip 04, 2006 8:58 pm

Aero kupilem za 122 zl w katowicach na ul. Stanisława.Jest to oczywiście pseudo iwata a nie iwata jak napisałem wcześniej. A co do postępów jak to cieniutko:) kupe roboty przy tym było:P;p
Awatar użytkownika
mongoose86

Postprzez MiniMan » Czw Lip 06, 2006 11:51 am

Fajny project - dobrze czasami zobaczyć budowa motor, które nie jest w stanie robić 250km/godz. ;)

Niestety nic w zasadzie nie widać na zdjęciach :(
MiniMan

Postprzez mongoose86 » Wto Lip 11, 2006 5:39 pm

robota strasznie się wlecze:( narazie zdążyłem zrobić;
Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

przepraszam za słabą jakość zdjęć ale robiłem w pośpiechu, miałem aparat w ręku dosłownie na parę minut. Wydech jest do poprawki, jak robiłem tą czarna puszkę, dałem na chwile na balkon żeby przeschło , nie zdjałem taśmy bo wyskoczył jeden babol i zaraz chcialem go poprawić. Po zdjęciu taśmy okazało się że pod wpływem temperatury zrobiła odciski:(( :(((i musze to jakoś poprawić:((((((
Awatar użytkownika
mongoose86

Postprzez fliper_nx » Wto Lip 11, 2006 9:30 pm

ładny wydech
ps to co pi8sałeś nie cztałem jeszcze :lol: nie chce mi się
Awatar użytkownika
fliper_nx

Miejscowość: Road Warriors wroc.pl

Postprzez mongoose86 » Wto Lip 11, 2006 10:09 pm

mi się średnio podoba, ale jak na 1 zabawę z aerografem to chyba najgorzej nie jest. Czy wy też tak macie że podoba sie wam prawie wszystko oprócz tego co sami zrobicie???? bo ja mam chyba jakis syndrom;/

mam mały dylemat, jak wykonać te srebrne "obręcze" na pokrywach silnika??? proszę o rade bo nie chce tego zepsuć... Narazie mam taki pomysł aby najpierw to psiknąc akrylem tamiyi chrom silver a potem na to czarna emalia humbrol/MM. I mokrą wykałączka potem zdrapać, (ta obręcz jest wypukła, wystaje troszeczkę) tylko jakiego środka użyć, miałem nadzieję że rozcienczalik do farb olejnych (humbrol/ MM) nie ruszy tamiyi ale się myliłem i czrany schodzi razem ze srebrnym. Proszę o pomoc
Image
Ostatnio edytowany przez mongoose86, Śro Lip 12, 2006 1:19 pm, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
mongoose86

Postprzez mongoose86 » Śro Lip 12, 2006 11:48 am

carburetor is done:)
Image

Image

Image

Gaźniki zostały pomalowane tamiya metalic grey, górne pokrywy chrom sliver z MM, drobne elementy tamiya gold titanium aby dodać im trochę wyrazu.
Awatar użytkownika
mongoose86

Postprzez portalus » Śro Lip 12, 2006 2:21 pm

mongoose86 napisał(a):mam mały dylemat, jak wykonać te srebrne "obręcze" na pokrywach silnika??? proszę o rade bo nie chce tego zepsuć... (ta obręcz jest wypukła, wystaje troszeczkę)... Proszę o pomoc
Image

Skoro obręcz jest wypukła najprościej będzie najpierw pomalować pokrywy na czarno. Następnie zamaskować Maskol’em czarne kapy i pomalować obręcze na chrom/aluminium czy jak tam mają być.
Z własnego doświadczenia mogę dodać tylko tyle, że łatwiej maskuje się elementy niemetaliczne i nie ma znaczenia czy taśmą czy jakimś fluidem maskującym.
Image
Awatar użytkownika
portalus
Dobry Duch PWM

Miejscowość: Swarzędz

Postprzez MiniMan » Śro Lip 12, 2006 2:29 pm

carburetor is very well done! ;)
MiniMan

Postprzez mongoose86 » Śro Lip 12, 2006 8:26 pm

heh:) mam nadzieję że to nie będzie ostatnia rzecz well done w tym motorze:P :) teraz robię silnik i kaste choć pewnie nie można tak tego nazwać ale każdy wie o co chodzi. Silnik i kasta juz po podkładzie. Jutro może poleci kolor (czarny motip) i pół mat na silnik, niezła zabawa będzie z tymi obreczami na pokrywach silnika ale mam pewien pomysł, zobaczymy co z tego wyjdze. Nie wiem jak będzie ze zdjęciami bo znów nie mam aparatu:((
Awatar użytkownika
mongoose86

Postprzez michal.s » Czw Lip 13, 2006 11:43 pm

Witam !

Jak na pierwsze kroki z aero dobrze Ci idzie malowanie.

Co do chromu na deklu, Portalus dobrze mówi :)

Wpisuje się na listę oglądaczy :)
Pozdrawiam - Michał Słonczyński
Image
Awatar użytkownika
michal.s

Miejscowość: Rzeszów

Postprzez mongoose86 » Pią Lip 14, 2006 3:24 pm

witam, oto małe postępy w pracy.....
Image

Image

"kasta" pomalowana podkładem motip, potem czarny motip, narazie jedna cieńka warstwa a będzie ich chyba ze 4 może 5, potem szlifowanie na mokro (czarny motip źle się kłądzie i trzeba szlifować) niestety zapomniałem porawić kanty i miejsca prawdopodobnego przetarcia czarnym markerem;/ marker miałem kupiony i sprawdzony, nie rozmywał się, ale zapomniałem go użyć:( boję się że przetre kanty:( jak to wygląda?? pierwszy raz będę szlifował tak nierówną powierzchnie. ???

Silnik w trakcje budowy i małe przymiarki, z ciekowości jak będzie wyglądało:)

Image

Image

Image

Image

Portalus, mam wielką prośbę mogłbyś troche rozszeżyc temat jak zrobić te srebrne obręcze?? jaki maskol kupić?? humbrol. Nie bardzo sobie wyobrażam maskować to, mam do wykonania 3 obręcze, 2 z nich bardzo male, średnica nie większa niż 5mm. Jedną już zepsułem i nie wiem co z tym zrobie:( bardzo proszę o kilka zdan objasnień. Może jakoś tasmy użyć??? nie mam pojęcia jak się za to zabrać:(
Awatar użytkownika
mongoose86

Postprzez RMK » Pią Lip 14, 2006 11:27 pm

Silnik bardzo ciekawie wygląda , co do kasty to się okaże ( trzymam kciuki)
Image
Na warsztacie :
Volkswagen... :D
RMK

Miejscowość: opole

Postprzez szesnastak » Sob Lip 15, 2006 4:25 pm

Widze, że robótki nad motorkiem ida pełną parą :lol:
Tak trzymać 8-)
Na warsztacie:
Lamborghini Gallardo - Fujimi - 25%
U.S. Ttuck with "Baywatch" trailer - Italeri - 35% (chwilowy zastój)
szesnastak

Miejscowość: Olsztyn

Następna

Wróć do Warsztat - pojazdy cywilne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość