relacja z budowy Yamaha FZ250 Phazer (no2)

Relacje warsztatowe z budowy modeli pojazdów cywilnych.

Postprzez Fumfol76 » Pią Lip 28, 2006 2:35 pm

MiniMan napisał(a):Gunze ma kapitalny Metal Primer.

Z tym że ja potrzebowałem swoją sprężynkę zrobić na żółto. Chyba nie do końca kumam o co chodzi z tym Metal Primer.

MiniMan napisał(a):Oczywiście jest, że należy dobrze wymyć metalu przed tym alcoholem najlepiej lud thinnerem.

I ja tego nie zrobiłem dlatego pewnie farba złaziła.
Awatar użytkownika
Fumfol76

Miejscowość: Poznań

Postprzez michal.s » Pią Lip 28, 2006 2:44 pm

Fumfol76 napisał(a):
MiniMan napisał(a):Oczywiście jest, że należy dobrze wymyć metalu przed tym alcoholem najlepiej lud thinnerem.

I ja tego nie zrobiłem dlatego pewnie farba złaziła.

Tomku mycie elementu przed malowaniem to podstawa, zawsze jest trochę tłustej powłoki na elementach plastikowych a na metalowych częściach na pewno jest jakaś mała warstwa zabezpieczająca element przed korozją ;o)
Pozdrawiam - Michał Słonczyński
Image
Awatar użytkownika
michal.s

Miejscowość: Rzeszów

Postprzez Fumfol76 » Pią Lip 28, 2006 2:53 pm

michal.s napisał(a):Tomku mycie elementu przed malowaniem to podstawa,

Taa, czasem bywam leniwy, a potem jak nie umyję i się uda, to następnym razem myśle sobie, że skoro się udało poprzedni to i teraz się uda :)
Awatar użytkownika
Fumfol76

Postprzez MiniMan » Pią Lip 28, 2006 3:24 pm

Fumfol76 napisał(a):
MiniMan napisał(a):Gunze ma kapitalny Metal Primer.

Chyba nie do końca kumam o co chodzi z tym Metal Primer.

To tylko podkład do części metalowe - daje "klucz" pod farbę. Jest bardzo rzadkim, śmierdzącym (:mrgreen:) płynem, który daje cieńką powłokę na części prezd malowaniem.

Image
Ostatnio edytowany przez MiniMan, Pią Lip 28, 2006 4:40 pm, edytowano w sumie 1 raz
MiniMan

Postprzez Fumfol76 » Pią Lip 28, 2006 4:09 pm

MiniMan napisał(a):To tylko podkład do części metalowe - daję "klucz" pod farbę. Jest bardzo rzedkim, śmierszącym (:mrgreen:) płynem, który daję cieńką powłokę na części prezd malowaniem.

Teraz rozumiem :)
Awatar użytkownika
Fumfol76

Postprzez MiniMan » Sob Lip 29, 2006 4:44 am

mongoose86 napisał(a):Mam małe pytanko, można rozcienczać tamiye zwykła wódką?? 40%?? bo do tej pory tak robię i nie wiem czy robię błąd;/??

Można jak najbardziej, ale sugeruję abyś kupił sobie jakieś dobry rozczeńcialnik (ja kupiłem 2 lata temu duża bultelka Tamiyowską od ww-models za chyba 30zł i jest nadal 70% pełen). Rozczeńcialnik jest po prostu lepszy niż wody - ktoś inny Ci lepiej opowie po polsku dlaczego tak jest ;)
MiniMan

Postprzez mongoose86 » Sob Lip 29, 2006 11:06 am

Ja Ciebie doskonale rozumieć :) nie przejmuj sie Miniman:) wlaśnie czemu mini a nie big:>???:)

Jakie są minusy tego że rozcieńczam wódka?? może być takie coś że.. mam problem z rozlaniem farby i ładna gładką fakturą??? chyba że to normalka w tamiyach.
Awatar użytkownika
mongoose86

Miejscowość: Tarnowskie Góry

Postprzez mongoose86 » Wto Sie 01, 2006 5:52 pm

Kolejny malutki update, następny etap walki:) z ramą. Może ją taką zostawić???:) Pomalowana satin black z humbrola, została pomalowana cała gdyż namieszałem za dużo farby i uznałem że nie zaszkodzi jej machnąć na czarno przed metalicznym kolorem aby dojrzeć jakieś nierówności i rysy po szlifowaniu. Maskowanie taśma tamiya- po prostu pokochałem tą taśmę:)

Image

Image

Aha czarny będzie tylko ten mały hak nad srebrną częścią ramy, ale jakoś się tak rozpędziłem:) Przed zaczęciem modelu obiecałem sobie że jeśli będzię to wykonalne (maskwoanie) będę wszystko malował airbrushem. Pędzel beeeeeeeeeee
Awatar użytkownika
mongoose86

Postprzez mongoose86 » Pią Sie 04, 2006 6:51 pm

Coś tam dłubiem........

Tylni wachacz, zostało tylko pomalowanie jego części na jakiś metaliczny kolor, lecz jeszcze nie zdecydowałem jaki;/

Image

A to mała przymiarka: tylni wachacz + koło łańcuchowe + osłona łancucha. Brakuje bezbarwnego na osłonie i malowanie łancucha oraz śrub na kole łancuchowym. Mam pytanko jak malujecie takie śrubki żeby były pomalowane całe a nie tylko z góry? jakieś maskowanie może?? bardzo proszę o podpowiedź.

Image

Image

Image

Prawie gotowy tylni amortyzator:

Image

Image

A to silnik, został pofukany półmatem z humbrola ale chyba dodałem za dużo rozcieńczalnika i zmatowił czarny półmat humbrola. Wyszło ciekawie ale nie jestem pewien czy się nadaje, co myślicie, zostawic?

Image

A to kolejna mała przymiarka:

Image

Image

Jescze raz proszę o rady w sprawie silnika i tych śrubek (wiem że nie za mądre pytania)
Awatar użytkownika
mongoose86

Postprzez MiniMan » Wto Sie 08, 2006 8:10 am

mongoose86 napisał(a): Jescze raz proszę o rady w sprawie silnika i tych śrubek (wiem że nie za mądre pytania)

Widzę, że nikt nie odpowiada :?:

Pewnie dałeś sobie rady już, ale o ile bym się tak aż przyjął tymi bokami (i chyba bym się nie przyjął :oops: ) widzę tyulko 3 możliwości

1. Super cieńkim pędzlem do detailingu (dla mnie ta opcja odpada)
2. BMF na całość i przy pomocy świeży nożyk wyciąć do okolo śrub itd (droga i pracochłonna)
3. Maskol albo jeszcze lepiej rozczeńczony (aby warstwa nie była zbyt "wysoka") płyn do maskowanie dla malarzy akwarelami (chyba wodę się rozczencza) do około śrub i malować.

Tak naprawdę przy ŚP 2CV zrobiłem to odwrotnie - najpierw malowałem na kolor śruby itd na nicjh położyłem kropelka maskolu, potem następny kolor a na konieć zrywałem wszystkie maskolki(?)

HTH
MiniMan

Postprzez mongoose86 » Śro Sie 09, 2006 5:48 pm

Mała aktualizacja, kilka zdjęć. Połówka ramy praktycznie gotowa (małe retusze), druga do poprawki a wachacz wylądował w krecie;/ wrrr r

Kilka zdjęć:

Image

Image

Image

Image

Image

Gotowe koło łańcuchowe, łańcuch pomalowany gun metal z tamiyi, mała przymiarka z kołem:

Image
Awatar użytkownika
mongoose86

Postprzez mongoose86 » Śro Sie 09, 2006 11:02 pm

Poprzednia aktualizacja była robiona na szybko, napiszę cos więcej bo zdaje sobie sprawę że nie jest to zaciekawa relacja;/ ale staram się.
Rama została pomalowana, "tył" ramy tamiya x-11, a reszta to chrom silver z model mastera lecz po małym zabiegu, który polegał na bardzo delikatnym przecieraniu ramy patyczkiem do uszu troszeczke moczonym w mleczku polerskim. Pasta jakby reaguje z farba, patyczek w momencie sie brudzi i przecierając powstaje takie coś jak na zdjęciach. Dałem kilka zdjęć ramy ale nie umiałem jakoś tego uchwycić. W rzeczywistości wygląda lepiej. Jest kilka baboli i niedoróbek np dolny lewy róg ramy ale nie mam siły tego poprawiać.
Druga połówka do poprawy, a wachacz w krecie;/ (ku mojemu zdziwnieniu kret poradził sobie z podkładem motipa), malując chrom sliver z MM pojawia mi sie na powierzchni malowanej mnóstwo drobych kropeczek i paprochów. Nie mam pojęcia skąd się biorą, czy z powietrza czy coś w farbie pływa. Nie umiem dać sobie z tym rady. Dzieje mi się to tylko z tą farbą.

Oto dwa zdjęcia z maskowania elementów:

Image

Image

Dziekuje Miniman za rady w sprawie poważnego tamatu jakim są śrubki:) machnąłem je z pędzla, próbowałem kilka innych sposobów ale wszystko na nic. Nie wyszlo nagjorzej ale chwalic się też nie ma czym.

To by było na tyle, nie zanudzam.
Awatar użytkownika
mongoose86

Postprzez Gość » Czw Sie 10, 2006 11:14 am

Jeśli mogę coś podpowiedzieć, to wyszlifuj bieżnik opony. Chyba, że masz to w planach. Kiedyś jak pokazałem tu swój motocykl, nie wyszlifowane opony były zauważone na poczatku (potem była lista innych uwag) :)
Gość

Postprzez Fumfol76 » Czw Sie 10, 2006 11:15 am

Gość to byłem JA!
Awatar użytkownika
Fumfol76

Postprzez mongoose86 » Czw Sie 10, 2006 7:04 pm

Fumfol napisał(a):Jeśli mogę coś podpowiedzieć, to wyszlifuj bieżnik opony. Chyba, że masz to w planach. Kiedyś jak pokazałem tu swój motocykl, nie wyszlifowane opony były zauważone na poczatku (potem była lista innych uwag) :)

Jasne że jest to w planie. To była przymiarka z ciekawości:)
Awatar użytkownika
mongoose86

PoprzedniaNastępna

Wróć do Warsztat - pojazdy cywilne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości