ROZDAJĘ ZA DARMO!

Relacje warsztatowe z budowy modeli pojazdów cywilnych.

Postprzez Juli(an) Ludwicki » Czw Lip 27, 2006 3:23 pm

fliper_nx napisał(a):jeszcze dopowiem przez baaaaardzo długi czas nie używałem w ogóle polskich znaków a to jest jedyne forum gdzie się zmusiłem po cześci ...
więc proszę o wyrozumiałość

baaaaaardzo długi czas jeździłem lewą stroną drogi, a to jedyny kraj w którym jeżdzę prawą..
zmusiłem się po części

potrąconych proszę o wyrozumiałość..

:?
Image..tla
Awatar użytkownika
Juli(an) Ludwicki

Miejscowość: 0-61

Postprzez MPorta » Czw Lip 27, 2006 3:42 pm

"Przyczytałem, zrozumiałem i zgadzam się"
To piszę ja – portalus
Podpisuję się oburącz pod waszymi wypowiedziami.
Kiedyś byłem jeszcze dość ambitny i poprawiałem błędy/literówki. Teraz jeśli miałbym to robić wszędzie to pewnie cały dzień by mi na to zszedł.
Nie wiem czy niechlujstwo językowe wynika z braku czasu, kwitu na dys-coś-tam czy luźnego sposobu bycia? Byki jednak nie są w tym wszystkim najgorsze, co mnie poraża najbardziej to nieumiejętność pisania jednoznacznie i ze zrozumieniem. Jest przecież czas na przeczytanie tego co się napisało i dokonanie korekt.
Dodam jeszcze, że automatycznie odechciewa mi się odpowiadać na takie posty.
Fumfol słusznie też zwrócił uwagę na klasę pytań z kategorii „Jak skleić model?” Śmiem twierdzić, że przy odrobinie wysiłku znajdzie się odpowiedzi na PWM’ie na większość pytań – jest taka opcja „szukaj”; ale to nie wszystko, trzeba jeszcze przeczytać ze zrozumieniem to co już się znalazło. Odnoszę wrażenie, że nawet wskazanie delikwentowi linka do odpowiedniego tematu to za mało – pytania z tej kategorii to raczej żądania „tu i teraz”.
Takie czasy chyba, że wszyscy przyjmują jedynie słuszną postawę roszczeniową.
Kończąc, rozumiem, że nie jest to forum lingwistyczno-polonistyczne ale ma ono regulamin, który logując się akceptujemy – jeśli komuś to nie odpowiada to nikt go tutaj siłą nie trzyma.
MPorta

Postprzez fliper_nx » Czw Lip 27, 2006 3:55 pm

Juli(an) Ludwicki napisał(a):
fliper_nx napisał(a):jeszcze dopowiem przez baaaaardzo długi czas nie używałem w ogóle polskich znaków a to jest jedyne forum gdzie się zmusiłem po cześci ...

baaaaaardzo długi czas jeździłem lewą stroną drogi, a to jedyny kraj w którym jeżdzę prawą..
zmusiłem się po części

potrąconych proszę o wyrozumiałość..

:?

nie chcesz nie musisz czytać moich postów ...

pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
fliper_nx

Miejscowość: Road Warriors wroc.pl

Postprzez Macio4ever » Czw Lip 27, 2006 4:37 pm

fliper_nx napisał(a):

pozdrawiam ;)

Fliper_nx,

Skoro, wnosząc z Twojego postu, nie odczytałeś w pełni intencji Juliana Ludwickiego to wyjaśnię to wprost:

1) Kilka postów wcześniej podpisałeś się pod apelem MiniMana "obiema rękami" (chwalebne)
2) Trzy posty dalej dokładnie zaprzeczasz swojej deklaracji, pisząc w takim tonie i formie jak w cytacie (conajmniej dyskusyjne)

Szybka zmiana budzi zrozumiałe zdziwienie. Z mojego skromnego doświadczenia, podpowiem Ci, że trzymając się punktu nr 1 zyskasz z czasem szacunek i uznanie, pozostając przy nr 2 znacznie utrudniasz sobie życie i potencjalnie Moderatorowi.

Pozdrawiam

Macio4ever
Macio4ever

www.macio4ever.net

---------------------------
First Man Than Machine
Awatar użytkownika
Macio4ever

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Juli(an) Ludwicki » Czw Lip 27, 2006 4:43 pm

Macio4ever napisał(a):(...)
Macio4ever

:notworthy:

ja jakoś tak wprost nie potrafię ;o)
Awatar użytkownika
Juli(an) Ludwicki

Postprzez Deco » Czw Lip 27, 2006 5:13 pm

Ja w całkowitości zgadzam się z MiniManem.Mimo że od czasu do czasu skleje jakiegoś cywila (teraz 4 na mnie czekają) to codzienie śledze posty w "strefie 1/24" i podziwiam wspaniałe model Minimana,Draza,Portalusa czy wielu innych.Moje modele samochodów narazie pokazałem 2 odbiegają od ideału ale dobrze jest usłyszeć jakies słowo konstuktywnej krytki i zrozumiale napisane.Sam jak zaczynałem moją przygode z forum to popełniałem sporo błędów i dzięki upomnieniom od moderatorów (za to dziekuję ;o) ) jakoś lepiej pisze!Miniman świetny pomysł na przyciągnięcie czytelników! :lol:
Pozdrawiam Dominik Dec!!!:D
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Deco

Miejscowość: Sokołów Małopolski k. Rzeszowa

Postprzez draz » Czw Lip 27, 2006 7:15 pm

Kolego fliper, odnoszę wrażenie jakoby to forum istaniało specjalnie dla Ciebie i wszyscy tutaj byli dla Ciebie. Ale zaręczam Cię, że tak nie jest. Proszę, abyś pisząc swoje posty stosował się do ogólnie znanych zasad. To nie my będziemy dopasowywac się do Ciebie, to Ty musisz dopasować się do nas. Uwież mi, nikt tutaj nie będzie PRZEPRASZAM sobie głowy nieczytelnymi postami o wątpliwej wartości. Nikt też nie będzie się zastanawiał dlaczego zostały usunięte, no może autor odda się zadumie.

Co więcej, nikt nikogo nie zmusza do bycia członkiem społeczeństwa jakim jest to forum. Droga wolna, można odejść, czy to dobrowolnie, czy też przymusowo, raz na zawsze.

Jak już ktoś wspomniał, TO FORUM stanowi swego rodzaju elitę modelarską, jest to niewątpliwie jedno z najlepszych, o ile nie najlepsze, bo o najwiekszym zakresie tematycznym, a tażke o najwyższym poziomie prezentewanych prac, forum traktujące o modelarstwie - POLSKIE FORUM.
I nie było to skierowane tylko do kolegi flipera, gdyż nie stanowi on tutaj specjalnie wyodrębnionego przypadku.

za to secjalnie dal flipera-xn

gadka jak z hasioka to je dobra na podforkowe forum moze nie u nas dzie mamy gosci z zazgrancy i dzie duzo koleguff daje linka na inncyh forach zeby inny poogaldali co jesyt u nas wedy wrazsta nanm taki ten, no dynks jeden co sie zwie prestisz i fajnie jest bo mamy radoch ze jestesmy najlepszym forum.
Bartosz Obara
Image
Awatar użytkownika
draz

Miejscowość: Katowice

Postprzez RMK » Czw Lip 27, 2006 7:20 pm

Witam , przeczytałem i zgadzam się z tym !.
Do tego dodam od siebie :
Bardzo mi odpowiada trzymanie dyscypliny na tym forum , nie lubie jak ktoś piszę byle jak , tymbardziej np: jeżeli ktoś prosi o rade , a dostaje odpowiedź którą nie da się przeczytać lub też jest napisana na odwal tylko po to by coś napisać - TO MNIE BARDZO DENERWÓJE. Co innego jeżeli ktoś np: nie postawi kropki nad "z" czy coś w tym stylu , to jeszcze przejdzie , aczkolwiek dobrze że moderatorzy to poprawiają , może wkońcu w internecie też zacznie się pisać poprawnie po Polsku. Osobiście powiem że staram się pisać czysto po Polsku , ale przyznam nie zawsze mi to dobrze wychodzi , zapomne napisać "ę" zamiast "e", ale jak ktoś mi zwraca uwage to staram się drugi raz takiego błędu nie popełnić. Pozdrawiam i Popieram w 100%

UJE się nie kreskuje... Kto UJE kreskuje dostaje w szkole dwóję
Image
Na warsztacie :
Volkswagen... :D
RMK

Miejscowość: opole

Postprzez jakub476 » Czw Lip 27, 2006 7:35 pm

Ja się zgadzma , aczkolwiek nie obiecuję bo muszę się przyzwyczaic na innych forach jak i na gadu-gadu nie używa się przecinkow i znaków polskich.
Postaram się.
PS.
Pisząc tego posta chyba z 15 razy wcisnołóem backspace.
Awatar użytkownika
jakub476

Miejscowość: Bydgoszcz

Postprzez frugoman » Czw Lip 27, 2006 8:32 pm

Śledzę tę dyskusję i odnoszę druzgoczące wrażenie że używanie polskich znaków czy też stosowanie zasad interpunkcji (nie mówię już o ortografii-z drugiej strony rozumiem że można mieć dysleksję) jest czymś niecodziennym i wyjątkowym. Ciekaw jestem czy również w pracy lub szkole zainteresowane osoby piszą po "polskiemu"? Chyba raczej nie, więc dlaczego poprawne pisanie na tym czy innym forum miałoby stanowić jakiś warunek nie do przeskoczenia? A może ja jestem jakiś odmieniec albo gatunek wymierający...
Pozdrawiam, Bartek.
Awatar użytkownika
frugoman

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Juli(an) Ludwicki » Czw Lip 27, 2006 8:34 pm

jakub476 napisał(a):Pisząc tego posta chyba z 15 razy wcisnołóem backspace.

mówię to całkiem po przyjacielsku, bez uszczypliwości czy jak to tam ktoś może nazwać..

miast 15 razy wciskac Backspace'a, wcisnij RAZ "podgląd"..
zobaczysz coś 'cudownego' :P

[bo szczerze te 15 'cofnięć' g.. Ci dało ;o) :D]
Image..tla
Awatar użytkownika
Juli(an) Ludwicki

Postprzez KrisKristoffers » Czw Lip 27, 2006 9:50 pm

Co złego to nie ja :D

"Przeczytałem, zrozumiałem i zgadzam się"
--------------------------------------------------------

Image

Warsztat
http://modelarstwo.megafora.pl
KrisKristoffers

Miejscowość: JELENIA GÓRA

Postprzez fliper_nx » Czw Lip 27, 2006 10:17 pm

Macio4ever napisał(a):
fliper_nx napisał(a):

pozdrawiam ;)

Fliper_nx,

Skoro, wnosząc z Twojego postu, nie odczytałeś w pełni intencji Juliana Ludwickiego to wyjaśnię to wprost:

1) Kilka postów wcześniej podpisałeś się pod apelem MiniMana "obiema rękami" (chwalebne)
2) Trzy posty dalej dokładnie zaprzeczasz swojej deklaracji, pisząc w takim tonie i formie jak w cytacie (conajmniej dyskusyjne)

Szybka zmiana budzi zrozumiałe zdziwienie. Z mojego skromnego doświadczenia, podpowiem Ci, że trzymając się punktu nr 1 zyskasz z czasem szacunek i uznanie, pozostając przy nr 2 znacznie utrudniasz sobie życie i potencjalnie Moderatorowi.

Pozdrawiam

Macio4ever

wiem, zgadzam się z Toba w 100% ale każdy ma nerwy a że akurat wyładowałem sie na forum to przepraszam
postaram sie nie zachowywać jak idiota ... :x

a do moda: z całym szacunkiem, ale nie przesadzaj, postram sie hamować jak i pisać czytelniej ale jak Cię bawi wytykanie błedów tylko nowicjuszy powodzenia ;)
Awatar użytkownika
fliper_nx

Miejscowość: Road Warriors wroc.pl

Postprzez MiniMan » Czw Lip 27, 2006 10:52 pm

RĘCE MI OPADAJĄ!!!!

Po powroćie ze spotkaniu PWM taki PW czekało na mnie.

Pozwolę sobię tu umieścić jego treść oraz treść mojej odpowiedzi. Z szacunku dla nadawcy, zatrzymam dla siebie kto to było.

Mam nadzieję, że mój odpowiedż da wyraz raz i dobrze o co mi chodziło. Nie wytykajmy, nie zajadajmy się na wzajem - po prostu piszmy po Polsku tak, jak WIEMY, że powinno być pisany!

Mówiąc potocznym językiem: "Albo kapujesz albo nie"

[---] napisał(a):maz gadu-gadu ja masz to podaj numer albo napisz do mnie ;)

MiniMan napisał(a):Witam!

Biorąc pod uwagę wszystko, co próbowałem dać do zrozumienie w wątku pt. "Rozdaję za darmo", powyźsze Twój tekst do mnie jest aż rozbrajający(?) w sposób jak ilustruje wszystko, co mi się nie podobało!

Przepuszczam, żę chciałeś pisać do mnie coś w tym rodzaju:

"Witam MiniMan!

Czy masz konto w GaduGadu? Jeśli masz może byś mi podał Twój numer lub odezawał się do mnie (mój numer jest w moim profilu).

Pozdrawiam i do usłuszenie ;)"

Tylko nie mam bladego pojęcie dlaczego nie mogłes w taki sposób pisać do mnie - zwłaszcza dziś a zwaszcza po tym, jak się "zdeklarowałeś" w tam tym wątku??

Czuję się rozczarowany i zdgustowany. Próbowałem, dałem szansę i to mi spotakało :( Kompletnego zlekcyważenie (w moim odzczuciu)

Tak, mam GG, ale nie podam numer, bo nie chcę otrzymywać od ciebie żadnych wiadomości a szcególnie "na żywo".

Ponad to, proszę nie oczekiwać ode mnie żadnego bezpośredniego pomocy. Zapraszam do ewentualnego, biernego czytanie moich postów, ale proszę abyś w przyszłości wstrzymywał od umieścienie w moich wątków jakiekolwiek odpowiedzi. Jeśli się pojawią będę się zwrócił do moderatorów o ich usunięcie (jeśli tylko mają prawo to zrobić).

Pozdrawiam i życzę Ci albo autorefleksje nad sposóbem jak wyobrażasz sobie relacje między ludzkie albo na tyle szczęście abyś mógł odnieść sukcesy w życiu z taką kulturą pisemną (w co poważnie wątpię).

Sorry, ale mam za mało wolnego czasu by go marnować.

MiniMan
MiniMan

Postprzez draz » Czw Lip 27, 2006 10:54 pm

fliper_nx napisał(a):a do moda: z całym szacunkiem, ale nie przesadzaj, postram sie hamować jak i pisać czytelniej ale jak Cię bawi wytykanie błedów tylko nowicjuszy powodzenia ;)

Kilka spraw:

1. Jak już to Pan Moderator. Do dyrektora w szkole też mówisz per Dyro?? Dobra, żartuje, też mam poczucie humoru (ale tutaj się kończy). Mod może być. Za cały szacunek też dziękuję.

2. Jeśli powiem Ci, że akurat mam zły dzień i akurat na Tobie się wyładowałem, to będzie cacy? Nie, nie będzie, bo dlaczego by miało to być usprawiedliwieniem. PWM to nie worek bokserski gdzie można wyładować złość.

3. Co do błędów - czytałem post w wątku o oświetleniu - od razu lepiej. Jeszcze trochę i będzie idealnie.

4. A teraz najważniejsze: uwierz mi, wcale, a wcale mnie to nie bawi. Na całą tę sprawę poświeciłem dziś ponad pół godziny. Poprawienie błędów, dopisanie co trzeba, no i napisanie posta jak trzeba, żeby przypadkiem nikogo specjalnie nie urazić, a żeby dało do myślenia. A jak już napisałem to mi sie poszło ... i musiałem pisać raz jeszcze - okrojoną wersję, bo się spieszyłem. Chciałem umyć i odkurzyć samochód zanim się ściemni, a jeżdzę czymś co ma prawie 5 metrów, więc mycia i odkurzania jest sporo. Co więcej, myślałem że uda mi się pomalować dziś Enzo pierwszą warstwą lakieru. I tuataj myślę że MiniMan, portalus i wielu innych byłoby zadowolonych gdyby się dowiedzieli jaki będzie kolor (zamiast tego czytają to). Czas ten poświęciłem na to co tutaj miało miejsce. Więc malowanie Enzo czeka mnie dopiero na początku przyszłego tygodnia bo wtedy będe miał jakiś wolny czas. Dlatego raz jeszcze mówię, nie bawi mnie to. Mam rzeczy do roboty, które dają więcej frajdy.

5. Głównie to nowicjusze tutaj robią błędy.
Bartosz Obara
Image
Awatar użytkownika
draz

Miejscowość: Katowice

PoprzedniaNastępna

Wróć do Warsztat - pojazdy cywilne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości