ROZDAJĘ ZA DARMO!

Relacje warsztatowe z budowy modeli pojazdów cywilnych.

Postprzez michal.s » Czw Lip 27, 2006 11:10 pm

"Przeczytałem, zrozumiałem i zgadzam się"

Zgadzam się z MiniManem, Drazem, Portalusem w 100%

Nowym członkom "strefy1/24" proponował bym się podporządkować panującym tutaj zasadom lub poszukać sobie innego forum.

Jeśli macie wprowadzać zamieszanie to dziękujemy wam za to i dowidzenia.

Myślę że reszta się ze mną zgadza ?
Pozdrawiam - Michał Słonczyński
Image
Awatar użytkownika
michal.s

Miejscowość: Rzeszów

Postprzez frugoman » Pią Lip 28, 2006 8:00 am

michal.s napisał(a):"Przeczytałem, zrozumiałem i zgadzam się"

Nowym członkom "strefy1/24" proponował bym się podporządkować panującym tutaj zasadom lub poszukać sobie innego forum.

Nie pomyślcie że jestem jakiś nadwrażliwy, ale poczułem sie trochę dotknięty tym postem. Jestem na forum w miarę niedługo i do tej pory ani razu nie poczułem się tutaj intruzem, jednak teraz mam trochę wrażenie jakbym wchodził na prywatny teren paru osób... Sorry Michał jeśli źle zinterpretowałem Twoją wypowiedź ale jeślibym wszedł dziś po raz pierwszy na to forum i przeczytał Twojego posta, to nie zachęciłby mnie on do pozostania tutaj...
Pozdrawiam, Bartek.
Awatar użytkownika
frugoman

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Fumfol76 » Pią Lip 28, 2006 8:12 am

frugoman napisał(a):Jestem na forum w miarę niedługo i do tej pory ani razu nie poczułem się tutaj intruzem, jednak teraz mam trochę wrażenie jakbym wchodził na prywatny teren paru osób...

W pewnym sensie jest to prywatny teren ludzi, pasjonujących się modelarstwem, ludzi którzy oglądając prace innych stosują zdrową krytykę zamiast wzajemnego całowania się po dupach (jak ma to miejsce na innych forach, zwłaszcza tych nie polskich). Jak widzę z doświadczenia wynikającego z własnych obserwacji PWM - alienacja jest zazwyczaj za buractwo i brak kultury.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Fumfol76

Miejscowość: Poznań

Postprzez deep » Pią Lip 28, 2006 9:20 am

frugoman napisał(a):
michal.s napisał(a):"Przeczytałem, zrozumiałem i zgadzam się"

Nie pomyślcie że jestem jakiś nadwrażliwy, ale poczułem sie trochę dotknięty tym postem. Jestem na forum w miarę niedługo i do tej pory ani razu nie poczułem się tutaj intruzem, jednak teraz mam trochę wrażenie jakbym wchodził na prywatny teren paru osób... Sorry Michał jeśli źle zinterpretowałem Twoją wypowiedź ale jeślibym wszedł dziś po raz pierwszy na to forum i przeczytał Twojego posta, to nie zachęciłby mnie on do pozostania tutaj...

Myślę, ze każdy musi zadać sobie jedno zaj***, ale to jedno zaj*** ważne pytanie... czy mam sobie do zarzucenia coś z wyżej wymienianych rzeczy? I po prostu to zmienić.

Natomiast nie powinieneś brać do siebie tych "nowych członków", ponieważ jest to duże uogólnienie, po to, by nie wymieniać konkretnych osób...

Pozdrawiam

EDIT

Taka MINI koncepcja :D :arrow:

A może na dobry początek, by poprawić coś w kwestii poruszanej w tym wątku, wprowadzić w temacie Pierwszy cywilny otwarty projekt grupowy MINI obowiązek poprawnego wysławiania się :?: Pod wględem merytoryki oraz używanego języka... Wydaje mi sie że jest/będzie to sztandarowy temat na najbliższe miesiące, więc niech zapewniony zostanie w nim odpowiedni poziom wypowiedzi :D
Image
Awatar użytkownika
deep

Postprzez Gość » Pią Lip 28, 2006 11:19 am

deep napisał(a):A może na dobry początek, by poprawić coś w kwestii poruszanej w tym wątku, wprowadzić w temacie Pierwszy cywilny otwarty projekt grupowy MINI obowiązek poprawnego wysławiania się :?: Pod wględem merytoryki oraz używanego języka... Wydaje mi sie że jest/będzie to sztandarowy temat na najbliższe miesiące, więc niech zapewniony zostanie w nim odpowiedni poziom wypowiedzi :D

Osobiście uważam, że jest to pierwszo rezędny pomysł.
Nniemniej nie uważam, żę to zwalnia z "obowiązku" utrzymanie standardów w innych wątkóww tym samym czasie.

Skoro już zamieszałem, pozwolę sobię odnieść trochę do temat poruszony przez michal.s, deep, frugoman i fumfol76 et al.

Oczywiście byłoby sztuczny naiwność udawać, że ten wątek nie powstał z powodu "katalyzatora" w postaci kilkka nowych uczestników naszego działu, ale też bądźmy fair i zgodzmy się że nie tylko oni sa tu "winni".

Ja nie chcę kogokolwiek stąd pędzić - wręcz przeciwnie chcę, aby tu było jak nawięcej nowych, aktywnych uczestników w tym dziale Z WĄTKAMI WIP (lub PWT jak kto woli ;) ).

Też stanę na stanowisko, że trudno oczekiwać od nowego lokatora by się domyślał jaki zwyczaje panują w danym domu - trzeba otwarcie i szczerze przedsatawić oczekiwanie, dać chwilę by się dostosować, dać przyjacielskie upomnieniach bo wierzę w to że nikt się obraża na rozsądnego prośbę oraz, że każdy jest gotów i chętny na polubnego współżycie (wiem, żę to chyba brzmie dość jajecznie ;) ).

Druga strona tego samego medalu jest, że jeśli gość konsykwetnie udowadnie, że ten szacunek idzie tylko w jedym kierunku i odmawia przystosowanie się do "house rules" wtedy niestety trzeba go wyprosić z domu i zabrać mu klucze.

Pewnie brzmię trochę pompatyczny w tym momencie, ale pragnę abyśmy tę dyskusja nie pozwolili dochodzić do sytujace "oni i my" ani o kimś konkretnego - liczę na Waszą rozumiałością

Image

Sklejmy się razem
Gość

Postprzez MiniMan » Pią Lip 28, 2006 11:22 am

Chyba nikt nie am wątpliwości, ale powyźsze "gość" to ja :oops: - sorry

W dodatku nie mam możliwość porawić tych błedów, których nawet JA dostrzegam - jeszcze raz sorry
MiniMan

Postprzez MPorta » Pią Lip 28, 2006 11:40 am

deep napisał(a):...może na dobry początek, by poprawić coś w kwestii poruszanej w tym wątku, wprowadzić w temacie Pierwszy cywilny otwarty projekt grupowy MINI obowiązek poprawnego wysławiania się :?: Pod wględem merytoryki oraz używanego języka...

Tzn. posty „analfabetyczne” we wskazanym temacie mają być poprawiane na maxa (trochę roboty) czy może usuwane (pikuś)? To po pierwsze.
Po drugie, grozi to tym, że autor jakiegoś innego tematu może sobie zażyczyć takiego samego traktowania swojej relacji/galerii i co wtedy?
Oczywiście próbnie można coś w tym kierunku zadziałać – zobaczymy co to da.
Moderatorzy mają dbać o poziom dyskusji i porządek – jest to jednak walka z wiatrakami, czego nie muszę udowadniać. Większy skutek przyniesie ignorowanie delikwenta przez pozostałe grono użytkowników do czasu zmiany nastawienia.
Lamerskie pytanie co to są te wątki WIP/PWT? – domyślam się ale chcę się upewnić.
portalus
MPorta

Postprzez michal.s » Pią Lip 28, 2006 12:14 pm

frugoman napisał(a):Sorry Michał jeśli źle zinterpretowałem Twoją wypowiedź ale jeślibym wszedł dziś po raz pierwszy na to forum i przeczytał Twojego posta, to nie zachęciłby mnie on do pozostania tutaj...

Frugoman nie chodzi o to by zniechęcić ludzi (jeśli tak to zabrzmiało to przepraszam) tylko żeby jasno wytłumaczyć to wszystko o czym jest ten wątek.
Pozdrawiam - Michał Słonczyński
Image
Awatar użytkownika
michal.s

Miejscowość: Rzeszów

Postprzez MiniMan » Pią Lip 28, 2006 12:15 pm

MPorta napisał(a): Tzn. posty „analfabetyczne” we wskazanym temacie mają być poprawiane na maxa (trochę roboty)

Tak szczerze, nie wiem dlaczego wszyscy oczekują od Moderatoow poprawienie postów?

Uważam, że wyłącznie i w 100% odpowiedzialność leży po stronie piszącego, by pisać tak jak trzeba. Moderator powinno - tam gdzie widzi przekroczeń - zostawić prośbę o poprawienie i ew. usunąc post jeśli nie zostanie poprawiony. Kilkakrotnego lekcyważenie tych próśb skutkuje surowszych konsekwencji - i już.

Jak dla mnie, pod tym względem BMC stanowi wzórem.

Waszą rolę jest i tak trudny a musicie ciągle wykazać niezwykły wyczucie w ocenianie czy ingerować czy nie - uważam, że robicie to z Drazem świetnie.

MPorta napisał(a):co to są te wątki WIP/PWT? – domyślam się ale chcę się upewnić. portalus

Opps sorry.
WIP=Work in Progress
PWT = Praca W Toku
MiniMan

Postprzez frugoman » Pią Lip 28, 2006 12:44 pm

Ja niniejszym wysprzęglam i wrzucam na luz :D i przystępuję do dalszego współżycia ;o)
Pozdrawiam, Bartek.
Awatar użytkownika
frugoman

Postprzez jakub476 » Pią Lip 28, 2006 12:59 pm

To ja wyłałem "pw" do MiniMana.
I przepraszam ale pisząc tu, że będę się starał myslałem, że z obowiązuje się tylko z pisownią na tym forum a czytając "pw" od MiniMana odniosłem wrażenie jakbym musiał pisać teraz porawnie już wszędzie na gg sms itp..
Awatar użytkownika
jakub476

Miejscowość: Bydgoszcz

Postprzez Marcin 2 » Pią Lip 28, 2006 1:11 pm

Bo powinno się pisać poprawanie wszędzie: na egzaminie, w podaniu o prace itp ;o) .
Marcin 2

Miejscowość: kumaci wiedzą....

Postprzez jakub476 » Pią Lip 28, 2006 2:21 pm

Powinno popieram ale pisząc tu, że się zgadzam niech nikt nie ma pretensji, że żle dyktando napisałem.
Awatar użytkownika
jakub476

Miejscowość: Bydgoszcz

Postprzez Fumfol76 » Pią Lip 28, 2006 2:42 pm

MPorta napisał(a):Tzn. posty ?analfabetyczne? we wskazanym temacie mają być poprawiane na maxa (trochę roboty) czy może usuwane (pikuś)? To po pierwsze.
[...]

Panowie, dajcie już sobie spokój. Jak się komuś nie podoba sposób wysławiania czy ortografia, to chyba najlepszym sposobem na to jest ignorancja osobnika a nie poprawianie jego literówek czy usuwanie postów. W skrajnych przypadkach można nawet kogoś zgnębić za brak poziomu (lub kloszy w lampach).
Pomysł z cenzurą jest jak dla mnie słaby i wymagający pewnego poświęcenia, które to poświęcenie można włożyć w kolejny model.
Dobrze myśle czy może nie?
Awatar użytkownika
Fumfol76

Miejscowość: Poznań

Postprzez deep » Pią Lip 28, 2006 4:06 pm

MPorta napisał(a):
deep napisał(a):...może na dobry początek, by poprawić coś w kwestii poruszanej w tym wątku, wprowadzić w temacie Pierwszy cywilny otwarty projekt grupowy MINI obowiązek poprawnego wysławiania się :?: Pod wględem merytoryki oraz używanego języka...

Tzn. posty „analfabetyczne” we wskazanym temacie mają być poprawiane na maxa (trochę roboty) czy może usuwane (pikuś)? To po pierwsze.

Według mnie opcja nr 2. Usuwanie. W temacie oficjalnie poinformować o obowiązku (nie wiem czy to dobre słowo) sprawdzania sensu i poprawności odpowiedzi przed wysłaniem (chociażby magiczny przycisk "podgląd" się kłania). A jak komuś ta zasada wisi i powiewa to jego problem, post do śmieci. Forum nie straci.

MPorta napisał(a):Po drugie, grozi to tym, że autor jakiegoś innego tematu może sobie zażyczyć takiego samego traktowania swojej relacji/galerii i co wtedy?

No, nie jest to kącik życzeń :D A tak na serio, uważam, że jeżeli zacznie się egzekwować poprawność wypowiedzi w jednym ważnym, ogólnym temacie, może i w innych, mniejszych to poskutkuje. Warto spróbować.

Pozdrawiam
Image
Awatar użytkownika
deep

PoprzedniaNastępna

Wróć do Warsztat - pojazdy cywilne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości