ROZDAJĘ ZA DARMO!

Relacje warsztatowe z budowy modeli pojazdów cywilnych.

Postprzez fliper_nx » Pią Lip 28, 2006 8:51 pm

draz napisał(a):
fliper_nx napisał(a):a do moda: z całym szacunkiem, ale nie przesadzaj, postram sie hamować jak i pisać czytelniej ale jak Cię bawi wytykanie błedów tylko nowicjuszy powodzenia ;)

Kilka spraw:

1. Jak już to Pan Moderator. Do dyrektora w szkole też mówisz per Dyro?? Dobra, żartuje, też mam poczucie humoru (ale tutaj się kończy). Mod może być. Za cały szacunek też dziękuję.

2. Jeśli powiem Ci, że akurat mam zły dzień i akurat na Tobie się wyładowałem, to będzie cacy? Nie, nie będzie, bo dlaczego by miało to być usprawiedliwieniem. PWM to nie worek bokserski gdzie można wyładować złość.

3. Co do błędów - czytałem post w wątku o oświetleniu - od razu lepiej. Jeszcze trochę i będzie idealnie.

4. A teraz najważniejsze: uwierz mi, wcale, a wcale mnie to nie bawi. Na całą tę sprawę poświeciłem dziś ponad pół godziny. Poprawienie błędów, dopisanie co trzeba, no i napisanie posta jak trzeba, żeby przypadkiem nikogo specjalnie nie urazić, a żeby dało do myślenia. A jak już napisałem to mi sie poszło ... i musiałem pisać raz jeszcze - okrojoną wersję, bo się spieszyłem. Chciałem umyć i odkurzyć samochód zanim się ściemni, a jeżdzę czymś co ma prawie 5 metrów, więc mycia i odkurzania jest sporo. Co więcej, myślałem że uda mi się pomalować dziś Enzo pierwszą warstwą lakieru. I tuataj myślę że MiniMan, portalus i wielu innych byłoby zadowolonych gdyby się dowiedzieli jaki będzie kolor (zamiast tego czytają to). Czas ten poświęciłem na to co tutaj miało miejsce. Więc malowanie Enzo czeka mnie dopiero na początku przyszłego tygodnia bo wtedy będe miał jakiś wolny czas. Dlatego raz jeszcze mówię, nie bawi mnie to. Mam rzeczy do roboty, które dają więcej frajdy.

5. Głównie to nowicjusze tutaj robią błędy.

wiesz co ... podajmy sobie dłonie i bedzie wlaśnie cacy ;) :mrgreen:
ps gdzieś pisałem duzymi literami, a w innym poście nawet nie zauważyłem że piszę bez polskich znaków więc sory [do wszystkich]
ps2 czasem mam kijowe [czyt. ciężkie] dni gdzie nic mi nie idzie i jestem starsznie upierdliwy i konfliktowy [wczorajszy dzień ;/]
Awatar użytkownika
fliper_nx

Miejscowość: Road Warriors wroc.pl

Postprzez portalus » Pią Lip 28, 2006 9:00 pm

To może na początek podpadające posty będą uzupełniane o stosowną uwagę, jeśli to nie będzie skutkowało poprawą to kolejne danego delikwenta będą usuwane.
Odnosi się to tylko do wyszczególnionego projektu i to w ramach próby.
Jeśli nie ma głosów sprzeciwu to zaczynamy próbę od teraz? jutra? poniedziałku?
PS
Do fliper_nx’a - najprostsze rozwiązanie to wstrzymywać się od pisania postów w „ciężkie dni” a w te OK. sprawdzić swoją twórczość przed wysłaniem.
Image
Awatar użytkownika
portalus
Dobry Duch PWM

Miejscowość: Swarzędz

Postprzez fliper_nx » Pią Lip 28, 2006 9:07 pm

załatwione ;)
ps ... a więc sory tak ogółem ... postaram się kontrolować nie tylko w zachowaniu, ale również mej twórczości ;)

EDIT
co do Twojej propozycji - jestem za [czyt. na tak]
Awatar użytkownika
fliper_nx

Miejscowość: Road Warriors wroc.pl

Postprzez deep » Pią Lip 28, 2006 10:13 pm

portalus napisał(a):To może na początek podpadające posty będą uzupełniane o stosowną uwagę, jeśli to nie będzie skutkowało poprawą to kolejne danego delikwenta będą usuwane.
Odnosi się to tylko do wyszczególnionego projektu i to w ramach próby.
Jeśli nie ma głosów sprzeciwu to zaczynamy próbę od teraz? jutra? poniedziałku?

Ja jestem za. Wydaje mi się że możesz od razu w wolnej chwili napisać stosownego posta w temacie MINI i od niego zaczniemy :) Nic nie stracimy, a może być tylko lepiej :D

Pozdrawiam
Image
Awatar użytkownika
deep

Miejscowość: Warszawa

Postprzez mongoose86 » Nie Lip 30, 2006 12:23 pm

Co mogę napisać, jedynie chyba przeprosić za błędy i niedbalstwo w pisaniu postów. Nie zdawałem sobie sprawy że to może kogoś urazić. Ja uważam że błędy literówki itd. nie są wynikiem braku szacunku ale raczej lenistwa lub przyzwyczajeniem np. z gadu gadu;/
Awatar użytkownika
mongoose86

Miejscowość: Tarnowskie Góry

Postprzez Gość » Nie Lip 30, 2006 4:27 pm

jakub476 napisał(a):To ja wyłałem "pw" do MiniMana.
I przepraszam ...

Jest honor w tym gescie. W takim razie uznajmy, sprawa za "nie było" i wierzę, że teraz sam będziesz nas pilnował byśmy strzegali standardów w naszym "strefie" ;)

jakub476 napisał(a):...ale pisząc tu, że będę się starał myslałem, że z obowiązuje się tylko z pisownią na tym forum a czytając "pw" od MiniMana odniosłem wrażenie jakbym musiał pisać teraz porawnie już wszędzie na gg sms itp..

W sumie masz racje - tak uważam, ale mnie tylko interesuje poprawność na terenie PWM. Reszta zostawiam do twojej przemyślenie.

Pomyśl o tym tak: budując Twóje modele będziesz włożył ogromny trud i pracy w nim, by wyglądał najlepiej jak tylko potrafisz. Bedziesz zmywał farby bo nie akceptujesz wygląd lakier. Będziesz kombinował jak dorobić małe szczegóły, by model jaknajbliźej oddawał oryginał. To wszystko po to, byś był z siebie zadowolony a byśmy Ciebie podziwiali.

Dlaczego nie - przy znacznie mniejszym wysiłku - nie zadbać o własnego wizerunku a jak inni odbierają Ciebie?
Ale wiadamo, że jestem starym prykiem :D
Gość

Postprzez Mini Man » Nie Lip 30, 2006 4:28 pm

ww to MiniMan - oczywiście jak zwykle nie zalogowany bo na innym komputerze. Przepraszam.
Mini Man

Postprzez jakub476 » Nie Lip 30, 2006 7:36 pm

Anonymous napisał(a):Dlaczego nie - przy znacznie mniejszym wysiłku - nie zadbać o własnego wizerunku a jak inni odbierają Ciebie?

Nie rozumiem tej części a właściwie to nie pasuje mi do tego co napisałes powyżej.
Awatar użytkownika
jakub476

Miejscowość: Bydgoszcz

Postprzez deep » Nie Lip 30, 2006 8:13 pm

jakub476 napisał(a):
Anonymous napisał(a):Dlaczego nie - przy znacznie mniejszym wysiłku - nie zadbać o własnego wizerunku a jak inni odbierają Ciebie?

Nie rozumiem tej części a właściwie to nie pasuje mi do tego co napisałes powyżej.

To może ja Ci wytłumaczę... tak jak ja to zrozumiałem :arrow:

Chodzi o to, że szacunek możesz zyskać na dwa sposoby :arrow:
1./ robisz modele tak wspaniałe, że samym tym zyskujesz podziw i szacunek
2./ modele robisz takie "normalne", ale masz taki poziom wypowiedzi, że czytając Twoje wypowiedzi, zaczyna się automatycznie Ciebie szanować

Tak to widzę. Nie wiem czy dobrze ująłem :D

Pozdrawiam
Image
Awatar użytkownika
deep

Miejscowość: Warszawa

Postprzez mate64 » Nie Lip 30, 2006 8:39 pm

Kleje na codzień co innego i w innych działach się wypowiadam. Niemniej zgadzam się z postulatami Mini Man'a i modero w całej rozciągłości. Są często robie byki, ale nieświadomie, za co biję się w piersi.
Egzystuje na kilku forach, korzystam z grup dyskusyjnych, korzystam z GG, Skype'a i wszelkich dobrodzejstw Internetu. Na jednym z for byłem swego czasu modero. Nie wiem czy wiecie że postwało kilka incjatyw, mających na celu unormowanie kwestii języka itp. M. in. nadrzędną zasadą która obowiązuje każdego kto łączy się z internetem jest NETYKIETA:
http://netykieta.prv.pl/

Kolejna akcja mająca te same priorytety co apel Mini Man'a to NIE DZIECIOM NEO:

http://dziecineo.prv.pl/

Kończąc: przeczytałem, zrozumiałem, popieram i przepraszam.

P.S.

Aha przypomniało mi się jeszcze jedno. IMO ważne bardzo:

Chodzi o to, że szacunek możesz zyskać na dwa sposoby Strzałka
2./ modele robisz takie "normalne", ale masz taki poziom wypowiedzi, że czytając Twoje wypowiedzi, zaczyna się automatycznie Ciebie szanować

Tutaj chciałbym zwrócić uwagę na coś co poniektórym "starym" modelarzom. Jeśli przychodzi ktoś nowy , zazwyczaj w wieku młodym, i zaczyna przygode z modelarstwem to zwróćcie uwage na swój ton i styl wypowiedzi. Chodzi mi o to że od dłuższego już czasu obserwuje że zdarza się niestety co poniektórym zniechęcać ludzi do modelarstwa. Przykład: ktoś zbudował model pierwszy w życiu i ma lat 13. Pokazuje go tutaj, pragnąc sie czegoś dowiedzieć i pochwalić. Zdaża się mu usłyszeć: Co to za gniot, do d.... wykonanie, malowanie nie zgadza się ze wzorcem, wogóle to wersja H nie powinna mieć takich błotników, które sa od wersji C i D, a wogóle to ten noktowizor na wieży to nie od tego. Lepsza będzie konstruktywna wypowiedź w stylu: Wiesz, zaczynasz, więc warto by było żebyś zwrócił uwagę na to że musisz zrobić to, to i to, fajnie zrobileś to, ale to musisz koniecznie poprawić.

Fora internetowe mają służyć pomocą i radą. Są stworzone po to żeby prowadzić DIALOG. Nie jest dialogiem ignorowanie nowych, zniechęcanie, czy bezustanne odsyłanie do SZUKAJ, która de facto często zawodzi. Czasem warto powiedzieć coś komuś po raz n-ty, bo my TEŻ kiedyś zaczynaliśmy i pytaliśmy. Więcej otwartości i życzliwości niektórym życzę. ;o) ;o)
Ostatnio edytowany przez mate64 Nie Lip 30, 2006 9:10 pm, edytowano w sumie 2 razy
mate64

Miejscowość: Ogólnie rzecz biorąc PL, szczegółowiej Łódź :P

Postprzez jakub476 » Nie Lip 30, 2006 8:46 pm

deep napisał(a):Chodzi o to, że szacunek możesz zyskać na dwa sposoby :arrow:

To ja się będę starał połączyć oba sposoby ;).
Awatar użytkownika
jakub476

Miejscowość: Bydgoszcz

Postprzez MiniMan » Nie Lip 30, 2006 10:45 pm

mate64 napisał(a):Fora internetowe mają służyć pomocą i radą. Są stworzone po to żeby prowadzić DIALOG. Nie jest dialogiem ignorowanie nowych, zniechęcanie, czy bezustanne odsyłanie do SZUKAJ, która de facto często zawodzi. Czasem warto powiedzieć coś komuś po raz n-ty, bo my TEŻ kiedyś zaczynaliśmy i pytaliśmy. Więcej otwartości i życzliwości niektórym życzę. ;o) ;o)

Obami rękami i nogami i co jeszcze chcesz podpisuję się szczególnie pod tej części Twój odpowiedzi z którym też się zgadzam.

M. in. dlatego poruszyłewm ten temat. Nie odnosi się bezpośrednio do modeli, ale wynik tej dyskusji jestem przekonany zwiększy przjemność i użyteczność czerpany z tego forum dla nowych kolegów.

Myślę, że chyba już czas kończyć ten temat i się wziąźć za Minisów :D

@ Jakub476 - chodziło mi o to, że dużo wysiłek wkładamy do modeli a jednak są tylko kawałki plastiku. Dla mnie (osobiście) dużo waźniejsze są inne aspekty nasze uczestnictwo i przyjaźni na ten forum ale myśle że strzeliłesz w cedno sprawy mówiąc, że nie widziśz przeszkód aby je osiągnąć razem - dokładność w modelarastwie i dokładnośćść w wyrażenie się - zgadzam się z tobą w 110 procentach. Przepraszam jeśli nie umiętnie się wyraziłem i się wyrażam - ponoć dużo lepiej piszę po angielsku ;)
MiniMan

Postprzez TOMCAT » Pon Lip 31, 2006 9:25 am

Przeczytałem.Zrozumiałem, Popieram w 100 % + popieram to co napisał mate64 - tego również brakuje na innych działach ...

Brawo strefa 24 :!: :!: :!:
POZDRAWIAM
ARTUR SZOPA
Grupa Tomcatsky
Image
Awatar użytkownika
TOMCAT

Miejscowość: WARSZAWA

Postprzez Świstak » Sob Sie 12, 2006 12:58 pm

Witam.

Postulat MiniMan'a zaakceptowałem i przyjąłem do wiadomości. Jednakże wydają mi się dziwne tłumaczenia niektórych jakoby "ciężko im się było przestawić na pisanie wedlug zasad". A jak oni piszą w szkole??? Jak w pracy??? Jak do diabła czytają ksiązki, skoro mają tak wielkie problemy z dysleksja czy dysortografią??? Dla mnie te wszystkie tłumaczenia można, za przeproszeniem, o kant tyłka potłuc. Ja również udzielam się na wielu forach, na których nie trzeba pisać czystą literacką polszczyzną. Ale gdy w pierwszym moim poście na tym forum w tajemniczy sposób ktoś popoprawiał błędy na czerwono, a po drugim poście dostałem bardzo miłe PW z przyjacielskim ostrzeżeniem, bynajmniej nie od moderatora, zrozumiałem że coś jest na rzeczy, przeczytałem regulamin, i dostosowałem się do zasad. Ba!! Teraz tak się przyzwyczaiłem do pisania poprawnie, że na forach na których pisać poprawnie nie trzeba, a nawet na GG stosuję "ogonki" i przecinki.

Moje obserwacje jednak posuwają się znacznie dalej. Mianowicie zauważyłem, że największe problemy z dostosowaniem się do zasad pisowni i ogólnie przyjętego kulturalnego zachowania na forum PWM mają użytkownicy rekrutujący się z działu AMT (Auto model tuning) na forum.moto-portal.pl. Co ciekawe poziom merytoryczny ich postów na obu forach jest równie niski. Jednakże użytkownicy ci w żenujący sposób wykorzystują sposób moderowania na PWM'ie. Tutaj podejście moderatora do usera, jest bardzo dorosłe, i raczej nastawione na pomoc, bo użytkownicy w większości przypadków zachowują się poważnie i dorosło (a mimo to posiadają wspaniałe poczucie humoru). Natomiast na moto-portalu moderatorzy i admini prowadzą ciągłą walkę ze szczeniactwem i prostactwem, co sprowadza się do rzeczywistego "zamordyzmu". Widać poprostu że tacy użytkownicy naginają w bardzo wyraźny i bezczelny sposób, margines zaufania jakim ich obdarzono na tym forum.

Jesli chodzi o mnie, to również "pochodzę" z moto-portalu, ba, jestem tam nawet moderatorem, ale udzielam sie tam jeszce od czasów kiedy nie było "dzieci neostrady", a moto-portal był jednym z największych serwisów motoryzacyjnych w polskiej sieci. W przeciwieństwie do ostatnio obserwowanych nowicjuszy, po zarejestrowaniu się na PWM'ie, przez jakiś czas ograniczałem się do czytania postów innych, a potem bardzo ostrożnie starałem się zintegrowac z towarzystwem, doceniając i szanując fakt że jest to najlepsze forum modelarskie w polskim internecie.

I ostatnia rzecz. Jestem Polakiem, języka polskiego uczyłem sie przez 6 klas podstawówki, 3 klasy gimnazjum i 3 klasy liceum, i nie mógłbym zaakceptować faktu że piszę gorzej w mojej ojczystej mowie niż Anglik. Jeśli zaś mówimy o naszym drogim, forumowym Angliku, to musisz wiedzieć MiniMan ze masz u mnie wielki podziw i dużo szacunku za to że ci się chce i że się starasz, pisać po Polsku, i musisz wiedziec że wychodzi ci to znacznie lepiej niż niektórym nowicjuszom.

Ps. Przepraszam że odpowiadam na ten apel tak późno, ale niedawno wróciłem z wyjazdu i dopiero teraz udaje mi się ogarnąć, to co się dzialo podczas mojej nieobecności.

PRZEPRASZAM ZA EWENTUALNE BŁĘDY ale sprawdziłem moja wypowiedź pod tym kątem, i wydaje mi się że jest OK.
Image
Awatar użytkownika
Świstak

Miejscowość: Lublin

Postprzez Czyki » Sob Sie 12, 2006 5:28 pm

W pełni popieram wypowiedź Świstaka... Te forum czytałem już od dawna lecz dopiero nie dawno zarejestrowałem się i zacząłem coś pisać. Przeglądając wszystkie tematy widziałęm jak surowo są traktowani ludzie którzy nie przestrzegają zasad pisowni - i dobrze.. Przez to forum nauczyłęm się pisać moje posty stosując "ogonki" i przecinki. ;o)
Image
Czyki

Miejscowość: Świebodzice

PoprzedniaNastępna

Wróć do Warsztat - pojazdy cywilne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość