Plymouth GTX (1969)

Relacje warsztatowe z budowy modeli pojazdów cywilnych.

Plymouth GTX (1969)

Postprzez frugoman » Nie Mar 04, 2007 4:21 pm

Rozpoczynam właśnie pracę nad tym pięknym muscle carem, inbox modelu znajduje się w odpowiednim dziale na forum. Na pierwszy ogień poszła karoseria, do usunięcia mnóstwo paprochów na praktycznie każdej krawędzi:
Image
Image
Image
Image
Image

Spasowanie elementów jak widać (dlaczego mnie to nie dziwi):
Image

Mam oczywiście milion pomysłów na malowanie, nie wiem jeszcze na co się zdecyduję. Może pomarańczowy
Image
a może biały
Image
albo taki, z turkusowym wnętrzem
Image

ciąg dalszy nastąpi po bloku reklamowym ;o)
Pozdrawiam, Bartek.
Awatar użytkownika
frugoman

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Lipek » Nie Mar 04, 2007 11:04 pm

Widziałem in-boxa, bardzo ładny modelik, też na coś podobnego choruje ale to raczej w przyszłości ;)
Osobiście mi się podoba wersja malowania na drugiej fotce ;) Ale wybór należy oczywiście do Ciebie.
Image Image
Awatar użytkownika
Lipek

Miejscowość: Świnoujście

Postprzez Abarth » Pon Mar 12, 2007 12:00 am

a nie myslales o czerwonym kolorze? Ciekaw jestem jak on wyjdzie bo bardzo mi sie podoba ten model.
Awatar użytkownika
Abarth

Miejscowość: Żory

Postprzez frugoman » Pon Mar 12, 2007 11:30 pm

Budowa świńskim truchtem posuwa się do przodu. Ponieważ maska ma się swoją wielkością nijak to otworu w którym powinna się znaleźć, stwierdziłem że zrobię ją na stałe otwartą, tym bardziej że w zestawie są bardzo fajnie odlane zawiasy ze sprężynami. Idąc za ciosem otworzyłem też tylną klapę.
Image
Image
Na allegro zakupiłem arkusze polistyrenu, a materiałów referencyjnych jest w necie aż nadto żeby porządnie się za to zabrać. Polecam szczególnie aukcje prawdziwych samochodów na ebay.com-kopalnia fotek.
Całą kaste oczyściłem wstępnie ze wszystkich farfochów, pogłębiłem linie podziału i rzuciłem pierwszą warstwę podkładu Tamiya:
Image
Image
Image
Image
Usunąłem też odlane razem z resztą wycieraczki, bo były padaczne i wołały o pomstę do nieba. Nastęnie udałem się po jakiś kolorek dla mojego cudeńka, a że w sklepie nie byłem w stanie podjąć decyzji to kupiłem dwa (dobrze że na dwóch się skończyło bo korciło mnie jak diabli żeby dorzucić Brilliant Orange):
Image

Zdecyduję się chyba na turkusowy, tym bardziej że mam już do kompletu farbkę do pomalowania wnętrza:
Image

Sam w życiu bym nie pomalował tak swojego samochodu, ale za oceanem gusta doczycące kolorystyki aut są nieco odmienne. Czasami to aż mi coś więdnie jak patrzę na ich ablucje kolorystyczne. Alternatywą nadal pozostaje niebieski, w połączeniu z np czerwonym lub białym wnętrzem
Image
Cudny kolorek, na pewno się nie zmarnuje.

To na razie tyle, więcej nie udało mi się przez ten tydzień wyrzeźbić
Pozdrawiam, Bartek.
Awatar użytkownika
frugoman

Postprzez draz » Wto Mar 13, 2007 9:38 am

No, projekt interesuje mnie coraz bardziej.

Pomysł z wycięciem klapy bagażnika cacy. W takim razie należy spodziewać się wersji full wypas. Może jeszcze drzwi otwarte :)

PS Briliant Orange
Bartosz Obara
Image
Awatar użytkownika
draz

Miejscowość: Katowice

Postprzez frugoman » Pią Mar 16, 2007 11:53 pm

draz napisał(a):W takim razie należy spodziewać się wersji full wypas. Może jeszcze drzwi otwarte..

Tzw. wersja Andrzej Pęczak ;o) Myślałem nad otwarciem drzwi, ale... wtedy nie zmieści mi się w gablotce :p. Kolor nadal kontempluję...
A skoro jesteśmy przy drzwiach, To zapraszam do środka. Dziś skubnąłem skubnąłem trochę wnętrza. Najpierw pokroiłem na kawałki siedzenia
Image
Image
Image

żeby zaraz złożyć je z powrotem do kupy
Image
Image
Image

I wylać na nie pół tubki szpachli
Image
Image

Teraz są już jako tako oporządzone. Przygotowałem też grunt pod mocowanie zagłówków
Image
Image
Image

Na deser zacząłem niszczenie podłogi. Zeszlifowałem dywaniki i finezyjnie odlany razem z podłogą pojedynczy pedał (ciekawe gdzie hamulec):
Image
Image

Do tej pory w GTXie więcej usunąłem niż dodałem, ale tendencja powinna się niedługo zmienić ;o)
Pozdrawiam, Bartek.
Awatar użytkownika
frugoman

Postprzez draz » Wto Mar 20, 2007 12:04 am

frugoman napisał(a):Myślałem nad otwarciem drzwi, ale... wtedy nie zmieści mi się w gablotce

Zmienić gablotkę :)

Strasznie ubogo wygląda ta podłoga w tym samochodzie. Może postarałbyś się zrobić maty podłogowe w sposób, jaki MiniMan przedstawił w FAQ. I wyłożyć nimi całość. Wyglądałoby super moim zdaniem.
Bartosz Obara
Image
Awatar użytkownika
draz

Postprzez frugoman » Wto Mar 20, 2007 12:16 am

draz napisał(a):Może postarałbyś się zrobić maty podłogowe w sposób, jaki MiniMan przedstawił w FAQ. I wyłożyć nimi całość. Wyglądałoby super moim zdaniem.

Chyba masz jakiegoś szpiega na mazowszu... ;o)
Pozdrawiam, Bartek.
Awatar użytkownika
frugoman

Postprzez frugoman » Pon Maj 21, 2007 6:40 pm

Niestety tzw.zajęcia codzienne (naukowo-remontowo-pracownicze) spowodowały ze od ostatniego postu, czyli jakichś 2 miesięcy nie tknąłem nawet plymoutha. Dopiero w ostatni weekend znalazłem parę chwilek żeby sobie w kącie podłubać.
Zabrałem się za nieszczęsny otwór wycięty przeze mnie z tyłu kasty. Na krawędziach dodałem fragmenty których brakowało:
Image
Image
I zacząłem robić krawędź z profilu:
Image
Image
Image

Jako materiał referencyjny wklejam jedno ze zdjęć (z cgi.ebay.com):
Image

Widać na nim również charakterystyczne hmm, blaszane "grzebienie" biegnące wzdłuż nadkoli. Z arkusza polistyrenu wyciąłem nową podłogę, oraz owe elementy na nadkolach
Image
Image

Mam nadzieję że kolejny update uda mi się zrobić jeszcze w maju ;o) :twisted:
Pozdrawiam, Bartek.
Awatar użytkownika
frugoman

Postprzez draz » Pon Maj 21, 2007 8:55 pm

frugoman napisał(a):Mam nadzieję że kolejny update uda mi się zrobić jeszcze w maju ;o) :twisted:

Ja też.
Strasznie mi się podoba jak ktoś wyciąga z takiego zestawu tyle piękna.
Bartosz Obara
Image
Awatar użytkownika
draz

Postprzez tornado » Wto Maj 22, 2007 11:36 am

Zapowiada się piękny model :) a że lubuję się w amerykańcach, to bardzo chętnie będę tu zaglądał.
Życzę powodzonka w dalszej budowie i czekam z niecierpliwością na kolejny update.
-------------------------------------------------------
Image
tornado

Miejscowość: Wałbrzych

Postprzez fliper_nx » Wto Maj 22, 2007 3:10 pm

Widzę że masz podobne plany tj otwarta tylna klapa, ja swoją zacząłem wycinać pół roku temu, i do tej pory nie skończyłem... Za gruby plastik, jak to u Ciebie wygląda? Mógłbyś pokazać deskę rozdzielczą jak już sie wziąłeś za wnętrze?
Model wychodzi Ci bardzo ładnie oraz ciekawie tylko szkoda że jakość modeli AMT jest taka mizerna, życzę powodzenia.
Awatar użytkownika
fliper_nx

Miejscowość: Road Warriors wroc.pl

Postprzez frugoman » Śro Maj 23, 2007 1:45 pm

Klapę wycinałem nożykiem, i nie miałem z tym żadnych problemów. Największą zagwozdkę jest dla mnie zrobienie ożebrowania na wewnętrznej stronie klapy bagażnika, próbuję wycinać z polistyrenu ale jakoś bezkształtnie mi wychodzi. Samej deski póki co nie tknąłem, ponieważ dumam jeszcze nad tym w jaki sposób ją pomalować. Jest zrobiona dość ładnie, nie ma do niej kalek z zegarami, ale da radę ją spokojnie zrobić bez nich. Poniżej fotki:
Image
Image
Pozdrawiam, Bartek.
Awatar użytkownika
frugoman

Postprzez fliper_nx » Śro Maj 23, 2007 9:17 pm

Czyli u Ciebie nie ma teoretycznie problemu, kalek też do zegarów nie posiadam, a wygląda tak o:
Image

Czyli problemu nie masz ciut gorzej u mnie, ostatnio wymyśliłem jak można np moje zegary podświetlić, tylko potrzebna jest osoba która posiada drukarkę laserową. Tobie też proponuję wyciąć cyferki i podświetlić od spodu diodą z komórki :D, mała rzecz a cieszy :D.

Ps czy taki tutek dałby radę ? :twisted:
Awatar użytkownika
fliper_nx

Miejscowość: Road Warriors wroc.pl

Postprzez frugoman » Czw Maj 24, 2007 7:38 am

Zegary w GTX'ie przypominają mi te z dużego fiata :twisted: , i sądzę że podświetlenie musiałoby się jakoś takoś sączyć z jakiejś szpary na górze. Trochę to skomplikowane do zrobienia, a ja jestem kompletną nogą jeśli chodzi o wszelką elektrykę...
Ja bym na Twoim miejscu spróbował dopasować jakieś zegary z innego modelu
fliper_nx napisał(a):Ps czy taki tutek dałby radę ? :twisted:

Sorry ale "I'm not following" jak mówią niemcy :twisted:
Pozdrawiam, Bartek.
Awatar użytkownika
frugoman

Następna

Wróć do Warsztat - pojazdy cywilne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość