Plymouth GTX (1969)

Relacje warsztatowe z budowy modeli pojazdów cywilnych.

Postprzez frugoman » Czw Wrz 06, 2007 8:47 pm

Odczekałem 3 tygodnie od malowania kolorem, ale tylko parę dni od bezbarwnego. Tym razem obeszło się bez dramatycznych przetarć, ale dałem ciała ze szlifowaniem pomiędzy warstwami. Za późno sobie przypomniałem i teraz wyszła delikatna kaszka. Będzie trzeba pomyśleć o Aero, ale...trochę się boję nowego :twisted:
Pozdrawiam, Bartek.
Awatar użytkownika
frugoman

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Tomasz Wnęk » Pią Wrz 07, 2007 1:59 pm

frugoman napisał(a):Będzie trzeba pomyśleć o Aero, ale...trochę się boję nowego :twisted:

E tam nie masz się czego bać. Mocno waloryzujesz model i idzie Ci to nieźle to i z aerografem sobie poradzisz :) a dodatkowo szkoda żeby miniatura zepsuta była 'skórką pomarańczy'. Ostatnio malowałem TS'em po raz pierwszy i właśnie taki 'orange peel' mi wyszedł po pokryciu ze 'spreja', jak dla mnie to używanie aerografu jest łatwiejsze, nie mówiąc o ekonomii :roll: Tak licząc na szybko to zakup zwraca się po 10 modelach (20zł za TSa, 6zł za słoiczek 'tamijowski', 140zł za p-Iwate) niby dużo ale doliczając detale malowane pistoletem zwrot będzie szybszy :)
pozdrawiam
Image
'Please allow me to introduce myself, I'm a man of wealth and taste'
Awatar użytkownika
Tomasz Wnęk

Miejscowość: Rzeszów koło Boguchwały ;)

Postprzez frugoman » Nie Wrz 23, 2007 9:38 pm

Nad aerkiem zacząłem bardzo poważnie się zastanawiać. Najgorsze że zawsze znajdzie się jakiś fajny model do kupienia, "super okazja" i odłożona kaska płynie ;o)
In de mintajm "ofoliowałem" modelik (trochę tego było). Wszędzie pełno odcisków moich paluchów, ale będzie jeszcze czyszczenie i wosk.
Image
Image
Image
Image
Image

Podłoga stoi już o własnych kołach. Tutaj bez specjalnych emocji. Prosto z pudła oprócz wydechu, który był mały cienki i plastikowy, więc wstawiłem własny z rurki mosiężnej pociągnięcej Testors Chrome Silver:
Image
Image
Image
Image
Image
Pozdrawiam, Bartek.
Awatar użytkownika
frugoman

Postprzez frugoman » Sob Wrz 29, 2007 7:31 pm

Widzę jakiś zastój w interesie ostatnio na forum, ale za to działa jakby szybciej, zauważył ktoś?
Wrzucam parę kolejnych fotek, tym razem gotowe wnętrze. Już widzę że skwasiłem jedną rzecz, ale ciekaw jestem czy będzie rzucała się w oczy po ukończeniu modelu :>
Image
Image
Image

EDIT: Hehe teraz to zauważyłem, przerażająca ta skrzynia biegów. Po założeniu deski nie wygląda już tak monstrualnie ;o)
Pozdrawiam, Bartek.
Awatar użytkownika
frugoman

Postprzez lucaso27 » Pon Paź 01, 2007 2:50 pm

Model prezentuje się ładnie. Ciekawie dobrałeś kolorystykę wnętrza, współgra z kolorem nadwozia, może nawet za bardzo. Wnętrze zrobiłbym odrobinę jaśniejsze. Lewarek od biegów faktycznie monstrualny.

Cieniowanie wydechu wygląda przyzwoicie. Mnie w dalszym ciągu nie wychodzi, choć próbuję stosować techniki opisane w innych wątkach.

Co to takiego na oparciu tylnego siedzenia? Logo?
pozdrawiam, Łukasz
na warsztacie, takie coś, widłowate...
Awatar użytkownika
lucaso27

Miejscowość: Chojnów

Postprzez frugoman » Pon Paź 01, 2007 3:59 pm

Oj z tymi przepaleniami to bym polemizował. Sprawilem sobie zestaw do Weatheringu Taimijki, ale efekty na filmach instruktażowych w necie, a uzyskane przeze mnie w realu to niebo a ziemia, na zdjęciach po prostu nie widać zbyt wiele :>. Znaczek na tylnej kanapie to chyba logo Plymoutha, było odlane w wyprasce-pociągnąlem je Chrome Silver.
Pozdrawiam, Bartek.
Awatar użytkownika
frugoman

Postprzez xenomorph » Pon Lis 26, 2007 6:46 pm

Witam. Mam prośbę, czy możesz podać link tego filmiku instruktażowego ?... Byłbym wdzięczny, ponieważ nie mogę nic takiego wyszukać. Dzięki z góry za fatygę.. Pozdrawiam. 8-)
Awatar użytkownika
xenomorph

Miejscowość: Olsztyn

Postprzez mopar » Wto Lut 08, 2011 10:34 pm

dołączam się do prośby, i jeszcze pytanko z mojej strony : jak zrobić okablowanie do silnika (przewody od rozdzielacza do świec) ?
real cars don't power the front wheels, they lift them
mopar

Miejscowość: poznań

Postprzez cesiu » Śro Lut 09, 2011 7:08 am

Na warsztacie: Brabham BT44b
Awatar użytkownika
cesiu

Miejscowość: Gliwice

Poprzednia

Wróć do Warsztat - pojazdy cywilne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość